Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Místostarosta Karel Aujeský jen mimo záznam

AujeskyV pořadí sedmý volební subjekt, který se v obecních volbách v roce 2014 probojoval do kohoutovického zastupitelstva, je A co Brno? Uspěli dva zastupitelé, z nichž Karel Aujeský se stal místostarostou na plný úvazek v nově vzniklé koalici s ČSSD, KDU-ČSL a Moravany (Pro Kohoutovice a Moravu). Tak jako ostatní politiky před ním i jej jsme požádali o rozhovor pro naše čtenáře. (Vyšly už rozhovory s těmito zastupiteli: Šafařík, Kalčíková, Ospalý, Rabušic, Hruška, Sýkorová.) Rozhovor se po velkých průtazích sice uskutečnil, ale politik po jeho pročtení zjistil, že jej nemůže zveřejnit, a to ani v jakkoliv upravené nebo zkrácené podobě.

Přečtěme si tedy aspoň hlavní otázky a udělejme si tak obrázek o postavení místostarosty Aujeského a agendě, které se na kohoutovické radnici věnuje.

1) V komunálních volbách v roce 2014 jste šel do politiky jako nováček a hned jste se stal místostarostou na plný úvazek. Jak se vám práce lbí a jak se vám daří?

2) Byl jste zvolen za A co Brno? Nedávno z něj odešel zastupitel Jiří Spousta, web této strany přestal existovat. Jak je to s A co Brno?, existuje ještě? Konzultujete s někým, scházíte se?

3) Máte na starosti změny smluv s firmou MOP Brno, s.r.o., které chce radnice napravit kvůli údajné nevýhodnosti pro městskou část. Jednatel MOPu pan Priessnitz tvrdí, že návrhy změn neustále doplňujete a měníte, takže nemůže udělat kalkulaci. Proč je tak těžké tuto práci, která se vleče od počátku roku 2015, zdárně dokončit a kdy se to podaří? (MOP Brno s.r.o. je stoprocentně vlastněn městskou částí)

4) Máte v gesci informace a komunikaci. Kohoutovice udělaly obrovský pokrok právě v otevřenosti radnice – jsou zveřejňovány materiály z rady a také videozáznamy ze zasedání zastupitelstev. Opozice upozorňuje ještě na cenzuru v Kohoutovickém kurýru, nedávno třeba soudní žalobou kvůli neotištěnému článku. Myslíte, že i tady se může něco pohnout?

5) Brno a jeho městské části řeší residenční parkování, vy máte dopravu ve své gesci. Brněnské komunikace a odbor dopravy brněnského magistrátu zpracovává problematiku podle požadavků městských částí, přičemž Kohoutovice se jako jediná městská část nevyjádřily ani pro ani proti. Znamená to, že rezidenční parkování u nás nebude?

Popřejme našemu politikovi, aby v budoucnu našel více kuráže nebo motivace oslovit své občany.

dne 11.4.2016, Jana Konečná

Další články v rubrice Rozhovory

 1. Jana Konečná napsal:

  Na postoji Kohoutovic k rezidenčnímu parkování mi přijde nápadné, že jako jediná městská část se nevyjádřila vůbec, tedy ani pro ani proti. Jako by na té kohoutovické radnici ne všechno úplně fungovalo. Viz Rezidenční parkování? Zájem má 11 městských částí, většina je ale proti .

 2. Ben napsal:

  Doporučuji, aby tento článek se ocitl v oficiálním Kohoutovickém Kurýru, ať občané vidí, koho si to zvolili za svého představitele, možná i nějaké slogany z předvolebních billboardů.

  Jako námět pro další anketu bych navrhoval oblíbenost kohotovických zastupitelů – politiků.

 3. Jana Konečná napsal:

  Radnice se měly k rezidenčnímu parkování vyjádřit tuším ještě před volbama 2014, když tam vládli ČSSD a ODS (plus KDU), takže v tomto je místostarosta Aujeský asi nevinně.Ten námět na anketu na oblíbené politiky je ale výborný, děkujeme. 

 4. Vladimír napsal:

  No, to je vlastně taky odpověď s vypovídací hodnotou…

Napsat komentář