Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Jak to máte s vyúčtováním tepla vy?

teplo_radiator-thumb Možná jste si také přečetli na www.kohoutovice.cz dotaz, který se týkal reklamace na vyúčtování tepla. Zdravému rozumu se příčí, že i když topíte méně a zima je mírnější, tak přesto platíte stejně, nebo ještě více. Citujeme ve zkrácené verzi:

“Dne 14.4.2014 jsem reklamoval u firmy MOP vyúčtování tepla za rok 2013. Jako důvod uvádím následující. Byly zatepleny domy a vyměněny měřiče tepla za elektronické. Vzhledem k tomu, že byla celkem teplá zima, jsme nemuseli topení zapínat, protože ventily úplně uzavřít nejdou, tak byla teplota v bytě dostačující. Doufal jsem, že něco málo teda ušetřím. Jaké bylo moje překvapení, když jsem ve vyúčtování zaplatil větší částku, než v roce 2012.Takže jsem za spotřebu 02 dílků zaplatil více, než za spotřebu 93 dílků. Pokud mě vytápěli můj byt sousedé, měla by firma MOP mi doložit, že tito měly na můj úkor větší náklady. Nechci profitovat na teple z okolních bytů, a kdyby jsem platil adekvátní částku, tak s tím bych neměl problém, ale zaplatit vice, než v minulém roce mi nutí myšlenku občane šetři a my ti to spočítáme. B. F.”

V odpovědi příslušného úředníka se kromě jiného píše:
“ENBRA a.s. výpočet prověřila a reklamaci posoudila jako neoprávněnou. Pokud dojde k překročení přípustných rozdílů, provede vlastník úpravu výpočtové metody. Ve Vašem případě je překročen rozdíl o více jak 40% oproti průměru zúčtovací jednotky v daném zúčtovacím období. Ing. Zdeněk Dujka, vedoucí Odboru správy majetku”

dne 10.6.2014, redakce

Další články v rubrice Byty opravy, MOP

 1. roman napsal:

  Schválně jsem si přečetl celý příspěk na stránkách radnice.

  Zdravej rozum nechte stranou.Je skutečností že pokud máte jeden rok spotřebu 93 dílků a další jen 2 dílky je něco špatně.Pochybuji že jste topil cca 50x méně.Toto opatření(přepočet) je namířeno právě proti takovým chytrákům kteří mají např.prázdný byt,vypnou topení a myslí že nebudou platit nic.Sousedi se mohou zbláznit protože musí topit na maximum  aby svůj byt vytopli na potřebnou teplotu. Přepočty u spotřeby tepla se dělají i u družstevních bytů.

  A pozor například  i u spotřeby vody.Pokud je spotřeba diametrálně odlišná(tedy výrazně nižší) a přitom má v bytě bydlet stejné množství lidí tak nastoupí přepočet(je odvozeno z doměnky že měřit je bud poškozen a nebo zablokován uživatelem..

 2. Petra K, napsal:

  dobrý den, na www stránkách sousedů v Novém Lískovci jsem narazila na tento zajímavý odkaz. http://nliskovec.calyx.cz/ap_energieNL/Home.aspx. Když jsem před lety, když se začalo v Kohoutovicích zateplovat, prosila MOP, zda poskytne údaje o spotřebě tepla u zateplené a nezateplené budovy stejných rozměrů, nepochodila jsem. Že prý je to zavádějící… Proč to jinde jde a v Kohoutovicích ne?

   

 3. JB napsal:

  Loňská zima nebyla mírná, spíše dlouhá, sněžilo a mrzlo v březnu a ještě 1.dubna 2013 napadlo v Kohoutovicích více jak 15.cm sněhu. 

   

 4. Jana Konečná napsal:

  Pro JB: Vaše informace je patrně zavádějící. Např. podle http://www.mesec.cz/aktuality/mirna-zima-nam-usetrila-6500-kc/ ) se za minulou zimu ušetřilo více než polovina nákladů na topení.

 5. Jana Konečná napsal:

  Další článek vyšel o tom, že za teplo a teplou vodu platíme čím dál méně, viz http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zateplovani-nese-ovoce-vydaje-ceskych-domacnosti-za-teplo-stale-klesaji V Kohoutovicích je patrně něco špatně nastavené.

Napsat komentář