Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Jak to bylo a jak to bude s údolím pod Voříškovou

Jak se stalo, že se z krásného a oblíbeného údolí stalo místo, kam už lidi nechodí? A může se to ještě změnit?

Údolí pod ulicí Voříškova bývalo překrásným územím, kam a kudy chdívali rodiče s dětmi i dospělí, často a velmi rádi. Vedla tudy spousta cest a cestiček ze všech směrů a nad hřištěm byla kladina s hrazdou, kde se zastavili a vyřádili děti i dospělí.

Úpadek údolí pro veřejnost nastal, když si hřiště oplotil spolek fotbalistů a udělal si pod veřejnou venkovní posilovnou svoji občerstvovnu (předseda spolku byl tehdy starostou Kohoutovic). Nakonec zrušili i tu posilovnu a od té doby se dá údolím už jen projít. Není kde a proč se zastavit, vejít do oploceného areálu znamená být pod tázavými pohledy. (Naproti tomu třeba areál v Žebětíně zůstal i po oplocení přívětivý a přístupný, má vybavené dětské hřiště a žádné pohledy vás nesledují.)

V tomto našem kohoutovickém údolí by se mohlo hodně napravit, když by se doplnily prvky pro veřejnost. Bylo by zase kam a proč jít, protože údolí samotné je pořád krásné, jen tu člověk nyní pouze obchází plot.

Radnice ale od té doby v údolí nic pro veřejnost nevytvořila. Možná proto, že fotbalový spolek má celá ta léta ve vedení kohoutovic pořád velký vliv a chce tam postavit ještě další velké fotbalové hřiště, o veřejnost nestojí. A “blbé” je, že nyní má úpravy údolí na starosti zase ten fotbalový funkcionář, co před deseti lety to hřiště oplotil a místo pro veřejnost zrušil.      

K tomu dále https://www.kohoutovice.org/jiri-zornik-politik-ve-vedeni-obce-i-sportovniho-spolku-stale-ve-stretu-zajmu/

dne 2.9.2023, jana konečná, Kohoutovice.org

Další články v rubrice Péče o zeleň

Další články v rubrice Pozemky

Další články v rubrice Spolek Tatran

Další články v rubrice Sportoviště

Další články v rubrice Údolí pod Voříškovou ("Tatran")

Translate »