Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Investor hotelu chce zastavět celou louku

Firma V-Honey chce zastavět krásnou louku v centru Kohoutovic hotelem s garážovým domem a tělocvičnami. Nově projektovaný objekt je ještě rozložitější než ten původní, musí však teprve získat souhlas radnice. Novým projektem se také ruší neslýchaně nízká cena, kterou politici ČSSD+ODS firmě slíbili za lukrativní pozemek v centru obce. Přizve aspoň napodruhé radnice své občany k veřejnému projednání?

Zrušený projekt a smlouva

Původní projekt a minimální cenu pozemku schválila kohoutovická i brněnská koalice ČSSD+ODS ve vší tichosti, v kohoutovickém obecním periodiku o tomto neuvedla ani zmínku, viz Na louce za poštou má být hotel, pozemek za minimální cenu. Investor, firma V-Honey sro, však nesložila kauci 1,5 mil Kč a od svého projektu z roku 2008 ustoupila.

V-Honey přitom měla od politiků zaručen odkup velmi lukrativního pozemku uprostřed Kohoutovic za tabulkově minimální cenu. Takovou, za jakou okolní městské části neprodávají ani pozemky na okraji obce. Cena za celý pozemek vyšla na 6,1 mil Kč, dispozice původního objektu viz Z jednání se starostou o Oku a hotelu za poštou.

Příprava širšího objektu

V roce 2011 si V-Honey zajistila u projektové kanceláře Knesl + Kynčl nový projekt, který zastavuje daleko větší pozemek – místo původních 1700 m2 má výměru 2114 m2. Tento nový projekt je údajně dále přepracováván – z Návrhu usnesení magistrátu vyplývá, že objekt musí být nižší, protože nad loukou vede vzdušná radioreléová linka.

V-Honey má údajně v úmyslu získat pro nový projekt nový souhlas kohoutovické radnice. Můžeme jen doufat, že se kohoutovičtí občané dočkají veřejného projednání toho, zda je dobré zastavět velký kus přírody v centru obce.

Více:

Návrh na zrušení usnesení ve věci budoucího prodeje části pozemku 2249/8

dne 8.7.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Hotel na louce

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Další články v rubrice Pozemky

Translate »