Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Z historie: Garáže místo lesa za ulicí Chopinova

Příklad kauzy z let 2010 až 2012, kdy se kohoutovickým občanům podařilo odvrátit pochybný projekt vedení radnice. Ten měl být v tichosti protlačen do finiše bez informování občanů. Opoziční politik z úrovně Brna tehdy upozornil kohoutovické občanské sdružení, které dostalo informaci k občanům. Vznikla občanská iniciativa, která zapůsobila při finálním hlasování na brněnské zastupitele a dokázala tak nachystaný projekt zarazit.

Kohoutovické zastupitelstvo po volbách roku 2010 v tichosti schválilo vymezení 1,5 ha lesa za ulicí Chopinova pro hromadné garáže (v takové tichosti, že kohoutovická zastupitelka za KSČM, která měla později o záměru hlasovat na brněnském zastupitelstvu, prohlásila, že tehdy vůbec nevěděla, že něco takového posvětila).

V dubnu 2012 mělo změnu územního plánu z lesa na parkování schválit brněnské zastupitelstvo. Tři týdny před hlasováním brněnského zastupitelstva brněnský zastupitel Martin Ander (Zelení) upozornil občanské sdružení Pro Kohoutovice a sdružení informaci zveřejnilo. Zprávu převzaly všechny hlavní noviny a rychle vznikla občanská iniciativa Zachraňme Kohoutovice proti změně lesa na parkování. Tito lidé vystoupili na zasedání brněnského zastupitelstva a za podpory opozice (Zelení, TOP09, KSČM) dosáhli toho, že záměr nebyl odhlasovaný. Kohoutovická radnice později od záměru ustoupila.

Článek napsán 31.5.2013

Aktualizace srpen 2023: Garáže místo lesa na Chopinové protlačovala v letech 2010 až 2012 koalice ČSSD plus ODS, starosta Petr Šafařík (dnes zastupitel v opozici) a místostarosta Jiří Zorník (dnes opět ve vedení Kohoutovic). Ostatní tehdejší radní již dnes nejsou zastupiteli (viz Starostové, radní). 

dne 30.7.2023, jana konečná, Kohoutovice.org

Další články v rubrice Historie Kohoutovic

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Další články v rubrice Politici a kauzy

Translate »