Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Garáže místo lesa? Chopinova a arogance moci.

Tisková zpráva os pro Kohoutovice: Kohoutovická radnice chce změnit územní plán a velkou část lesa vyhradit pro parkoviště. Občané Kohoutovic nemají tušení.

Tisková zpráva os Pro Kohoutovice 14.3.2012:

MF Dnes 16.3.:

Vzrostlý les by mohl ustoupit parkovišti

Téměř bez povšimnutí místních dorazil na brněnský magistrát záměr na změnu územního plánu, která by v Kohoutovicích umožnila stavbu parkoviště na místě vzrostlého lesa. Když lidé nyní zjistili,…celý článek.

Jako z čistého nebe přišla zpráva, že za ulicí Chopinova kdosi hodlá zrušit část zalesněného kopce a místo něj postavit garáže. Řeknete – “to by snad na radnici věděli!” Ale ano, vědí, a jsou to právě politici z koalice ČSSD a ODS, kdo konají příslušné kroky. Očanům Kohoutovic však svůj záměr neprozradili, natož aby provedli nějakou diskusi. Na záměr kohoutovické radnice nás upozornil až brněnský zastupitel Martin Ander (Strana zelených).

Podle jeho slov vedení kohoutovické radnice chce část lesa pro rekreaci (dlouhý asi 220 metrů) překvalifikovat na parkování. Komise pro rozvoj města na magistrátě již návrh podpořila, na zastupitelstvu bude Strana zelených proti návrhu. Hlasovat budou zastupitelé Brna pravděpodobně již 3.dubna.

Rovnost 18.3.:

Majitelé chtějí kácet …

Téměř jeden a půl hektaru zalesněných pozemků v brněnských Kohoutovicích chtějí jejich majitelé využít pro stavbu garáží…celý článek.

“Občanské sdružení Pro Kohoutovice zásadně nesouhlasí, aby se kvůli parkování kácel les a požádá neměnit územní plán. Zamýšlené obří parkoviště je jen 100 metrů od místa, kde se má zanedlouho stavět nový parkovací dům” řekla Jana Konečná z občanského sdružení Pro Kohoutovice.

Na Chopinové shodou okolností bydlí kohoutovický radní a náměstek brněnského primátora Ladislav Macek, nechvalně známý například kauzou do-legalizace rekreačního areálu (viz idnes.cz: Černou stavbu náměstka primátora Brna zlegalizuje verdikt jeho odboru).

Bystrčník 26.3.:

Kácení lesa: protesty narůstají

Bystrčník 30.3.:

Aktivisté chystají ofenzívu

“Zarážející na celé věci je také to, že vedení radnice nestojíme my kohoutovičtí za půl slova. Přitom třeba ČSSD měla  „zlepšení zapojení obyvatel do rozhodovacích procesů v obci“ ve svém volebním programu,” řekla Jana Konečná.

Celou situaci charakterizovala Dana Kalčíková z občanského sdružení Pro Kohoutovice trefně: “Mám pocit, že jsme se ocitli v nějakém divném snu, že tohle není realita. Doufám, že se brzy probudím…”

Garáže na Chopinové – informační leták

Tiskové zprávy občanského sdružení Pro Kohoutovice

Jak hlasovali zastupitelé

Maily na zastupitele Brna

Chopinova – plánek patrně chystaných garáží na části schváleného území (nám neznámý zdroj jej poskytl Bystrčníku)

dne 14.3.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Radnice - jak je na tom s otevřeností k občanům

Další články v rubrice Uzavřeno: Garáže versus les za Chopinovou

 1. Marie Sotolářová napsal:

  Díky, díky za informaci! Je-li to jen z 10% pravda, pak je to nestydatost – zastupitelská moc po česku, čssďácku a mackovsku jak vyšitá.

 2. Noel napsal:

  Toto vedení Kohoutovic je snad hodně zlý sen!

 3. Jana Konečná napsal:

  Upozorňuji na článek v MF Dnes k tématu garáží na Chopinové: Vzrostlý les by v brněnských Kohoutovicích mohl ustoupit parkovišti

 4. Marie Sotolářová napsal:

  Díky, díky pane zastupiteli M. Andere, díky paní J. Konečná!
  Mám dnes chvíli čas a tak jsem se poohlédla po tom, jak se věci mají:
  Opravdu byl bod projednáván (eufemisticky řečeno) na II. zasedání nově zvoleného zastupitelstva MČ dne 22.12. 2010. Na řadu se tento první neprocedurální bod dostal po schválení stanovených měsičních odměn novým neuvolněným členům  ZMČ :-o)! 
  Bez diskuse byl okamžitě schválen – viz níže. Z jeho obsahu je však prokazatelně zřejmé, že se nejednalo  a nejedná pouze o několik malých garáží (jak záměr v tisku bagatelizuje současný pan starosta), ale o hromadné odstavné parkovací garáže. 
  Tak mne napadá, věděli vůbec čerstvě zvolení zastupitelé, že se (v dobře pro ně připraveném usnesení) jedná (např. kat. území č. 997/184  – 14 662 m2)  o tak velkou plochu lesa? Nestačím se divit – a tak se jich zeptám osobně.
  Na důkaz toho,  co zde uvádím, přikládám kopii textu zápisu z výše jmenovaného zasedání:
  Usnesení Z 26/2-10:
  a) ZMČ   b e r e   n a   v ě d o m í   materiál Z 005 Stanovisko k žádosti o změnu ÚPmB v lokalitě při ulici Chopinova.                                                                                 
  Originál materiálu Z 005 je přílohou originálu zápisu.       
  b) ZMČ   s o u h l a s í   se změnou ÚPmB v lokalitě při ulici Chopinova na pozemcích p.č. 997/184, 2730/24, 2730/13, 2730/21, 2730/23, 2730/20 k.ú. Kohoutovice a žádost doporučuje k zařazení do procesu pořizování změn ÚPmB z funkční plochy PUPFL – pozemky určené k plnění funkce lesa na plochy pro dopravu DG – hromadné odstavné parkovací garáže.  
  Hlasování: 20 hlasovalo pro, 1 se hlasování zdržel (přítomno 21).

 5. nestačímsedivit napsal:

  Tak jsem si přečetl ten odkaz na rovnost. Je opravdu drzost, že si někdo dovolí nakládat se svým majetkem podle svého! Mám tím na mysli majitele lesa. Navíc stavět stovku garáží v době, kdy je tolik volných parkovacích míst po celých Kohoutovicích! Copak je vůbec vhodné ukládat auto do garáže? Není to nešetrné jednání s motorovým vozidlem? Ve čtvrti Brna s nulovou kriminalitou, kde si mohu dovolit nechat auto i po několik dní odemčené aniž by došlo úhony.
  Ti majitelé zeleně jsou tak neskutečně hloupí, že nevědí o tom, že je nutné se nejdříve zeptat ekoteroristů, popřípadě jiných rýpalů, než se začnou rozhodovat o tom jak si se svým majetkem naloží? Kdo tu už konečně udělá pořádek? Vždyť tímto rozhodnutím posvěceným radnicí (v neskutečném složení, není tam zastoupen ani jeden pejskař nebo houbař) ohrožují celý ekosystém regionu. Uvažuji o emigraci do Bystrce, tam se žije svobodněji pod moudrým vedením místní radnice!

 6. Petr Ulrich napsal:

  Dobrý den,
  to je naprosto strašné, ale pojďme si konstruktivně popsat situaci a dohodnout se na postupu obrany.
  1) Celá kauza má na první pohled znaky korupčního jednání – proč by si jinak dávali tak záležet na tom, aby celou věc ututlali? Proč o tom nejsou články v Kohoutovickém kurýru apod.?
  2) Pokud by se skutečně jednalo jen o malé a přírodu nenarušující garáže, tak to celé postrádá ekonomický smysl a nebylo by třeba k tomu de facto zrušit celý kopec lesa – garáže jsou jen záminka, která otevře cestu výstavbě dalších bytových domů na ulici Chopinova. Proč by se jinak měl kácet vzrostlý les kvůli garážím, když nové garáže mají stát cca 100m dál v “oku”?
  3) Tyto nové bytové domy pak nejen sníží kvalitu bydlení stávajících obyvatel a ceny jejich nemovitostí, ale navíc samy požerou kapacitu nových garáží.
  Ulice Chopinova má jedinečný charakter právě díky tomuto kusu lesa – pokud o tento les přijdeme, tak jsme pak jen další tuctovou panelákovou ulicí.
  ===
  Jaký navrhujete postup na obranu?
  Nestačí se jen rozčilovat – na to jsou tito korupčníci připraveni a s tím umí pracovat – unavit nás.
  Chce to právníka, který rozumí procesnímu řízení na radnici a je schopný toto napadnout, blokovat a nechat znovu a řádně projednat.
  Občanské sdružení Kohoutovice.org neznám, ale děkuji za informaci, jinak bych se o tomto zvěrstvu s lesem nedozvěděl – máte v tomto sdružení právníka, který by se této věci mohl ujmout?
  S pozdravem
  Petr Ulrich

 7. Marie Sotolářová napsal:

  Dobrý den,
  dnes jdu na “vítání jara”, ale  večer  zde napíšu o tom, jak mi na zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Kohoutovice nedovolili dne 21. března 2012 – .-o)  vystoupit k tomuto tématu. Tak chystám interpelovat pana primátora na dubnovém zasedání Zastupitelstva města Brna, kde se má onen návrh změn územního plánu projednávat. 
  Teď je nejdůležitější informovat občany Kohoutovic.
  Myslím, že by bylo dobré porovnat “slova” a “činy” pana starosty . Viz jeho “úvodní slovo” v posledním Kohoutovickém Kurýru.
   

 8. Petr Ulrich napsal:

  Dobrý den,
   
  jsem přesvědčený, že výstavba garáží je jen záminka a ve skutečnosti se bude jednat o výstavbu dalších bytových domů (salámová metoda). To samozřejmě zcela zničí unikátní charakter ul. Chopinova a Bellova a celých Kohoutovic.
   
  Když se podívám do budocnosti (cca 5-6 let), tak na místě 15.000m2 lesa podél ulice Chopinova až k Hájence vidím beton, natěsnané bytové domy min. 7 podlaží, Lídl v přízemí, nedostatečné garáže a u Hájenky benzínovou pumpu. Do té doby několik let drastických stavebních prací a těžkotonážní auta hned vedle Obory. 
   

  Rád bych se s Vámi synchronizoval na stavu, možnostech, kapacitách a strategii dalšího postupu. Občanská neposlušnost má jepičií život, toto vyžaduje systematický postup, právníka, posudky a medializaci. Kdo si co vezme na starost? Jak se budeme organizovat? Kde získáme další kapacitu aktivních příznivců?
   
  Máme zde velkou nevýhodu, protože ti, kteří jdou proti nám, mají velkou motivaci a dělají to ve své pracovní době, kdy jsou placeni z našich daní – tahají za delší kus provazu. Nedělám si iluze, že by Vaše nebo moje kapacita byla dostatečná – proto ale potřebujeme dobrý plán a organizaci.
   
  Pro snadnější komunikaci a zejména koordinaci aktivit jsem si dovolil zřídit stránku na facebooku, která je věnována této kauze:

  http://www.facebook.com/ZachranmeKohoutovice
  Informujte prosím své sousedy, sledujte tento web a přidejte se také k nám na Facebooku.
  S pozdravem
  Petr Ulrich

 9. Vojtěch Sláma napsal:

  Nejvíce mně štve to pokrytectví starosty Petra Šafaříka, který v Kohoutovickém kurýru 3/2012 píše: “Ať se z Kohoutovic vydáte na jakoukoliv stranu, narazíte na lesy. Teď s nadcházejícím jarem začínají žít a dýchat… Ano, [Kohoutovice] představují stále ještě jednu z nejhezčích městských částí. Já osobně doufám, že nejhezčí. To ale bude platit pouze tak dlouho, dokud se budeme ke Kohoutovicím chovat slušně…”
  A tento člověk obhajuje zrušení lesa a výstavbu garáží na jeho místě! Redaktorům iDnes sdělil:

  “S požadavkem na tuto drobnou změnu územního plánu přišla skupinka lidí, kteří v Kohoutovicích vlastní řadu menších pozemků. A protože s nimi musíme vycházet kvůli dalším projektům, snažili jsme se jim v tomto případě vyjít vstříc,” konstatoval Šafařík.
  Zdroj: http://brno.idnes.cz/vzrostly-les-by-v-brnenskych-kohoutovicich-mohl-ustoupit-parkovisti-1zg-/brno-zpravy.aspx?c=A120316_1749132_brno-zpravy_bor

  Občané Kohoutovic, zahlťte radnici telefonáty, osobně radnici navštivte a protestujme proti tomuto pokrytectví!

 10. Pavel napsal:

  Vážení, děkuji za upozornění na vašich internetových stránkách. Bohužel, stejně jako já tak i většina ostatních a nejen Kohoutovických obyvatel o této velice důležité informaci doposud nevěděli nebo nevědí. Jedná se o velkou část lesa, která musí být i pro naše potomky uchráněna.
  Občanům není bohužel známo, jak se mohou společně, účinně a hlavně včas organizovat a bránit, co mají v případě svého nesouhlasu podniknout.
  Zeleň, krásu, příjemné prostředí a zdravé ovzduší velké části lesa > zaměnit za > smog, hluk, silně zvýšený provoz a nevzhlednou zástavbu !!!
  Dle mého názoru takový zájem mohou mít pouze ziskuchtiví a bezohlední podnikatelé ruku v ruce se zkorumpovanými politiky radnice Kohoutovic.
  Občanské sdružení vzniklou situaci správně kritizuje, ale jsem názoru, že společně se Stranou zelených a s dalšími odpůrci je třeba všechny obyvatele Kohoutovic správnou argumentací a dostatečnými informacemi mobilizovat.
  Jsem přesvědčen, že nejen obyvatelé Kohoutovic budou bojovat za ochranu lesa a prosadí svůj zájem – pokud budou správně vedeni, organizováni a informováni. O takovýchto problémech by měli být účinně informováni obyvatelé celého města Brna. Pan Petr Ulrich je svým osobním nasazením správným příkladem.
  Pouze kritika a nářky jednotlivců na internetových stránkách asi k ničemu nepovedou.
  Právě Strana zelených by měla v takových situacích včas prokázat svou kompetenci, profilovat se a poukázat na chyby a lživé sliby stávající koalice. Výraznou reakci jsem bohužel doposud nezaznamenal.
  Poukazujeme rozhořčeně na ničení např. amazonských pralesů a sami si jen stěží ochráníme vlastní životní prostředí.
  Věřím, že krásný a nyní ohrožený les zůstane občanům zachován. S pozdravem dne 25.03.2012 – Pavel

 11. Marie Sotolářová napsal:

  Dobrý večer, vážený pane Petře Ulrichu!
  Díky, díky za vaši iniciativu na facebooku!  Slíbila jsem pár slov k  dění na zastupitelstvu dne 21.3.2012. Tak jen krátce. Po projednání  předchozích bodů programu jsem se v závěru zasedání zastupitelstva MČ (poslední bod jednání)  hlásila o možnost písemně i ústně interpelovat pana starostu, předsedu nově zvolené komise pro životní prostředí i samotné zastupitele ve věci stanoviska MČ k návrhu změny Územního plánu města Brna při ulici Chopinova. Bylo mi starostou (za souhlasného přikyvování pana tajemníka, pana zastupitele L. Macka a všech zbývajících  zastupitelů za ČSSD) sděleno, že na to nemám podle č.9 Jednacího řádu Zastupitelstva MČ Brno-Kohoutovice právo!!!! Do posledního bodu jednání pod názvem “dotazy, připomínky a podněty” se prý mohou zapojovat  j e n   a   p o u z e  přítomní zastupitelé. Slovo dostala jen paní zastupitelka, která přítomné pozvala na akce, které spolupořádá KSČM a tím bylo jarní zasedání  řídícím oficiálně ukončeno. Přesto jsem stačila přítomným po zasedání sdělit, že jsou občané v tomto směru kráceni na svých právech a že mi nic jiného nezbývá, než se  svou interpelací vystoupit na dubnovém zasedání Zastupitelstva města Brna dne 3. 4. 2012, protože tam mají dle uvedeného čl. 9 jednacího řádu občané právo své dotazy, připomínky a podněty vznášet. Pokusím se text mé původní i nově upravené interpelace pro Zastupitelstvo města Brna postupně zveřejňovat  na https://www.kohoutovice.org. A co se týká oné právní cesty, vidím ji v možnosti přípravy na ústavní stížnost.
  Marie Sotolářová, psycholog pro krize a neštěstí, Voříškova 29, 623 00 Brno
   
   

 12. Eva Dvorakova napsal:

  Vazeni kohoutovicti spoluobcane,
  nebyt to pravda,tak ve filmu se tomu asi vetsina z nas zasmeje.
  Nas pan starosta,rad a pravidelne v pekne barevne rubrice ” Slovo starosty” casopisu Kohotovicky kuryr, vychvaluje a vyzyva spoluobcany Kohoutovic k ochrane,udrzbe a zachovani zelene v nasem krasnem sidlisti.
  .Ale co si myslet o tom, kdyz ten stejny pan starosta a patrne i dalsi nasi zastupitele, pekne za zady a potichu podporuji vykaceni vzrostleho lesa na stavbu nevzhlednych betonovych garazi! A kdo vi, zdali by zustalo jen u nich!
  Nas kohoutovickych obcanu se nikdo neptal, zdali s touto zmenou uzemniho planu souhlasime?
  A tak se ptam, proc asi? Ci zajmy vlastne zastupuji ti nasi “zastupitele”? A o cem budete psat pak, pane starosto? O krasnych betonovych garazich, ktere nas obklopuji?
  Zamysleme se kazdy, co proto, aby nam toto hezke zivotni prostredi zustalo zachovano muzeme udelat. Informujme se,protestujme a nezavirejme oci pred touto nehoraznou skutecnosti !!!!
  Preji nam vsem,aby to byl protest se stastnym koncem.
  Eva Dvorakova
   
   

 13. Lukáš Sýkora napsal:

  Tady najdete program zasedání Zastupitelstva města Brna 3.4.2012. Nedokáž určit, které body se týkají přímo garáží na Chopinové, asi 100 či 101.

  http://www.brno.cz/fileadmin/user_upload/sprava_mesta/magistrat_mesta_brna/ORGO/ZMB/Svolani_ZMB-014-internet.pdf
   

  Další oficiální dokumenty týkající se parkoviště na Chopinové jsem stáhl na stránkách MČ Kohoutovice. Jedná se o “STANOVISKO K ŽÁDOSTI O ZMĚNU ÚPMB V LOKALITĚ PŘI ULICI CHOPINOVA” a “Z Á P I S z 93. schůze Rady městské části Brno-Kohoutovice”. …Stáhněte si zde.

  http://ulozto.cz/x52aBLs/z-005-stanovisko-k-zadosti-o-zmenu-upmb-v-lokalite-pri-ulici-chopinova-1-doc

  http://ulozto.cz/xcDpqmM/rmc9310-1-doc

  Jde o materiály z konce roku 2010.

   

 14. Ludvík napsal:

  Kácení lesa v Kohoutovicích: Protesty narůstají
  Stále ostřejší protesty vyvolává zamýšlené kácení lesa v Brně-Kohoutovicích. Poté, co občanské sdružení Pro Kohoutovice zveřejnilo zprávu, že kohoutovičtí radní potichu schválili vykácení části lesa pro budoucí garáže, spustil se mezi místními lidmi pravý poprask.

 15. Marie Sotolářová napsal:

  Jak vnímají radní a zastupitelé “enviromentální problémy” v Kohoutovících ve světle tzv. “návrhu změny plochy určené k funkci lesa při ulici Chopinova na funkci betonově-dopravní”? Je pikantní si  přečíst, jak zní jejich oficiální odpověď  studentce, která ho na diskusi na oficiálních stránkách položila :-o)! 

 16. Vojtěch Sláma napsal:

  Myslíte, že by bylo vhodné na zasedání Zastupitelstva města Brna 3.4.2012 přizvat média? Myslím, že taková reportáž by mohla věci prospět.

 17. Marie Sotolářová napsal:

  Vážený pane Slámo.
  ptáte se na pozvání médií. Můj soukromý názor není vyhraněný.  Někdy svou přítomností věci prospějí někdy naopak. V každém případě naši diskusi sledují a určitě si vyhodnotí všechna pro i proti a samy se rozhodnou, zda zasedání Zastupitelstva města Brna navštíví či zda ho budou sledovat on-line na stránkách města Brna. Zastávám názor že občanská aktivita musí být volenými zástupci respektována a a názor občanů  být vyslechnut, i kdyby se do toho měl vložit Ústavní soud. Moje životní krédo je: “Nejsem občan druhé kategorie”!   A rodiče mne učili mnoha moudrostem a jedna z nich je, že  “žádný strom neroste do nebe” a že ostatní “dělají  zlo do té míry, co jim dovolíš dělat a čemu nebráníš”. Domnívám se, že naši zastupitelé teď sklízí plody své práce, při které stojí v popředí  politický handl, neochota diskutovat, manipulace s pojmy, podcenění občanských práv, neúcta k potřebám druhých, zaslepenost penězi. To vše si uvědomí, až je zasáhne osobní krize či neštěstí a na nápravu věcí už nemají čas nebo sílu.

 18. Jana Konečná napsal:

  Podle všeho je teď nejdůležitější, aby občané Kohoutovic, kteří toto kácení a garáže nechtějí, přišli na zasedání zastupitelstva Brna 3.dubna a zastupitelům řekli, ať tuto změnu územního plánu (č. B2/11-I, který je součástí záměru 2011-I.-32.soubor v 101. bodě jednání zastupitelstva)) odmítnou. V bodu “vystoupení občanů”, který začíná v půl deváté, má každý občan, který se přihlásí, nárok na dvě minuty.

  program ZZ magistrátu Brno 3.4.2012

 19. Lukáš Sýkora napsal:

  Ohledně aktivního vystupování na jednání zastupitelstva. Nebylo by rozumné sepsat petici pod hlavičkou tohoto občanského sdružení. Takto by protestování mělo větší váhu. Myslím, že by se našli dobrovolníci ke sbírání podpisů a hlavně lidí , kteří by petici podepsali. Vzorů se na internetu dá najít spousta, např.
  http://praha10.zeleni.cz/7384/clanek/
  Je sdružení v kontaktu s nějakým právníkem, abychom dali protestům nějakou formu a někam to směřovalo?

 20. Lukáš Sýkora napsal:

  Pro mě je problém v nedostatku informací o zamýšlené změně ÚP. Jestli někdo víte bližší informace, tak dejte vědět. Dle Organizačního odboru MMB by nejpozději v pátek měl být na internetu vystaven podklad pro jednání zastupitelstva dne 3.4., a to na internetové adrese
  http://www.brno.cz/sprava-mesta/volene-organy-mesta/zastupitelstvo-mesta-brna/
  v záložce Materiály k jednání na ZMB.

 21. Lukáš Sýkora napsal:

  Dle informací paní architektky na Odboru územního plánování a rozvoje MB (OUPR) bude věc garáží na Chopinově projednávána jako bod 101. (Záměr pořízení změn Územního plánu města Brna (ÚPmB) 2011/I – 32. soubor). Jde o první ze tří kroků při změně ÚP – záměr, zadání, návrh. 32.soubor obsahuje více než 40 záměrů o pořízení změn, z nichž některé budou zastupitelstvem doporučeny a ostatní zamítnuty (nebo doporučeno jako celek). Tudíž by se mohlo podařit již v tomto ranném stádiu na jednání docílit toho, aby tento konkrétní záměr nebyl zastupitelstvem doporučen. A tím by se nepokračovalo v dalších procedurách jako je projednávání zadání. Pokud by se to nepodařilo je možné být aktivní v pokračování procesu.

 22. Viktor napsal:

  Tak mezitím co jsem se tu rozepisoval, přišel do Bystrčníku mail. Máte trochu problém, zdá se. Na http://www.bystrcnik.cz najdete, co se vlastně má (podle autora mailu – pozn. admina) v Kohoutovicích kácet a stavět. Autor článku, který jsem teď dostal, označuje údaje o 15 000 m2 a takové věci za smyšlenky, výmysly a fabulace. Ještě si to jednou všechno prověřte.

 23. Jana Konečná napsal:

  Jako podklad pro zastupitele je trochu jiná mapka, viz https://www.kohoutovice.org/garaze-misto-lesa-chopinova-a-arogance-moci/b2_b3_11_i_zamer/

 24. Jana Konečná napsal:

  Podklad pro rozhodování zastupitelů uvádí mnohem větší území, než je na tom plánku, který jste nyní obdržel, a to toto: B2_B3_11_I_zamer. Takže – nepokouší se naopak dezinformovat vás ten člověk? Ráda si přečtu jeho článek.

 25. Viktor napsal:

  Díky, paní Konečná. Váš komentář a odkaz jsem předal, článek vyjde až když se uspokojivě vyřeší, kdo má pravdu.

 26. Iva J. napsal:

  Dobrý den paní Konečná, nemáte více z podkladů pro zastupitele nebo informaci, kde se dají získat? Čím více budeme informovaní, tím lépe můžeme argumentovat. Díky

 27. Jana Konečná napsal:

  Plánek území předloženého zastupitelstvu MB 3.4.2012 ke schválení:

  kohoutovice_schvaleny_zabor_chopinova

  Doplňující info:

  vysvetlivky_pro_ZZ_zmena_up_chopinova

 28. Viktor napsal:

  Tak už se to vyřešilo, přišel nám (do redakce magazínu Bystrcnik.cz) mail: “Zdarec, tak jsem se dopídil k vysvětlení a dávám za pravdu křiklounům, takže můj článek k publikování nebude. “

 29. Jana Konečná napsal:

  Tak to mě opravdu mrzí, protože už jsem začala doufat, že vážně nejde o ten velký kus lesa:( Navíc to vypadá, že ten člověk chtěl hlavně dezinformovat občany, když se obrátil na vás a ne na nás.

 30. Viktor napsal:

  Kácení lesa: Kohoutovický starosta vydal prohlášení
  Kohoutovičtí občané jsou rozlíceni plánem na kácení lesa. Podle zpráv místního občanského sdružení  se chystá vykácení 1,5 hektaru lesa u Chopinovy ulice. Cílem má být získání ploch pro parkování, spekuluje se ale také o stavbě bytových domů.
  Starosta Kohoutovic Petr Šafařík (ČSSD) vydal k situaci ve čtvrtek 29. března odpoledne následující prohlášení.
  http://www.bystrcnik.cz/?p=18160
   

 31. Jana Konečná napsal:

  Materiál, který schválili kohoutovičtí zastupitelé a který má zastupitelstvo města Brna schválit 3.4.2012:

  plánek

  info

  _______________

  ______________

 32. Petra napsal:

  Vraťme se i k principu problému: Petr Šafařík bydlí na ulici Žebětínská, ale na Chopinove 3 Ladislav Macek a Chopinova 5 zase Radek Rabušic! Tito 2 pánové mají největší záměr si někam uklidit auta. Když se nastěhovali mackovi kolem roku 95 tak neměli nic až do doby, kdy se nám pan Ladislav dostal do politiky a tam se probíjel dál. Poté to začalo, napřed si přízemní byt se sahrádkou rozšířil o další pokoj tak, že zlikvidoval sklepní prostory, pak si byt v privatizaci koupil, což byla hračka. Nyní se dostal do stádia, kdy vlastní i druhý sousední byt, pár aut, motorek, karavan, na černo postavenou vilu za sokolákem a znáte to, jemu právnicky nic nepatří, má 2 dcery a na ty to včechno přepsal. Jeho manžela nevím co dělá a je mi to jedno, ale územní plán Brna má na starosti právě tento člověk. Stále se mluvilo o garážích v Oku, což je odstavná plocha před jeho bytem se zahrádkou, ale najednou se o tom již nemluví a investor i odstoupil ze záměru stavět tam benzinku. Pan Rabušic je jiný kouzelník, začal v Kohoutovicích se sportem a najednou je z něj místostarosta, dejme tomu, že dost nahrála i restaurace Montána, která je kohoutovických politiků základna a kombinace Šafařík, Zorník, Macek a Božek si dokáže něco už uvařit samo! Jediné co lze udělat je potopit kohoutovickou politiku, dokument je od radnice schválený a zítra jej onderkovi lidi schválí, lidi si tam můžou říkat co chtějí, jedinou oporu lze hledat v Mojimíru Vlašínovi, ten ovšem slouží okolním zastupitelům pro srandu. A pokud by se našlo víc lidí, kteří by hlasovali proti, tak tyto jména pošle další rok pan primátor zametat, na zastupitelstvu se prostě hlasuje jak chce on. Mimochodem kdy se začne stavět onen hotel pod Juventusem?

 33. nestačímsedivit napsal:

  Nevím z čeho se tu všichni tak radují. Ta plocha, která je nakonec soukromá, beztak bude jednou využita tak jak její majitelé zamýšleli. Ikdyž si ekomagoři prst v řiti zalomí!

Napsat komentář