Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Garáže Chopinova: záznamy setkání občanů s radnicí a vlastníky

Kohoutovická radnice se pokusila velkou část lesa (jeden a půl hektaru) za ulicí Chopinova vyhradit pro hromadné garáže. Zastupitelstvo Brna ustoupilo odporu občanů Kohoutovic a záměr zatím nepustili dál. Na první veřejné projednání 2.5.2012 přišly již ne desítky, ale stovky občanů. Bystrčník situaci v sále zdokumentoval i formou fotografií a videa.

Po úvodních proslovech místostarosty Jiřího Zorníka převážily v nabitém sále protesty občanů proti stavbě garáží na nevhodném místě, a hlavně proti katastrofální úrovni ne-komunikace ze strany radnice s občany Kohoutovic.

Kohoutovice: Chceme les, znělo sálem (Bystrčník)

Nesouhlas s kácením lesa, nespokojenost s komunikací ze strany politiků, otevřené obviňování radních ze lží, nespokojenost s jejich vyjádřeními, jež lidé považují hlavně za vykrucování, to zaznívalo takřka ze všech projevů.

„Macek! Kde je Macek, proč nepřišel Macek?”

„Požadujeme vyhradit pro necenzurované příspěvky občanů v každém z čísel Kohoutovického kurýra dvě strany. Chceme mít možnost informovat své sousedy o dění v obci i prostřednictvím vývěsek městské části. …,“ prohlásil Petr Ulrich. „Chceme, aby zastupitelstvo městské části v jednacím řádu umožnilo interpelovat občanům kteréhokoli zastupitele a k jakémukoli tématu.“ více…

 

“Demonstrace občanského sebevědomí” – tak shrnul setkání zástupců s veřejností v kohoutovické základní škole 2. května 2012 Bystrčník, který situaci v sále zdokumentoval i formou fotografií a videa.

 

 

Garáže v Kohoutovicích nechceme, protestovali lidé (MF Dnes 3.5.2012)

Nevěříme vám. Děláte z nás hlupáky. Nedáte nám slovo. Takové a mnohé další výtky zněly včera na schůzi, kam přišlo asi dvěstě obyvatel Kohoutovic. “Proč tu není Macek, bojí se?” – právě on se návrhu na změnu územního plánu zastával i na dubnovém jednání brněnského zastupitelstva.

Vedení městské části nyní změnu ještě projedná a než ji schválí, chce uspořádat další veřejnou diskusi s občany. “Zdá se, že pokud výstavba bude, tak bude omezená,” uvedl Zorník.

“Doteď s námi radnice nemluvila, ale zdá se, že dnes opět neposlouchala a znovu odhlasuje stejnou podobu plánu,” uvedla Dana Kalčíková z občanského sdružení Pro Kohoutovice. (zkráceno)

 

Paní Paní Marie Sotolářová a pan Petr Ulrich vyzvali politiky k řešení situace:

Marie Sotolářová: Návrh řešení situace “Chopinova” (prohlášení k zastupitelům)

Petr Ulrich: “Chopinova” a žádost o informační prostor pro občany (výzva zastupitelům)

dne 3.5.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Politik Ladislav Macek, bývalý místostarosta (ČSSD)

Další články v rubrice Uzavřeno: Garáže versus les za Chopinovou

  1. Martin Schimmer napsal:

    Bohužel mi návštěva tohoto setkání nevyšla, i když jsem ji plánoval. Přijde mi dost neuvěřitelné co se děje. Změna ÚP na garáže mi přijde jako zástupná, průlomová změna. Je to takový takový testovací balónek a pokud projde, tak další změna z garáží na parcely pro nové domy už bude jednoduchá. Zastupitelé by v tomto případě měli zejména chránit zájmy komunity, nikoliv zájmy jednotlivců. Na ochranu zájmů jednotlivců máme soudy. Pokud neexistuje právní nárok na změnu UP, tak bych jej neměnil, protože dle mého názoru zde zájem komunity zachovat les jednoznačně převažuje. Zároveň souhlasím s návrhem paní Sotolářové v tom smyslu, že soukromí majitelé lesa by měli být nějak podporováni komunitou, když z jejich lesa má komunita nepochybně prospěch už tím, že ten les tam je. Na druhou stranu nechápu souromé vlastnictví lesa jako nějaké příkoří. Konec konců nikdo nikoho nenutí les vlastnit a udržovat, vlastník ho vždy může prodat, když se o něj nechce nebo nemůže starat.

Napsat komentář