Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Garáže Chopinova: záznamy setkání občanů s radnicí a vlastníky

Kohoutovická radnice se pokusila velkou část lesa (jeden a půl hektaru) za ulicí Chopinova vyhradit pro hromadné garáže. Zastupitelstvo Brna ustoupilo odporu občanů Kohoutovic a záměr zatím nepustili dál. Na první veřejné projednání 2.5.2012 přišly již ne desítky, ale stovky občanů. Bystrčník situaci v sále zdokumentoval i formou fotografií a videa.

Po úvodních proslovech místostarosty Jiřího Zorníka převážily v nabitém sále protesty občanů proti stavbě garáží na nevhodném místě, a hlavně proti katastrofální úrovni ne-komunikace ze strany radnice s občany Kohoutovic.

Kohoutovice: Chceme les, znělo sálem (Bystrčník)

Nesouhlas s kácením lesa, nespokojenost s komunikací ze strany politiků, otevřené obviňování radních ze lží, nespokojenost s jejich vyjádřeními, jež lidé považují hlavně za vykrucování, to zaznívalo takřka ze všech projevů.

„Macek! Kde je Macek, proč nepřišel Macek?”

„Požadujeme vyhradit pro necenzurované příspěvky občanů v každém z čísel Kohoutovického kurýra dvě strany. Chceme mít možnost informovat své sousedy o dění v obci i prostřednictvím vývěsek městské části. …,“ prohlásil Petr Ulrich. „Chceme, aby zastupitelstvo městské části v jednacím řádu umožnilo interpelovat občanům kteréhokoli zastupitele a k jakémukoli tématu.“ více…

 

“Demonstrace občanského sebevědomí” – tak shrnul setkání zástupců s veřejností v kohoutovické základní škole 2. května 2012 Bystrčník, který situaci v sále zdokumentoval i formou fotografií a videa.

 

 

Garáže v Kohoutovicích nechceme, protestovali lidé (MF Dnes 3.5.2012)

Nevěříme vám. Děláte z nás hlupáky. Nedáte nám slovo. Takové a mnohé další výtky zněly včera na schůzi, kam přišlo asi dvěstě obyvatel Kohoutovic. “Proč tu není Macek, bojí se?” – právě on se návrhu na změnu územního plánu zastával i na dubnovém jednání brněnského zastupitelstva.

Vedení městské části nyní změnu ještě projedná a než ji schválí, chce uspořádat další veřejnou diskusi s občany. “Zdá se, že pokud výstavba bude, tak bude omezená,” uvedl Zorník.

“Doteď s námi radnice nemluvila, ale zdá se, že dnes opět neposlouchala a znovu odhlasuje stejnou podobu plánu,” uvedla Dana Kalčíková z občanského sdružení Pro Kohoutovice. (zkráceno)

 

Paní Paní Marie Sotolářová a pan Petr Ulrich vyzvali politiky k řešení situace:

Marie Sotolářová: Návrh řešení situace “Chopinova” (prohlášení k zastupitelům)

Petr Ulrich: “Chopinova” a žádost o informační prostor pro občany (výzva zastupitelům)

dne 3.5.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Parkování, garáže, parkovací domy

Další články v rubrice Politici a kauzy

Translate »