Kohoutovice.org
ekologicky laděný web pro Kohoutovice

Eliška Wagnerová zavítá na zasedání kohoutovického zastupitelstva

Donedávna místopředsedkyně ústavního soudu, nyní nezávislá kandidátka na senátorku za část Brna, do které patří i Kohoutovice. JUDr. Eliška Wagnerová, PhD. navštíví 19.září "svůj" volební obvod a pokusí se nahlédnout pod pokličku dění v obci.

“Považuji za nezbytné, aby byl přijat slušný zákon o státní službě, který zabezpečí férový výkon veřejné služby nezávisle na měnících se poměrech. Státní úřady nesmějí být kořistí politických stran, potřebujeme nezávislé a kvalitní úředníky,” napsala Eliška Wagnerová.

“Ráda bych navštívila zasedání zastupitelstva městské části Kohoutovice proto, abych si na místě ověřila, jaké problémy trápí občany této městské části a chci vidět, jak na ně zastupitelé reagují.

Se získanými poznatky bych ráda dále pracovala jak ve své kampani, tak v případě svého zvolení bych je ráda promítla do své práce v Senátu.

Senátor musí být v živém styku se svými voliči tak, aby poznal jejich zájmy a mohl je skutečně efektivně hájit, nechce-li být jen součástí stranické mašinerie, která hájí především zájmy svých sponzorů,” řekla nám Eliška Wagnerová.

Šest let soudkyně a předsedkyně Nejvyššího soudu ČR, deset let soudkyně a místopředsedkyně ústavního soudu ČR, čtyři roky členka legislativní rady vlády ČR.

V polovině 90.let byla Eliška Wagnerová dva roky členkou ODA, jinak je celý život bezpartijní.

Do Senátu kandiduje jako nezávislá kandidátka s podporou Strany zelených.

S přispěním: www.eliskawagnerova.cz napsala Jana Konečná

dne 10.9.2012, občanské sdružení Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Volby

 1. Marie Sotolářová napsal:

  Za pozornost stojí zejména  její článek: “Postavme se lajdáckému  š a f á ř o v á n í :-) s veřejnými penězi!”:
  http://domaci.eurozpravy.cz/politika/53243-wagnerova-vyzyva-verejnost-postavme-se-lajdackemu-safarovani-s-verejnymi-penezi/

 2. Marie Sotolářová napsal:

  Paní Eliška Wagnerová mi u příležitosti včerejšího zahájení volební kampaně svoji účast znovu  potvrdila :-)!
   

 3. Viktor napsal:

  Paní Sotolářová, já chápu, že je vám osobně Eva Wagnerová velmi sympatická (pět tisíc na kampaň, slušné) , ale nedělejte z ní ikonu. Ta paní například – pokud vím z publikovaných životopisů, na přímou otázku mi zatím neodpověděla – nikdy nepracovala v soukromém sektoru. Jinými slovy, byla vždy živa jen z peněz daňových poplatníků. Než ji nekriticky vyzvedávat, bylo by lepší po ní něco chtít a sledovat, jak bude reagovat. Navrhuji – obraťte se na ni s výzvou, aby po svém zvolení do senátu iniciovala změnu legislativy, která zakotví povinnost zveřejňovat hlasování po jménech u zastupitelstev krajů a obcí.
  Co od ní vlastně čekáte? V programu (http://eliskawagnerova.cz/moje-cile/) má hlavně spoustu naprosto obecných frází, potom zvyšování daní nebo zvýšení existenčního minima aniž by vysvětlila, kde se na zvýšené mandatorní výdaje v rozpočtu vezme. Ptejte se co _konkrétně_ navrhne a buďte kritická – kde na to vezme, kde pro svůj návrh získá podporu a podobně. Ptejte se na termíny, v nichž své záměry realizuje. Ptejte se, proč vlastně chce do senátu, když její program legislativních změn by bylo logičtější prosazovat z poslanecké sněmovny.
  Netvrdím, že EW je špatná volba, ale bez kritického přístupu se nikam nedostaneme.

 4. Viktor napsal:

  Nebo třeba tohle “Přátelé, nejdu do Senátu zbohatnout; ale i kdybych měla zcela zchudnout, nedokážu vést kampaň a oslovovat voliče sama. Nebudu na Vás mávat z billboardů u dálnice, protože na to prostě nemám peníze a nelíbí se mi to.” (http://eliskawagnerova.cz/) – zeptejte se paní Wagnerové na její plat soudkyně, udělejte to! Podle http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/kolik-berou-soudci-poslanci-a-statni-zamestnanci-prehled.html měla paní Wagnerová plat 160 tisíc měsíčně. Nevím kolik stála její kampaň celkově (zeptejte se!), ale podle https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500246532 by to mohlo být zhruba kolem 300 tisíc. Na celou kampaň si vydělala za dva měsíce, ale tvrdí, že nemá peníze, a vy jí posíláte ze svého platu po tisícovkách. Zeptejte se jí na to, chtějte vědět, kolik do kampaně vložila z vlastních peněz.

 5. Jana Konečná, PK napsal:

  I kdyby se Elišce Wagnerové podařilo prosadit jen ten zákon o státní službě, byla bych spokojená. Úředníci na radnicích už by se nemuseli bát o místo, když nepojedou na ruku politikům u moci.

 6. Olga napsal:

  Viktore,
  nebudu se s Vámi pouštět do diskusí o paní Wagnerové. Zjevně ji stejně  nemáte co vytknout, když se uchylujete k takovým laciným argumentům:
  – fakt, že někdo strávil život prací ve veřejném sektoru ho v ničem nediskvalifikuje, rétorika, která směřuje k rozlišování těch, co pracují, protože působí v soukromém sektoru, a těch, co příživničí za peníze daňových poplatníků v sektoru veřejném, jen posiluje  rozkol, na němž už se řadě vlád, a nejvýrazněji té poslední, podařilo stavět volební kampaň – ve stylu “rozděl a panuj”. Zrušme veřejný sektor a uvidíme, jak si soukromý sám poradí. I když ono bude stačit počkat, veřejný sektor je vykosťován dost rychle, za chvíli se přesvědčíme, jak celkově prosperuje společnost, v níž byl veřejný sektor  v podstatě zlikvidován.
  – kampaň za 300 tis. není kampaň. To, že někdo prohlásí, že na kampaň nemá peníze, a pak utratí 300 tis. se nevylučuje, za volební kampaně se běžne utrácejí miliony. Co chcete v tomhle oboru pořídit za 300 tisíc?
   

 7. EW napsal:

  Panu Viktorovi: Především se jmenuji Eliška nikoliv Eva. Do Senátu kandiduji jako nezávislá a jako ústavně právní profesionál. Jeden U.S. prezident kdysi řekl, že PS je jako šálek s kávou, kde kypí stranické vášně, zatímco Senát je podšálek, kde tyto vášně chladnou a jsou nahrazeny expertními pohledy. Proto kandiduji do Senátu, kde chci především nabídnout k využití mou desetiletou zkušenost ústavní soudkyně, která u projednávaných zákonných předloh umí rozeznat protiústavnost. Pokud mezi mé cíle patří i ty, které kladou nároky na veřejné rozpočty, pak krytí jejich realizace vidím v eliminaci rozbujelé korupce především, a k tomu poslouží opravy mnoha zákonů. Od zákona o politických stranách (limitace volebních nákladů, omezení výše příspěvků pol. str., zákaz financování právnickými osobami a řada dalších). Dále jde o opravdovou a poctivou nápravu zákona o veřejných zakázkách tak, aby byli známí i všichni subdodavatelé a jejich ceny, evergreen v podobě anonymních akcií, odstranění anonymních sim-karet používaných zločinem i v případě korupčních jednání a další věci. Je třeba také přistoupit k výrazně vyššímu zdanění hazardu, neboť jeho škodlivost je srovnatelná s alkoholem či tabákem a srovnatelné “komodity” je třeba srovnatelně danit. To je rovnost ve smyslu ústavním, ne tzv. plošná patnáctiprocentní daň, která nakonec není vůbec rovná ani nominálně a jde od počátku o vadný konstrukt. Je toho víc, ale toto snad zatím stačí. Jen na závěr uvádím, že jsem jako soudce byla placena z veřejných rozpočtů, ale svou práci jsem se snažila odvádět tak, aby byla ku prospěchu jednotlivých občanů tohoto státu, o čemž svědčí, že jsem měla nejvyšší počet nálezů, tj. zrušujících rozhodnutí v případech, kdy došlo k porušení základních práv stěžovatelů. Můj výkon oceňovali i moji “ideoví” protivníci poté, co jsem u ÚS skončila svůj mandát, o čemž svědčí řada statí z března a dubna t.r., publikovaných v tisku, reportáží v rádiu a v TV. Samozřejmě, že se žádný člověk zcela nezavděčí nikdy všem, ale lze snad ocenit, když někdo dělá svou práci naplno a nefláká se. Za celou dobu jsem nebyla nikdy nemocná, resp. nemoci jsem řešila dovolenou, kterou jsem nikdy ani nevyčerpala celou. I v Senátu chci pracovat naplno a ne mít další funkce a zaměstnání, neboť mám za to, že jde o práci důležitou.  Na svou práci jsem hrdá a jsem šťastná, že mi byla dána prezidentem Havlem příležitost ji vykonávat.

 8. Olga napsal:

  Paní doktorko,
  jsou to zásadní věci, ale mne třeba chybí přímo formulované cíle, co se týče sociální politiky – dochází k rychlé likvidaci samotných základů sociálního státu, a svižně se posouváme k tomu, co už zavání  kriminalizací chudoby a nezaměstnanosti. Vždy hledám kandidáty, kteří mají solidní sociální program, z nějž ale nečiší jen účelový předvolební populismus. Jako senátorka budete muset čelit i těmto často velmi konkrétním  otázkám. Co třeba, až budou rozdány Skarty a znovu se, a k tomu nepochybně dojde, otevře otázka umožnení exekuce sociálních dávek? Jak vnímáte navrhovanou reformu sociálně právní ochrany dětí? Co třeba diskutované změny v sociálních dávkách na bydlení?
   

 9. EW napsal:

  Paní Olgo, kdo byl na zahájení mé volební kampaně ví, že můj postoj k s-kartám je zásadně odmítavý, a to z mnoha důvodů. Řekla jsem, že by to asi byl jeden z mých prvních počinů, totiž přesvědčit skupinu senátorů k podání k ÚS, pokud mě ovšem nepředejde ombudsman, neboť ten má na ně také spadeno. Pokud jde o sociální politiku vlády, jsem jejím vytrvalým kritikem, a to již od tzv. Topolánkova batohu, což jsem projevovala ve svých stanoviscích jako soudce. Provedení sociálních práv zákonem musí být takové, aby zajišťovalo důstojný život seniorům, invalidům a všem, kteří se ocitnou v hmotné nouzi. To je prostě ústavní imperativ a na tom trvám a v jednotlivostech bych hlasovala podle tohoto názoru.

 10. Arnošt Wagner napsal:

  Pane Viktore,
  uberte prosím z “vaší” cifry z platu E.Wagnerové polovinu.Děkuji. Pokud si opravdu přečtete její životopis, zjistíte, že pracovala i vsoukromém resortu např: servírka,zubní laborantka,květinářka. Hutě, kde se dřela, aby se dostala na jí nepřípustnou vysokou školu, byly v té době samozřejmě ve vlastnictví státostrany. To máte jedinou pravdu. Na svoji kampaň přispěla vyšší částkou než její dva platy a i nadále bude kampani finančně pomáhat. Manželka je v důchodu a tudíž si nechává své úspory na dalších – doufám- nejméně dvacet let. Ve funkci senátorky ji nebude nikdo podezírat z toho, že si na živobyti “musí” přivydělat jiným než čestným způsobem. Mimochodem, jsou to rodinné úspory částečně investované do bydlení.Pokud chcete i nadále kritizovat výdaje na kampaň tak vězte, že jeden z jejich protikandidátů – kromě jiných finančních prostředků – obdržel od pana Babiše částku dvou milionů korun. Nevím, jaké jsou Vaše příjmy, ale věřím, že kdybyste se celý život vzdělával a snažil a platil tak vysoké daně jako EW, budete na tom stejně “dobře” jako ona. Prosím, nevolte ji, ale dejte ji alespoň pokoj!

 11. Olga napsal:

  Pane Wagnere,
  pokud se někdo uchází o veřejnou funkci, musí se smířit s tím, že mu lidé pokoj nedají. A tak to má být.  Patří to k věci. Domnívám se, že i to je způsob, jak může volič prověřit svého vytipovaného kandidáta – pokud dotyčný nesnese tlak občanů, kritiku či případně i slovní útok, jak mám pak jako volič věřit, že odolá daleko větším tlakům, pod kterými se ocitne, až bude veřejnou funkci, např. práci senátora, zastávat?
  Jinak prosím, nemávejte lidem červeným hadrem před očima argumentem o celoživotním vzdělávání a jeho souvislosti s výší platu ve státním sektoru.  Znám spoustu lidí, co se celoživotně vzdělávají, svoji práci odvádějí perfektně, a přesto se nedostanou ani na průměrný plat. Tušíte, v jakých platových kategoriích se dnes pohybuje např. univerzitní učitel?
   

 12. Arnošt Wagner napsal:

  OLZE
  Děkuji za reakci. Pokud jste si všimla, tak EW patří mezi ty kandidáty, kteří počítají s kritikou, neboť- podle Vás – to tak má být a je to předpoklad uchazeče o veřejnou funkci. Její reakce na kritiku, ať již korektní nebo “nepravdivou”, nikde nenajdete. však nikam nekandiduji a mám právo uvést chybné informace o své manželce (i bez jejího souhlasu)   na pravou míru.O platech univerzitních učitelů jsem informován.Podotýkám, že jejich odměny a odměny soudců stanovuje zákon, tedy stát.Jiná otázka je, zda je nepoměr opravdu spravedlivý…

 13. EW napsal:

  Vážení, můj manžel je neřízená střela a nejsem ráda, že se do diskuse zapojil, což jsem mu řekla a prozradím, že nebyl rád. Ano, plat soudců je relativně vysoký, byť ne tak, jak uvádí pan Lošťák. Je třeba vzít v úvahu, že soudce má zákonem zakázáno si lukrativně přivydělávat. Sama vím, jak jsem byla placená za pedagogickou činnost, kterou jsem v malém rozsahu vykonávala nejprve na PF UP a pak na FSS MU. Na zapojení do grantů jsem už čas neměla a dělala jsem to jen proto, že mě zajímaly názory mladých lidí v oblasti lidských práv atd. a že jsem si myslela, že i já jim mám co říci. Pokud jde o samotné platy vysokoškolských učitelů, vím, že jsou bídné a jen poukazuji na rozhodnutí německého ÚS, který prohlásil za protiústavní, když byli tito honorováni bídně s tím, že řekl, že jejich plat musí být srovnatelný s jinými, státem placenými profesemi, které jsou co do významu a prestiže podobné, jako povolání vysokoškolského pedagoga. To je ukázka ústavně chápané rovnosti v praxi. Od té jsme zatím hodně vzdáleni. Pro mě jde ovšem o další inspiraci v mé práci. Ještě jednou omluva za mého muže. A pokud jde o příspěvky na mou kampaň, šlo z mého pohledu i o test výše podpory mých stanovisek a o zjištění, kdo bude ochoten je sdílet. Se svým volebním štábem jsem se dohadovala o minimální výši příspěvku (chtěla jsem stokorunu, oni prosadili tři sta). Zjistila jsem resp. potvrdila jsem si, že mne podporují tzv. “obyčejní lidé”, zatímco skuteční boháči ode mne dávají ruce pryč. Nevadí mi to, naopak, chci opravdu reprezentovat střední třídu, která každý stát drží a dále chci chránit práva těch nejslabších, neboť ti to sami těžko zvládají. Toť vše… Hezký zbytek dne všem.
   

 14. Olga Hubíková, PK napsal:

  Pane Wagnere,

  takové právo jistě máte a já to navíc dovedu ocenit, protože situace, kdy žena zastává významnou funkci nebo se o ni uchází,  muž ji podporuje a sám zůstává v pozadí, je u nás stále poměrně vzácná, pořád výrazně převažuje opačný model.

  To,  co jsem chtěla říci – že kritika, třeba i ostrá, neznamená nutně nepřátelský postoj, nejspolehlivější cesta jak zdegenerovat, a to nejen pro člověka v politické funkci, ale v politice je to nejvíce vidět, je obklopit se samými přitakávači. Nebylo nutné na Viktora reagovat emotivně. Přeju pěkný zbytek víkendu a děkuji za zajímavou diskusi.

 15. Viktor napsal:

  Pane Wagnere, teď nemám na víc čas, jen k tomu platu. Nevidím žádný důvod odněkud ubírat poloviny. Jenom proto, že jste to napsal? Ta čísla uvedla televize Nova, když tak se přete s ní. Já si to teď jen tak rámcově spočítal podle Wikipedie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Soudce#Plat_a_dal.C5.A1.C3.AD_po.C5.BEitky), vyšlo mi 160 tisíc měsíčně (2,82 * 56849; 2,82 je 2,49 koeficient místopředsedy + 0,33 náhrady), Nova uvádí také 160 (nevím odkud). Jestli trváte na tom, že je to polovina, tedy osmdesát, ukažte na základě čeho jste to spočítal.

 16. Viktor napsal:

  Pane Wagnere, také tvrdíte, že vaše žena “Na svoji kampaň přispěla vyšší částkou než její dva platy”. Na pohybech transparentního účtu (http://bit.ly/PjKfOD) vidím od EW následující příjmy: 
  7. 6. 2012 – 42 000.-
  17. 7. 2012 – 50 000.-
  14. 9. 2012 (včera) – 10 000.-
  To je celkem 102 000.-, tj. asi dvě třetiny z měsíčního platu. Jak jste došel na čátku “vyšší než její dva platy”?  Víte, já chápu, že chcete své ženě pomoci, ale aby z toho nakonec nebyla medvědí služba.
  Pro Olgu: To, zda kandidát pracoval kdy v soukromém sektoru, je pro řadu lidí důležité. Lidé, kteří vždy byli živi jen z daní, mívají sklon nevnímat, že na ty peníze musel někdo jiný vydělat, že je někomu sebrali. Můžete si o tom myslet co chcete, ale znám hodně lidí, které tohle zajímá a je to pro ně podstatné; takže se na to ptám. Ostatně v případě EW to také funguje – sama vysvětlila, že své projekty chce financovat vyšším zdaněním a vyšší mírou přerozdělování.
  Paní Wagnerová, dotkla jste se něčeho, co mne také zajímá – chcete zrušit anonymní SIM karty. Znamená to, že obecně souhlasíte s legislativou, která povede k vyššímu sledování občanů státem? Budete souhlasit nebo dokonce navrhnete takové zákony, které povedou k de-anonymizaci internetu, případně  k jeho cenzuře? Jestliže chcete zrušit anonymní SIM karty, aby se policii občané lépe sledovali, budete také hlasovat pro zákony, které zakáží anonymní komunikaci dosaženou jinými způsoby, například šifrováním? Podpoříte ty zákony, které povedou k plošnému uchovávání detailních dat o provozu na komunikačních sítích pro případné příští využití policií? Budete podporovat legislativu typu ACTA?

 17. Viktor napsal:

  A ještě dále, paní Wagnerová, k vašemu nápadu na zakázání anonymních SIM karet. Můžete, prosím, uvést studii či analýzy, které dokládají, do jaké míry ztěžuje stíhání zločinců existence anonymních SIM karet? Z jakých statistik vychází vaše iniciativa?
  Jestliže uzákoníte povinnost při koupit SIM karty poskytnout své osobní údaje, pak se samozřejmě stane, že vzniknout překupníci se SIM kartami. Nakoupí karty na sebe a pak je přeprodají dál. Aby měla vaše iniciativa vůbec nějaký smysl, musíte tomu zabránit. Jak to uděláte? Navrhnete, aby se držení SIM karty, která není registrována na osobu, jež ji drží, stalo trestným činem? Jakou trestní sazbu byste si asi tak představovala? Navrhnete, aby ten, na něhož je SIM karta registrována, se stal automaticky spoluviníkem nebo viníkem, bude-li takové SIM karty použito k trestné činnosti? Pokud uzákoníte nutnost registrace SIM karty, znamená to také v důsledku nutnost její de-registrace. Vznikne tedy občanům povinnost  při ztrátě či krádeži telefonu ještě jít na správný úřad a oznámit tam, že mi byla SIM karta zcizena? Chápu vás správně?
  Kdo bude mít povinnost registrovat SIM karty, patrně prodejce, ano? Kdo mu uhradí zvýšené náklady spojené s touto administrativou (software, školení, provozní čas…)? 

 18. Marie Sotolářová napsal:

  Dobrý večer Viktore,
  dovolím se vrátit k vašemu včerejšímu prvnímu příspěvku, který mířil na mne a rozpoutal velmi podnětnou diskuzi mezi zde přítomnými. Poznamenal jste, že  nekriticky vyzvedávám Elišku Wagnerovou, kandidátku do senátu a dělám z ní ikonu. Na toto téma chci stvrdit,  že pro mne je v dnešní době  právě ona člověkem hodným úcty. Po dlouhodobém sledování výsledků její práce http://nalus.usoud.cz vím, že je ve svých názorech konzistentní. Pro funkci senátora má ideální vzdělání a neoddiskutovatelné životní zkušenosti. Nebojí se sdělit svůj názor, přestože není politickým elitám po vůli. To dokázala v minulosti a každodenně dokazuje i dnes. Sděluje svá stanoviska korektně a bez toho, že by snižovala lidskou důstojnost „protivníkovu“. Jako bonus beru její značné mezinárodní zkušenosti v aplikaci práva a aktivní znalost cizích  jazyků.  Prostě nevyrostla tzv. „rychlokvašně“ a není tedy pro mne nevídaným objevem. Jako psycholog velmi dobře vím, že nejlepším prediktorem budoucího chování každého jedince je jeho chování minulé.
  O rozdílnosti senátorských předpokladů tzv. státních zaměstnanců a osob tzv. podnikatelsky činných se mi zdá v tuto chvílích zbytečné diskutovat. Obojích je zapotřebí. A buď jsou poctiví  nebo v opačném případě se první nechávají korumpovat a ti druzí zase korumpují. A protože právě tento jev je diagnostikovanou chorobou napříč všemi politickými stranami, je dle mého soudu kandidátka Eliška Wagnerová na tuto nemoc nejlepším lékem!  Přesto, že nemusí znát všechny konkrétní “recepty” na  to či ono. Určitě je nebude řešit sama, ale třeba osloví o radu i vás či mne :-)! Skutečně jsou oblasti, o kterých si dovolím tvrdit, že vím více než ona či vy a zajisté to platí naopak. Pro mne je při volbě důležitější důležitější etika, morálka, respekt.

 19. Viktor napsal:

  Díky, paní Sotolářová, za reakci. S dovolením nebudu dál diskutovat o ikonizaci, kritičnosti nebo nekritičnosti, nechci v tom směru dokazovat žádnou svou pravdu. Omezím se pouze na to, abych dostal z paní Wagnerové (a případně jejího manžela, když už se tak šikovně zapojil) odpovědi na své otázky.

 20. EW napsal:

  Viktorovi: Asi nevíte, že jsem byla zpravodajem k nálezu o zrušení některých ustanovení zákona o elektronické komunikaci. Tam moje názory najdete a nebudete mi podsouvat to, co nyní. Anonymní sim-karty jsou o něčem zcela jiném. A sice o tom, když soud má povolit ať už odposlech či sledování, a to je legitimní v případě, dle mého názoru, jen u zvlášť závažných trestných činů, musí vědět, u jaké osoby to povoluje. Snad si vzpomenete na případ předsedy ÚS a úředníků prezidentské kanceláře. Na soudce, který to povolil byla dána kárná žaloba, ale uhájil se apodpořili ho i jiní významní soudci (já s tím nesouhlasím), že soudce nezkoumá, komu telefon, který má být sledován patří, a to právě poukazem na anonymní sim-karty. Je to trochu zjednodušené, ale přečtěte si nález. Je na stránkách ÚS.

 21. Viktor napsal:

  Ne, paní Wagnerová, nebudu si číst nález, stejně jako to nebudou dělat voliči. Zeptal jsem se na jasně formulované otázky, na část z nich lze dokonce odpovědět ano-ne. Odpovědi jsem se zatím nedočkal, jen obvinění z “podsouvání”. Můžete, prosím, odpovědět na to, nač jsem se ptal?

 22. Marie Sotolářová napsal:

  Viktore,
  nechcete přijít na setkání s Eliškou Wagnerovou dne 20.9.2012 v 19:00 hodin do divadla Husa na provázku nebo na setkání před Albert a Lékárnu G. Mendela v Brně-Kohoutovicích 24.9.2012 nebo 3.10. 2012 od 15:00-18:00? Myslím, že její odpovědi na vaše otázky by mohlo zajímat více lidí.

 23. Viktor napsal:

  Uvidíme, paní Sotolářová, ale v téhle chvíli příliš nevidím důvod. Mým cílem tady a teď není svádět rétorické souboje ve veřejné aréně. Chci dostat věcné odpovědi na věcné otázky. A ty pak samozřejmě zveřejnit, takže se mezi lidi dostanou. Veřejná diskuze je pěkná věc, ale víte jak to je – ono se z toho často stane víc povykování, v němž se samotná věc ztratí. A kromě toho, Bystrčník se senátními volbami moc nezabývá, nebýt souhry okolností, šla by kandidatura paní Wagnerové zcela mimo mne. Teď už je ovšem pozdě, teď už mne to zaujalo.

 24. Marie Sotolářová napsal:

  Viktore, sám nejlépe víte, že nebýt našich vystoupení nebo-li  veřejných aktivit, tak je dnes hektar a půl  v Kohoutovicích vyjmut z funkce lesa. A také nerozumím vaší poslední větě a nechci si ji vykládat po svém. Pozdě na co? Díky za odpověď. Odcházím od PC za jinou prací, nashledanou večer.

 25. Viktor napsal:

  Určitě, paní Sotolářová. Veřejná vystoupení jsou dobrá věc – k určitým účelům. K jiným se zas nehodí. Nač je pozdě? Pozdě na to, abych to nechal plavat. V této chvíli mne odpovědi EW už doopravdy zajímají.

 26. Jana Konečná, PK napsal:

  Zdravím, Viktore, nemohl byste prosím vás zopakovat své dotazy, na které podle vás paní Wagnerová neodpověděla? Připadá mi, že se motáme v kruhu.

 27. Viktor napsal:

  Paní Wagnerová, dotkla jste se něčeho, co mne také zajímá – chcete zrušit anonymní SIM karty. Znamená to, že obecně souhlasíte s legislativou, která povede k vyššímu sledování občanů státem?
  Budete souhlasit nebo dokonce navrhnete takové zákony, které povedou k de-anonymizaci internetu, případně  k jeho cenzuře?
  Jestliže chcete zrušit anonymní SIM karty, aby se policii občané lépe sledovali, budete také hlasovat pro zákony, které zakáží anonymní komunikaci dosaženou jinými způsoby, například šifrováním?
  Podpoříte ty zákony, které povedou k plošnému uchovávání detailních dat o provozu na komunikačních sítích pro případné příští využití policií?
  Budete podporovat legislativu typu ACTA?
  Můžete, prosím, uvést studii či analýzy, které dokládají, do jaké míry ztěžuje stíhání zločinců existence anonymních SIM karet? Z jakých statistik vychází vaše iniciativa?
  Jestliže uzákoníte povinnost při koupit SIM karty poskytnout své osobní údaje, pak se samozřejmě stane, že vzniknout překupníci se SIM kartami. Nakoupí karty na sebe a pak je přeprodají dál. Aby měla vaše iniciativa vůbec nějaký smysl, musíte tomu zabránit. Jak to uděláte?
  Navrhnete, aby se držení SIM karty, která není registrována na osobu, jež ji drží, stalo trestným činem? Jakou trestní sazbu byste si asi tak představovala?
  Navrhnete, aby ten, na něhož je SIM karta registrována, se stal automaticky spoluviníkem nebo viníkem, bude-li takové SIM karty použito k trestné činnosti?
  Pokud uzákoníte nutnost registrace SIM karty, znamená to také v důsledku nutnost její de-registrace. Vznikne tedy občanům povinnost  při ztrátě či krádeži telefonu ještě jít na správný úřad a oznámit tam, že mi byla SIM karta zcizena? Chápu vás správně?
   
  Kdo bude mít povinnost registrovat SIM karty, patrně prodejce, ano? Kdo mu uhradí zvýšené náklady spojené s touto administrativou (software, školení, provozní čas…)?
   

 28. Jana Konečná, PK napsal:

  Děkuji Viktore. Zdá se, že jste zaměnil pojmy. Paní Wagnerová má pifku na S-karty, ne na anonymní SIM karty. Dále chce zrušit anonymní akcie – a ty mají velikánskou zásluhu na udržení korupce na všech úrovních.

 29. Viktor napsal:

  Ne, paní Konečná, nezaměnil. “…odstranění anonymních sim-karet používaných zločinem i v případě korupčních jednání…”, píše EW 16.9.2012 v 7.50. Píše o tom i na

  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/eliska-wagnerova.php?itemid=16759, předposlední odstavec.

 30. Jana Konečná, PK napsal:

  Máte pravdu, ve výčtu opatření proti korupci je zmiňuje. Doufejme, že se podaří odstranit ty anonymní akcie, k tomu by se snad vůle konečně sejít mohla.

 31. Viktor napsal:

  Protože paní Wagnerová na otázky zde neodpovídá, doplnil jsem je a poslal jí je dnes ráno na oficiální mail.

 32. Arnošt Wagner napsal:

  Viktorovi.
  Pane Lošťáku, bombardujete Elišku Wagnerovou množstvím odborných otázek Včetně Vašich otázek na e-mailu EW .Manželka Vám konkrétně – s ohledem na její vytíženost – odpovídá. Obsah některých usnesení si můžete najít na stránkách ÚS. I pro Váš Bystrčník. Nejste však spokojený. Teď mi dovolte – v rámci demokratické diskuse, jak často zdůrazňujete – dát několik otázek i Vám:
  1. Co, nebo kdo Vás k tak úžasné aktivitě vede? (Vy už nediskutujete, ale útočíte)
  2. Zajímate se stejně arogantním způsobem i o jiné kandidáty,např. i ve vašem volebním obvodu?
  3. Zaměřil jste se na finance EW a její plat na ÚS (měsíčně dostávala 85 146 Kč plus 17 OOO na profesní výdaje)     Ne Vašich stošedesát tisíc!!! Co Vás k tomu vedlo?
  4. Prozatím investovala “pod svým jménem” na konto 1O2 OOO Kč. A další platby ,které nemohly jít přes faktury –  v hotovosti.I na to jsou řádné doklady. Kampaň teprve začala a EW se bude i nadále podílet na výdajích. Stav na účtu kampaně jistě dobře znáte. Budete chtít vidět i stvrzenky na občerstvení dobrovolníkům?
  5. Nesnažíte se náhodou zaměstnat a “rozčílit” EW svými dotazy a Vašími “fakty” tak, aby měla méně času na náročnou kampaň?
  Moc Vám děkuji za odpověď.
  Arnošt Wagner

 33. Viktor napsal:

  Pane Wagnere, máte pravdu, s vaší ženou nevedu žádnou diskuzi. Já jí kladu otázky. Ona totiž kandiduje, usiluje o funkci, moc a veřejné peníze. Volič se ptá, kandidát odpovídá. To je hra, do které se vaše žena pustila. Jmenuje se to volby.
  Víte, já jsem právě ten občan, volič, co si ho politici tak často berou do huby. Jsem tady a ptám se. Chci vědět, co budu muset  zaplatit za nápady kandidáta, co pro mne chystá za nové povinnosti, co se zas bude po mně chtít. Ptám se na to, co zajímá mne, ne na to, nač bych se podle vás ptát měl, aby vám to bylo příjemné.
  Co se týče údajů o platu – nejsou to žádná “má” čísla, jsou to čísla vypočtená s použitím veřejných zdrojů, na které jsem odkázal. Každý se může podívat na Wikipedii a přepočíst si to. Je možné, že jsou ty údaje na wiki špatně, je možné, že jsem se seknul při výpočtu. Nevím odkud berete vaše údaje vy, možná to doložíte.
  Pokud bych vám směl radit, poslechněte svou ženu. Opravdu bude lepší, když už ji hájit nebudete. Poté, co jste mimoděk přiznal, že část plateb na vaši volební kampaň jde mimo “transparentní” účet, a tedy celou tu tak báječně férovou transparentnost ukázal jako nedůvěryhodnou, byste měl zvážit, jestli mlčet nebude zlato. Kromě toho, vaše názory jsou zcela irelevantní – vy nikam nekandidujete, vy se voličům zodpovídat nemusíte. Můžete si vykládat víceméně co chcete, ale viz výše – mohl byste zas něco prokecnout.
  Pane Wagnere, ať už chcete nebo ne, lidé si vaše chování spojí s vaší ženou. Uvědomte si, co děláte. Vy se bráníte proti otázkám voličů. Osočujete voliče za to, že klade nepříjemné otázky. Podle vás by se volič ptát neměl, je to útočné, drzé, neslušné. Každý z obyčejných lidí, co tohle budou číst, si dokáže spočítat, jak to asi bude vypadat po volbách, když už před nimi se chováte takto. Opakuji, děláte své ženě medvědí službu. Teď je čas, pane Wagnere, jít s prosíkem, šoupat nožkou a na otázky pokorně odpovídat. Taková jsou pravidla. Jestli se vám hra jménem “volby” nelíbí, běžte hrát jinou.

 34. Arnošt Wagner napsal:

  VIKTOROVI,
  na mé otázky jste samozřejmě neodpověděl. Pouze mentorujete a překrucujete.Píšete o transparentnosti, ale tu má na starosti volební štáb a event. kontrolní úřady. Jak utrácíme rodinné finance, po tom Vám nic není! Jste divný člověk, posedlý vlastním “moudrem”. Jsem svobodný občan a tak mně nenábádejte k tomu, abych mlčel! Tyto stránky nejsou pouze pro Lošťáky… S Vámi již komunikovat nebudu, nestojíte mi za další řádek…
  Wagner

 35. Arnošt Wagner napsal:

  Cenzorovi stránek: “Odebíráte” věty všem přispěvatelům těchto stránek, nebo pouze mně? Také:” Vystrčník” nebyl překlep!
  A.Wagner

 36. Olga Hubíková, PK napsal:

  Viktore,

  ač ráda sama diskutuju a zastávám spíš názor, že kandidát na veřejnou funkci holt musí něco vydržet, mám silný pocit, že zneužíváte toho, že EW je “nizkoprahový”  kandidát  – tzn. pro diskusi dostupný a v diskusi se angažuje. Začínám mít pocit, že se prostě jen pasete na  příležitosti rozcupovat toho, kdo jde s kůží na trh. Nebo se mýlím? Vykosťujete a porcujete stejnou měrou i ostatní kandidáty? Chystáte pro Bystřičník text, který se bude vyváženě kriticky věnovat všem kandidátům? Nebo je vaší strategií sejmout toho, kdo je nejvíce  otevřený?

 37. Jana Konečná, PK napsal:

  Ano, pane Wagnere, když je někdo příliš osobní, odejmu mu slovo. Zatím se to tady stalo dvěma lidem, pak začali psát jen slušně. Vám jsem jen odmázla ten dovětek na Viktora, i když to nebylo nic hrozného. Musím taky říct, že se vám vůbec nedivím, protože podle mě šel Viktor na paní Wagnerovou s cílem ji nějak shodit hned od začátku, a to tvrdě a důsledně. Můžeme se jen dohadovat, jaké jsou jeho skutečné důvody, ostatním kandidátům do Senátu totiž žádnou pozornost nevěnoval (to mi napsal hned na začátku).

 38. Viktor napsal:

  Olgo, časem. Dnes už se to tu vyhrotilo dost.

 39. Kamil R. napsal:

  “Nebudu na Vás mávat z billboardů u dálnice, protože na to prostě nemám peníze a nelíbí se mi to.” – Eliška Wagnerová, http://eliskawagnerova.cz/

  Proto na nás mává jen od cyklostezky :-) http://i49.tinypic.com/315de04.jpg

 40. Marie Sotolářová napsal:

  Dobrý den vážený pane Kamile,
  děkuji za spolupráci a pomoc při šíření bannerových prezentací nezávislé volební kandidátky Elišky Wagnerové! Přece jen cyklistů není tolik jako motoristů či internetových brouzdalů :-) !

 41. Radim napsal:

  Vážení, nevíte někdo, co je se zastupitelem za TOP09 panem Kalouskem ? Na začátku se projevoval jako horlivý zastánce občanů Kohoutovic, ale poté co přestal fungovat v poradních orgánech radnice už letos nechodí ani na zastupitelstva. Mám pocit, že to byla jen líbivá rétorika a teď už mu ani nestojí za to, přijít na zastupitelstvo.

 42. Viktor napsal:

  Zavolejte mu a zeptejte se, 776 588 188.

 43. Jaroslav Kalousek napsal:

  Moji milí voliči,
  skutečnost, že se fyzicky nezúčastním zasedání Zastupitelstva nic nemění na faktu, že jsem horlivým zastáncem občanů. Jak jistě víte, snažil jsem se prosadit spravedlivou, demokratickou a transparentní privatizaci bytů v Kohoutovicích. Výsledek je vám určitě znám. Bohužel mandát, který jste naší politické straně ve volbách dali, nepostačuje na zvrácení rozhodování současné vládní koalice. Jistě víte, že jsme navrhovali i změny ve finančním plánu. Na výdajové straně se škrtají položky na školky, školy, pro naše děti, nejsou na to peníze, na financování jiných různých, zejména zájmových aktivit pro úzké spektrum, peníze jsou. TOP09 navrhovala úsporu v podobě snížení počtu uvolněných zastupitelů ze tří na dva. Tyto “ušetřené” peníze by výrazně pomohly školkám a školám v jejich hospodaření. Avšak, náš návrh byl mocenskou silou smeten ze stolu aniž by se o něm vůbec jednalo. Veškeré návrhy, které nejsou po chuti vládnoucí koaliční moci, jsou ihned ve stádiu pokusu smeteny ze stolu. Takto si to snad představovali Kohoutovičtí voliči? Věřím tomu, že v příštích volbách budou mít šťastnější ruku. Pro vaši informaci působím ve funkci předsedy dozorčí rady MOP Brno s.r.o. Jak jistě neuniklo vaší pozornosti, k určitým změnám uvnitř této společnosti dochází.
  Máte-li na mě jakýkoliv dotaz, můžete mě kontaktovat na mailu i na telefonu. Na rozdíl od jiných jsem nesouhlasil s přijetím usnesení Zastupitestva “Občane, nebudu s tebou jednat a stěžuj si na lampárně. Vlastně, vůbec mě neotravuj.” S takovýmto jednáním vůči občanům se nikdy nesmířím.
  S přáním klidu s duši
  Jaroslav Kalousek

 44. Marie Sotolářová napsal:

  Dobrý den pane zastupiteli Kalousku,
  Moje slova, moje slova. Mám nějaké podklady k činnosti MOP, určitě se na vás příští týden mailem obrátím. 

 45. Jana Konečná, PK napsal:

  V pondělí 24.9. je možné podpořit zvolení Elišky Wagnerové do senátu – před Albertem na Voříškové 15-18 hodin.

 46. […] uvedla naprosto stejné číslo. Vy tvrdíte, že tomu tak není. Napsala jste v diskuzi na https://www.kohoutovice.org: „Ano, plat soudců je relativně vysoký, byť ne tak, jak uvádí pan Lošťák“. Zajímá […]

 47. […] názor, že transparentnost účtu není snad ani míněna směrem k voličům, ale je „starostí volebního štábu a eventuálních kontrolních úřadů“. Jak to máte u Pirátů vy? Také jde část plateb na kampaň mimo transparentní účet? […] (administrátor: Patrik Doležal je kandidátem na senátora za Pirátskou stranu)

 48. Radim napsal:

  Vážená paní Konečná, doposud jsem si, asi naivně, myslel, že vaše občanské sdružení vystupuje jako neziskový subjekt, reprezentující jakýsi okruh občanů Kohoutovic, které spojuje zájem o dění v Kohoutovicích. Z Vašich posledních kroků, naposledy vyvěšení volebního billboardu Elišky Wagnerové na vašem domě, je zřejmé, že jste politický subjekt prosazující své politické zájmy a své politické kandidáty. Tím není míněno nic proti paní Wagnerové. Ale přestaňte se (občanské sdružení) tvářit, že Vám jde o obecné blaho, schovávat se za občany Kohoutovic a narovinu řekněte, že jste politikové či političtí aktivisté a nijak se nelišíte od jiných pilitických subjektů.Věřím, že můj příspěvek bude zveřejněn, protože zde nikoho neurážím, pouze se podivuji.

 49. Jana Konečná, PK napsal:

  Ano, Radime, ve sdružení se sešli dva lidé včetně mě, kteří zcela otevřeně podporují zvolení Elišky Wagnerové do senátu a pravděpodobně ji budou volit i někteří další ve sdružení. Její výsledky na Nejvyšším a Ústavním soudu mě přesvědčily, že by v Senátu dobře využila tu svoji obrovskou energii a že by nezmizela svým voličům, jako mnozí jiní.

 50. Marie Sotolářová napsal:

  Vážená paní Konečná, díky za plakát na balkóně! Paní Eliška Wágnerova je  n e z á v i s l o u  kandidátkou na senátora!  Do nedávné doby aktivně hájila základní (ústavní) práva všech občanů ČR, občanů města Brna a tedy i řadových občanů Kohoutovic. Na rozdíl od mnoholetých politiků nám známých stran!

 51. Jana Konečná, PK napsal:

  Chcete-li také podpořit kandidaturu Taťany Fišerové pro volbu prezidenta, můžete tak na podpisovou petici u mě po domluvě na 725 856 150. Nebo si stáhněte petici na Taťánu Fischerovou, arch s podpisy pak můžete poslat sami nebo mi ho hodit do schránky nejpozději 29.10.

Napsat komentář