Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Na červnovém zasedání zastupitelstva se bude jednat o důležitých věcech

radniceVeřejné zasedání zastupitelstva se bude konat ve středu 19.6. v 17 hodin a nemělo by uniknout pozornosti kohoutovických občanů.
Bude se jednat nejen o bytech, louce za poštou, ale také o závěrečném účtu. V neposlední řadě i o rozdělení více než 10 milionů, které městská část dostala nyní navíc.

Před dvěma týdny požádala paní Marie Sotolářová starostu, aby umístil červnové zasedání zastupitelstva do větších prostor, třeba školní tělocvičny. Program červnového zasedání je totiž velmi závažný a pravděpodobně přitáhne velký počet občanů. Paní Sotolářová chce zabránit opakování situace z listopadu 2011, kdy se občané nevešli do sálu a stáli v přilehlých prostorách radnice nebo odešli (viz Zastupitelstvo schválilo privatizaci politikům ČSSD+ODS, občané zůstali za dveřmi).

Prodej bytů

I tentokrát půjde o prodej bytů, i když okolnosti už nebudou zdaleka tak výbušné jako v roce 2011. Tenkrát byl sál plný odmítnutých zájemců o privatizaci bytu, příští týden přijde již jen hrstka těch, kterým byla privatizace schválena. Půjde o pravidla prodeje bytů schválených do privatizace.

Petice proti zástavbě louky

Projednávat se bude i petice proti zástavbě louky za poštou. Petice požaduje, aby se louka v územním plánu označila tak, aby už nemohla být ohrožena zástavbou. Za současné situace může totiž každý další developer či politik funkci louky ohrozit, viz Co bude s loukou za poštou?

Peníze

Dalším silným tématem bude Závěrečný účet. Jeho pročítání je sice trochu nepřehledné, ale může být i zajímavé a někdy překvapivé.

Závěrečný účet sice zkoumal auditor, z jeho závěru se však dozvíme hlavně to, že rozsah jeho prací nestačí pro vydání auditorského výroku. A – bohužel – auditor nezkoumá ani to, pro koho je výhodné zadávání veřejných zakázek způsobem “vybereme z vybraných firem, které oslovíme” (blíže viz „Veřejné“ zakázky).

… a miliony navíc

Bez zajímavosti nebude ani rozdělení peněz, ke kterým městská část přišla neplánovaně, navíc. Celkem jde o částku přesahující 11 milionů korun, kterou ještě přidá do již běžícího rozpočtu letošního roku.

Detaily navrženého rozdělení těchto peněz najdeme v Příloze 11. Kromě velkých částek na zateplení MŠ a opravy chodníků je navrženo i 150 tisíc Kč na nové vánoční osvětlení včetně spotřeby energie, 350 tisíc Kč na Vánoční zvonění s vánočním stromem a 300 tisíc navíc k již schváleným 200 tisíc Kč na klimatizaci I. patra radnice. Na nové lavičky, odpadkové koše a případné venkovní vybavení pro pocestné má zbýt 200 tisíc Kč.

Ke snížení dluhu na bytových domech je navrženo 800 tisíc Kč, přitom celý dluh dnes činí 12,5 milionu Kč.

Jak je to s Kurýrem?

A konečně i Žádost, kterou podala Helena Sedláčková, dřívější redaktorka Kohoutovického Kurýra, si patrně najde svoje podporovatele. Paní Sedláčková takto oficiálně otevírá problém s “nezveřejňováním” nepohodlných příspěvků, na který již několikrát narazili třeba i jednotliví členové občanského sdružení Pro Kohoutovice.

Vypadá to tedy, že veřejné zasedání kohoutovického zastupitelstva v červnu bude zajímavé. Dosud však není jasné, zda vedení radnice umožní účast všem zájemcům a přesune zasedání do větší prostory.

 

dne 15.6.2013, Jana Konečná

Další články v rubrice Byty privatizace

Další články v rubrice Hotel na louce

Translate »