Kohoutovice.org
rozcestník pro Kohoutovice

Budeme mít vizi Kohoutovic a dlouhodobý strategický plán?

vizeVize rozvoje čtvrti, pak dlouhodobý strategický plán, a až poté jednotlivé plány a studie a dále konkrétní projekty a stavby. Tak má možná vypadat dlouhodobé dílo pravých hospodářů. Před rokem nás na to v Kohoutovickém kurýru upozornil dnes už bývalý zastupitel Jakub Kořínek, zastupitel Viktor Šeďa nám to připomněl v Kurýru posledním.

“Jde nám o tvorbu vize a dlouhodobého strategického plánu s následným nastartováním konkrétních projektů a zmapování a nasměrování rozvojových potenciálů území a místní komunity,” vysvětluje zastupitel Šeďa. Zpracování má být přitom uskutečněno za přispění patřičných odborníků z různých oborů a v komunikaci se zastupiteli a zejména občany.

“Hned bychom společně věděli, zda z Kohoutovic budujeme velikou noclehárnu s parkovištěm, brněnské sportovní centrum, nejpříjemnější čtvrť pro život nebo něco úplně jiného.” (Jakub Kořínek, KK 11/2014)

Na tvorbu těchto koncepčních dokumentů může radnice vytvořit vlastní tým nebo zadat celou práci platformě odborníků. Potenciál obce lze zkoumat z hlediska rozvoje podnikání a zaměstnanosti, zapojení veřejnosti do života města, z hlediska rozvoje bydlení a kvality životního prostředí a podobně. Vize a plán kromě jiného zamezí vzniku dalších nevítaných projektů, jako byl třeba několikapatrový hotel na louce za poštou nebo vysílač Hobrtenky. A naopak přání, jako třeba “Chtěl bych udělat park” nebo “Postavme novou radnici se společenským sálem” právem najdou pevnou půdu pod nohama nebo upadnou do zapomnění. Oboje se nám jako obci vyplatí, protože když víme, co chceme, máme vyhráno. 

Zastupitelé za Zelené a nezávislé – Sdružení pro Kohoutovice se pokusí tvorbu koncepčních dokumentů prosadit do plánů radnice na rok 2016. Zda se to podaří se dozvíme na zasedání, které projedná a schvalí rozpočet na další rok. V případě souhlasného přijetí bude totiž třeba v navrženém rozpočtu vyčlenit určité finanční prostředky a vzít je z jiného určení.   

Zasedání zastupitelstva se koná ve středu 9. prosince od 17 hodin v budově kohoutovické radnice a je veřejné. 

dne 30.11.2015, Jana Konečná

Další články v rubrice Územní plán

  1. Jana Konečná napsal:

    Zdravím v novém roce, radnice mi dnes napsala, že na webu zveřejnili odkazy na kohoutovické veřejné zakázky, viz http://kohoutovice.brno.cz/profil-zadavatele-verejne-zakazky/ds-1131/p1=8024 Do té doby tam měli jen odkaz na seznam veškerých zakázek, ve kterém bylo ale prakticky nemožné najít ty kohoutovické (viz http://kohoutovice.brno.cz/diskuze/index.asp?k=3198&r=1493&vlakno=32#msg2167518)

  2. Jana Konečná napsal:

    Pro inspiraci odkaz na Strategický plán, který má Praha 7 (moc by se mi líbilo, kdyby něco podobného měly i Kohoutky) https://www.dataplan.info/cz/praha-7/rozvojove-zamery/strategie/strategicky-plan-rozvoje-mestske-casti-praha-7-pro-obdobi-2016-2022?typ=struktura

Napsat komentář