Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Zastupitelstvo se má otevřít dotazům občanů

zastupitelstvo-thumbV červnu se bude hlasovat o návrhu změn, které nás občany jistě zajímají. Dotazovat se našich volených zástupců na veřejném zasedání zastupitelstva, toto právo nám bylo zatím upíráno. Nyní by se stav mohl znormalizovat v dobrém slova smyslu. Přijďte se podívat ve středu 10. 6. od 17 hodin na radnici.

Až dosud se kohoutovický občan, před volbami miláček všech politických stran, stával po volbách prosebníkem a obtížným hmyzem. Zastupitelé jednají sice veřejně, ale nemohou být dotázáni na nic mimo právě projednávaný bod programu. Jinde se občané ptají v době vyhrazené pro dotazy a starosta nebo radní veřejně odpovídají. Občan je pro ně partnerem a důležitou součástí života města. 

Návrh aktualizace jednacího řádu, který má nedobrý stav napravit, do úvodních minut každého zasedání zařazuje bod „Dotazy, připomínky a podněty občanů“. Dobu vystoupení omezuje na 2 minuty, jak to bývá zvykem, a pokud to občan nestihne, má odevzdat dotaz písemně během zasedání. Oslovený starosta nebo radní mají odpovědět přímo na místě, a nebo písemně do 30 dnů, pokud je třeba věc prošetřit.

Návrh aktualizace připravila pracovní skupina, ve které zasedli členové všech stran kohoutovického zastupitelstva. Práce trvaly celého půl roku a termín dokončení musel být v březnu prodloužen, u tak důležité změny to však kohoutovický občan svým zastupitelům jistě odpustí.

dne 8.6.2015, Jana Konečná

Další články v rubrice Otevřenost radnice

Další články v rubrice Schůze rady a zasedání zastupitelstva

 1. Ben napsal:

  Tak 25 let po revoluci si občan (prostřednictvím svého voleného zástupce) „vybojuje“ právo, že se bude moci i něco zeptat? Velký pokrok díky narušení „spolehlivé“ koalice ČSSD a ODS s podporou KDU-ČSL.

  Hezky napsaný článek, děkuji paní Konečná a držím palce. Nenechte se (ani další, třeba pan Ospalý) otrávit a trvejte si na svém! Jinak je tam budeme mít pořád.

  Snad pro naše zástupce už nebudeme obtížným hmyzem, jak jste trefně napsala.

   

 2. Jana Konečná napsal:

  Díky, budeme si držet palce navzájem. 

Napsat komentář