Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Zastupitel Stanislav Zahradník: Podporuji politiku ČSSD

Stanislav ZahradníkStanislav Zahradník je dalším ze sedmi zastupitelů nejsilnější kohoutovické strany, koaliční ČSSD. Největší problém Kohoutovic je podle něj radnice daleko od MHD, v Kurýru mu chybí víc článků k obci. Kladem je pro něj zdejší zeleň, místo pro setkávání občanů vidí na betonovém prostranství před horním Albertem.

Proč jste vstupoval do politiky, jaký byl váš cíl a jak se vám podařilo jej naplnit? 

Chtěl jsem mít možnost něco ovlivnit a spoluvytvářet své okolí. Měl jsem vždy blízko k politice sociální demokracie, což je solidarita s těmi, kdo si to zaslouží. Nejsem pro dávky pro ty, kdo nechtějí pracovat a nebudou. Jako zastupitel za ČSSD přispívám ke zlepšení bydlení v Kohoutovicích.  

Myslíte si, že politici mají rozhodovat sami, když jsme si je zvolili, a nebo by se měli o důležitých otázkách radit s občany i během doby, kdy nejsou volby? 

Komunikace s občany je důležitá po celou dobu.

Kohoutovice a kohoutovičtí občané už dlouho postrádají prostor venku pro setkávání občanů, většina městských částí takový prostor někde má. Kde myslíte že by se takové místo dalo udělat? 

Jediné možné místo je nyní před horním Albertem.

Myslíte si, že je v Kohoutovicích dobrý systém přidělování obecních bytů? Doposud jsou byty přidělovány na základě úvahy členů bytové komise a radních. Neměly by se přidělovat podle transparentního bodového ohodnocení uchazečů? Tak, jak to funguje v jiných městských částech? 

Není mi známo, že by postup přidělování bytů v Kohoutovicích byl špatný. Bytová komise se rozhoduje na základě aktuálních zjištěných poznatků.

Jaký názor máte na budoucnost údolí Voříškova? Měl by tam spolek Tatran vybudovat další fotbalové hřiště? Nebo by tam mělo být zařízení přístupné široké veřejnosti?

Mělo by tam být fotbalové hřiště, hrával jsem fotbal. Není mi známo, že by tam kdy chtěl někdo něco jiného, až nyní. Ale nebráním se, pokud se o tom vyvolá nějaká diskuse, nejsem proti.

V čem městská část Brno-Kohoutovice zaostává a jak by se jí dalo pomoci?

Nemá radnici na přístupném místě, je daleko od MHD, a když jde třeba o starší či pohybově omezený občan něco vyřídit na obecní úřad, je to pro něj hendikep. Také v Kurýru by se mohlo více psát o obci.

Není tedy škoda, že redakční rada nezveřejňuje všechny články od zastupitelů, které má k dispozici? Místo toho zveřejňuje třeba poutače na akce, konající se v centru Brna?

K tomu se raději nechci vyjadřovat.

V čem je městská část Brno-Kohoutovice naopak dobrá? 

Je to zeleň. Samozřejmě zeleň je víceméně v Kohoutovicích daná, nemohu třeba opomenout, že obec se dobře stará o školky, školy a byty. A jsem proti tomu, aby vznikla další masová zástavba, jaká se chystá na Kamenném vrchu. Přibylo by tak osobní dopravy, aut.

Jaký je nyní váš cíl v politice?

Nemohu opomenout plnění volebního programu například rozumně stanovené nájemné, kompletní rekonstrukce bytových jader v obecních bytech, rozšíření kapacity mateřských škol. Další cíle v politice nemám, ale když mě osloví ČSSD, tak ji opět podpořím svojí kandidaturou. Moje hlavní činnost je mé zaměstnání, jsem mistr elektro, mám na starosti tým pohotovosti energetického dispečinku MHD Brno, zajišťujeme dodávku do trakční sítě pro tramvaje a trolejbusy, což je starost o měnírny – trafostanice. Kromě toho jsem předsedou základní organizace svazu zahrádkářů na Jurance.

dne 30.5.2017, Jana Konečná

Další články v rubrice Rozhovory, osobnosti

Další články v rubrice Schůze rady a zasedání zastupitelstva

  1. Jarek M. napsal:

    Dobrý den, rád bych se zeptal jaká je vlastně současná kapacita míst v MŠ v Kohoutovicích. Dostanou se všechny děti? Brzy se také budeme hlásit.

Napsat komentář