Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Z Brna: I malé zakázky nabídneme od nynějška všem firmám a ne třem osloveným

Brno nově zpřístupní veřejnosti všechny smlouvy a objednávky, nejen ty nad 50 tisíc Kč. Kromě toho začne nabízet i malé zakázky (pod 200 tisíc Kč) všem firmám, a ne třema osloveným dodavatelům jako doposud. Kohoutovická radnice dosud pro svoje zakázky oslovuje vždy jen tři firmy.

Lidé budou mít větší přehled o tom, jak vedení města hospodaří s penězi. Brněnští radní totiž schválili novou metodiku zadávání veřejných zakázek malého rozsahu. Nově v registru ukáží všechny smlouvy a objednávky. Dřív se tam přitom objevovaly jen ty nad padesát tisíc korun.

Jinak budou představitelé města také vybírat pro zakázky nižší hodnoty nad 200 tisíc korun. „Zadávaly se pouze na základě oslovení tří dodavatelů, proto se většina firem k veřejným zakázkám malého rozsahu zadávaným městem nikdy nedostala,“ vysvětlil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Podle odborníka na veřejné zakázky Roberta Páleníka je podobný krok neobvyklý. „Nestandardní je zvlášť u statutárního města. Proti klientelismu může taková změna pomoct, protože běžně se do určité hodnoty zadávají zakázky jen takzvanou uzavřenou výzvou,“ zhodnotil expert.

Nevyloučil také, že jedním z důvodů, proč se radní pro novou metodiku rozhodli, je nedávný korupční skandál na radnici Brna-středu. „Kauza je známá i celorepublikově,“ upozornil.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/…

dne 30.7.2019, Pavla Hloušková, Brněnský deník

Další články v rubrice Veřejné zakázky

Další články v rubrice Veřejné zakázky v MČ Brno-Kohoutovice

Další články v rubrice Z Brna

Napsat komentář