Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Volby? Soud rozhodne o osmnácti stížnostech

soud-volby-2018Nové hlasování. I takovým rozhodnutím může skončit posuzování stížností na letošní komunální volby na jihu Moravy. Krajský soud v Brně zaznamenal osmnáct stížností. Brna se týká sedm z nich. (Městských částí se týkají tři stížnosti).


Krajský soud v Brně zaznamenal osmnáct stížností. Brna se týká sedm z nich. „Od doručení stížnosti pracujeme na přípravných úkonech a následně soud rozhodne. Může se stát, že bude nutné hlasování opakovat. Jsou totiž tři kategorie stížností a jedna z nich je i na neplatnost celých voleb,“ oznámila mluvčí soudu Eva Angyalossy. Na posouzení stížností má soud dvacetidenní lhůtu.

Mezi prvními podali stížnost brněnští komunisté. „Máme důkazy, že nejméně v jednom okrsku nebylo ve prospěch našich kandidátů započítaných víc než pět set hlasů,“ uvedl jejich mluvčí Aleš Růčka.

Kromě Brna lidé podali stížnost na volby i v Horních Věstonicích na Břeclavsku. Starosta a lídr tamního vítězného hnutí Sdružení nezávislých kandidátů Pod Martinkou Vladislav Moravčík se ke stížnosti nevyjádřil.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy…

Seznam návrhů podaných u Krajského soudu v Brně: https://justice.cz/documents/…


Jak se lídři dvou stran, které dopadly v Kohoutovicích nejlépe, vyjadřují k povolebním vyjednáváním si přečtěte na Koalice v městských částech – jednání se vlečou.

dne 21.10.2018, Pavla Hloušková, Deník Rovnost

Další články v rubrice Volby a Kohoutovice

 1. Jana Konečná napsal:

  Tak tady se o novém výsledku voleb v Kohoutkách píše v novinách, novinář navíc spekuluje, kdo bude v příští koalici vést Kohoutovice: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/brno-kohoutovice-volby-soud-prerozdelil-mandaty-kscm/r~e1acab22e11411e8953d0cc47ab5f122/?fbclid=IwAR07RQf2xfu8mnPJDR_dwvynky42luYY75rxejUws9Ks_HWJocZw5aM7ObQ

 2. Jana Konečná napsal:

  Rozhodnutí soudu o námitkách k volbám:

  Volba kandidáta Ing. Jakuba Sychry (KDU-ČSL) do 
  zastupitelstva městské části BrnoKohoutovice je neplatná.

  II. Do zastupitelstva městské části Brno-Kohoutovice byla zvolena kandidátka volební strany Komunistická strana Čech a Moravy JUDr. Helena Sýkorová.

  Úředně je to tady: https://infodeska.justice.cz/vyveseni.aspx?vyveseniid=5911009&fbclid=IwAR0SvoA8eGOxo56p0j2uUWgcfOI5xhbJRsFZ04zGhLMrYnDuNkxjnc-DEF0

Napsat komentář