Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Video ze zastupitelstva, dárek od sdružení Pro Kohoutovice

dárekS předstihem dostali kohoutovičtí občané dárek k letošním vánocům. Videozáznam z prosincového zasedání zastupitelstva veřejně na webu a s ním zásadní obrat v jednání kohoutovických radních.„Ježíškem“, který nám videozáznam prosincového zastupitelstva nadělil, je opoziční uskupení Zelení a nezávislí, sdružení pro Kohoutovice, jmenovitě zastupitel Jakub Kořínek, který jej zorganizoval:

 

Video ze zasedání zastupitelstva 17. 12. 2014 (youtube.com)

 

Revoluční záznam z jednání Kohoutovického zastupitelstva. Zelení děkujeme!“ – glosovali zveřejnění záznamu Svobodní. Ostatní politické strany video nekomentují, ale vítá jej řada kohoutovických občanů, kteří je stahují a šíří prostřednictvím facebooku.

Jde totiž opravdu o nemalou revoluci. Zasedání zastupitelů už sleduji asi čtyři roky coby občanka, a zatím vždy jsem z nich odcházela naštvaná a frustrovaná z jednání radních a dalších koaličních politiků. Úplně stejně mě znechutilo ustavující zasedání nového zastupitelstva, které se konalo před měsícem, počátkem listopadu – trefně jej vylíčila Helena Sedláčková v článku Občané, nechoďte na zastupitelstvo!.

Tentokrát, s kamerou, to ale bylo jiné. Radní byli demokratičtí, vysvětlující, diskutující a féroví. Tváří v tvář kameře byli i ústupní a neoháněli se již neexistujícími pasážemi ze zákonů. Situace, které by opět řešili pouhou převahou svých hlasů, výmluvou nebo i lživým tvrzením, v přítomnosti záznamního systému vypořádali sdělením informací nebo ústupem ze svých vlastních návrhů.

Opoziční zastupitelé za Zelené a nezávislé, sdružení pro Kohoutovice a za TOP09 byli navíc výborně připravení a získali i takové informace a odpovědi, které jim předtím radní nebo jejich zástupci podat odmítli. 

Takže Ježíšku, díky!

Dovětek, pro někoho hořký: V oddíle „Různé“ starosta Petr Šafařík odpověděl zastupitelce Daně Kalčíkové na dotaz k další privatizaci, že koalice s další privatizací nepočítá, a to ani s privatizací těch bytů, které byly přislíbeny minulým zastupitelstvem v roce 2011 k případné prïvatizaci po 1. 7. 2014.

dne 21.12.2014, Jana Konečná

Další články v rubrice Otevřenost radnice

Další články v rubrice Privatizace a neprivatizace bytů

Další články v rubrice Schůze rady a zasedání zastupitelstva

Napsat komentář