Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Údolí Voříškova zavřeno? Politici by měli vyslechnout i veřejnost

LidiPřed rokem jsme se dozvěděli, že "na Tatranu" se chystá stavba druhého fotbalového hřiště pro spolek Tatran Kohoutovice. Výstavbu chystají politici ve vedení Kohoutovic, kteří ji s veřejností neprojednali, přitom nikdo z nich ji neměl ve volebním programu. Jde přitom o obrovský zásah do možností kohoutovických obyvatel, protože by došlo k úplnému uzavření údolí Voříškova před veřejností. Že je třeba, aby k plánování osudu údolí byla přizvána i kohoutovická veřejnost. ukázala i naše anketa.

Výstavba druhého fotbalového hřiště (vedle toho, co je tam nyní) pro spolek Tatran Kohoutovice se začala chystat asi před sedmi lety, kdy byl místostarostou Jiří Zorník. Ten také byl a stále je i předsedou Tatranu. Všechna jednání proběhla jen v radě, kde zasedali i další členové Tatranu, se zastupiteli ani veřejností se nikdo na téma hřiště nebavil. Z materiálů města Brna se tak o záměru náhodou dozvěděla až před rokem zastupitelka Dana Kalčíková.

Anketa, kterou jsme před rokem uspořádali, ukázala, že politici by měli vyslechnout i názory veřejnosti. I když zájem o anketu patrně přesáhl kohoutovické hranice, získali jsme i tak použitelné výsledky. V prvním týdnu hlasovalo každý den obvyklých 9 až 11 hlasujících, z nichž většina (60 až 64%) chtěla některá zařízení pro veřejnost. V dalším období hlasovalo nezvyklé množství hlasujících, 20 až 70 denně, drtivá většina podpořila hřiště pro spolek Tatran. Počet hlasujících mnohonásobně přesáhl účast v jiných našich anketách.  

Pro veřejnost sportoviště nebo přírodní koupaliště

Z hlasů, které byly určené sportovně-rekreačním zařízením pro veřejnost, získalo největší počet veřejné sportoviště a přírodní koupaliště – biotop. Hodně hlasů dostala i posilovna v přírodě, o poznání méně posezení – dřevěný stůl a lavice. Menší podporu získaly také park, místo na grilování a zajímavé herní prvky pro děti. V údolí je nyní místo hned pro několik žádaných prvků. 

Jaká zařízení pro Veřejnost do údolí Voříškova?

Pro spolek Tatran Kohoutovice další fotbalové hřiště

Lidé, kteří v anketě podpořili zařízení pro spolek Tatran Kohoutovice, chtějí především další fotbalové hřiště. Velká část hlasujících zaškrtla i jiné sportoviště pro spolek. 

Jaké zařízení pro spolek Tatran

Politici zatím veřejnost nepřizvali k plánování údolí Voříškova. Také zamítli projekt Voříšek, který mohl být financovaný městem Brno, a který mohl přinést plánovací setkání s veřejností, architektonickou soutěž a projekt na vybranou část areálu.

Já ale myslím, že politici by jednání s veřejností vynechat neměli. Ne, když stavbu hřiště pro spolek neměli ve svém volebním programu.

Petice k údolí Voříškova

dne 15.2.2018, Jana Konečná, redaktorka Kohoutovice.org

Další články v rubrice Údolí Voříškova - "na Tatranu"

 1. Nevrivy napsal:

  Dobrý den paní Kalčíková,

   

  již opravdu delší dobu pozoruji, jak urputile bojujete proti Tatranu a výstavbě nového hřiště. Neberete ohledy na argumenty ostatních a pokud ve vaší anketě vyjde výsledek, který vám nevyhovuje, jednoduše ji zpochybníte. V drtivé většině anket, které k tomuto tématu byli se již pár let obyvatelé Kohoutovic vyslovují pro výstavbu hřiště, Vy sice voláte po širší veřejnosti, ale sama jejich mínění neakceptujete. To jen ve stručnosti. 

  Jinak mě udivuje, že již teď víte, jak bude výstavba vypadat a strašíte tím lidi. To máte křišťálovou koly nebo jste tak zdatná kartářka? Konkrétní projekty totiž ještě neexistují……..

  Zastupitelka, která není schopná uznat dlouhodobě většinové mínění, nehledá kompromis, šíří dezinformace a straší obyvatele Kohoutovic by měla sama přemýšlet, zda je na správném místě. 

  Je mi jasné, že najdete spoustu rozporů v mém příspěvku a přizpůsobíte znění k obrazu svému, tak jak jsem pochopil je vaše podstata, ale věřte, že jsem si jen po tolika článcích od vás napsal jen můj malý postřeh a nebudu na vás reagovat. Předpokládám, že kdo se trochu zajímá, má vlastní hlavu a mínění…….. 

 2. Jana Konečná napsal:

  Pane Nevrivy, ten článek není od zastupitelky Dany Kalčíkové, ale od Jany Konečné, šéfredaktorky tohoto portálu Kohoutovice.org. Trápí mě, že se lidí k tomu údolí zatím vyjádřit nemohli, a žádní politici to hřiště neměli ani ve volebním programu, to by bylo jiná. Lidé by měli mít možnost se k tomu údolí vyjádřit, protože pokud se tam postaví to druhé fotbalové hřiště spolku Tatran, nic dalšího se tam už nevejde. Politici by se měli chytit za nos a začít konečně mluvit i s jinými lidmi než členy spolku.

 3. Jaroslav Suchý napsal:

  Současné fotbalové hřiště v Kohoutovicích je již třetí v pořadí. První bylo zhruba v prostoru ulice Bellova, v 60.letech bylo vybudováno nové na konci ulice Desátkova vedle sokolovny.Obojí bylo zbouráno pro novou výstavbu  zahájenou v roce 1970, hřiště na Voříškově ulici bylo postaveno jako náhrada za zbourané. Svépomocí byly provedeny přípojky plynu, vody, elektřiny a kanalizace , dále svépomocí postaveno hřiště pro házenou,  které je vlastně základem druhého fotbalového hřiště. Po zrušení oddílu házené bylo provedeno cca kole r. 1995 vyrovnání terénu a rozšíření pro nové fotbalové hřiště. Dále se nepokračovalo, nebyly vyřešeny majtkové vztahy kolem pozemků. Cca kolem r. 1980 se začalo s postupnou výstavbou tenisových kurtů svépomocí a v akci Z. Celá spodní část údolí byla koncipována jako sportovní zázemí pro organizovaný sport. Tuším že studii vypracoval tehdejší Stavoprojekt Brno v rámci výstavby bytové části Kohoutovic před rokem 1970. Moje datové údaje nemusí být úplně přesné, je to přece jen rozsah 50 let. 

 4. Radim Borek napsal:

  Děkujeme pane Suchý za pohled do historie. Co je to platné, když zelení si usmysleli, že v místě jediném vhodném pro hřiště chtějí raději opékat dobroty na grilu… Stačí si projít zdejší diskuze…

 5. Jana Konečná napsal:

  To jste vedle, Zelení si usmysleli, že by se k údolí Voříškova měli mít možnost vyjádřit i jiní lidé, než jen sportovci ze spolku Tatran.

 6. Radim Borek napsal:

  Ano Zelení se rozhodli hovořit za veřejnost a přišli s geniálními návrhy na využiti plochy pro hřiště. Vzpomínám si na gril s posezením, psí výběh, park vedle lesa, posilovací stroje, jezírko, volnou horolezeckou stěnu. Největší vizionářkou se zdá býti proslulá paní Kalčíková. Před Lipskem na volném prostranství chtěla vybudovat místo prostoru pro sáňkování „prostory pro dospělé, pro převážně nehlučné aktivity, šachové stolky a místo pro brouzdání travou“. To mi fakt utkvělo v paměti, stejně jako venkovní gril místo hřiště (: Lepší se dobře nabaštit, než nechat sportovat děti…

 7. Jana Konečná napsal:

  Zelení a nezávislí jsou 4 roky nejsilnější opoziční stranou, je dobře, že požadují, aby radnice projednala osud údolí Voříškova i s veřejností. Místo dalšího fotbalového hřiště spolku Tatran by tam mohlo být třeba jiné sportoviště pro veřejnost nebo koupaliště, je dobře, když sportuje co nejvíc lidí. Gril lidem moc nechybí.

 8. Zdeněk Tichý napsal:

  Paní Konečná, (k Vašemu příspěvku z 9.4.2018) Vy chcete aktivisticky volat po stavbě dalšího koupaliště v Kohoutovicích, když zde máme Aquapark a o pár kilometrů dál přehradu s koupáním zadarmo! Jestli ne, tak potom tady jen účelově vyvoláváte neklid (nevím, jak Vaše aktivity nazvat jinak slušně). A nebo jaké jiné sportoviště máte na mysli?  

 9. Jana Konečná napsal:

  Víte, pane Tichý, lidí se pořád ještě nikdo nezeptal, jestli chtějí uzavření údolí Voříškova jen pro potřeby spolku Tatran. Takže nikdo nevíme, jestli by chtěli letní koupaliště nebo nějaké veřejné hřiště, nebo prostě místo pro venkovní veřejné akce a setkávání občanů, jak to mají jinde. Chápu, že chcete to další fotbalové hřiště postavit v klidu, přípravy se politikům dařilo tajit přes šest let, ale nedivte se. Ty pozemky jsou městské a státní, mohlo by tam být něco pro širší veřejnost, ne jen sportovce oraganizované ve spolku Tatran. 

 10. Zdeněk Tichý napsal:

  Paní Konečná ,nejprve děkuji za Vaši odpověď. Takže:

  1. I kdyby chtěli občané letní koupaliště — kdo to zaplatí? (Neboli kdo by tam chodil a platil za to, když může za stejnou dobu na přehradě?  

  2. Myslíte, že „veřejných hřišť“ je v Kohoutovicích málo? Ta která jsou, tak já vidím většinou prázdná…

  3. Myslíte, že míst pro „setkávání občanů“ je v Kohoutovicích málo? Buď v nákupních „areálech“  Albert,. Lidl, …, na veřejných hřištích, v nádherných lesích kolem sídliště….

   4. Jednoduché je neustále štvát a vymýšlet „co by se mohlo“, ale mnohem těžší je něco pro „širší veřejnost“ opravdu zoragnizovat. Zkusila jste již něco takového?

  Těším se na odpověď.

  Zdeněk Tichý 

 11. Jana Konečná napsal:

  Pane Tichý, myslím si, že politici ve vedení radnice by neměli rozhodovat o takto podstatných věcech, aniž by to probrali s obyvateli. Vždyť i v rodině se o důležitých věcech radíte, nebo ne? A nikdo z nich neměl ve svém volebním programu, že v údolí Voříškova podpoří stavbu dalšího fotbalového hřiště pro spolek Tatran. 

 12. Zdeněk Tichý napsal:

  Paní Konečná,

  v anketě na této webové stránce z 1880 hlasujících bylo 1508 pro fotbalové hřiště. 
  A za radnici s Vámi nechci polemizovat, byť mne argumenty napadají  .-)

  Zdeněk Tichý

 13. Jana Konečná napsal:

  Pane Tichý, taky mě napadá, co je to asi za lidi, že tady hlasují pro hřiště pro spolek Tatran a přitom je vůbec nezajímají jiná kohoutovická témata. Našich kohoutovických čtenářů není tolik jako organizovaných sportovců odjinud.

 14. David napsal:

  Hezký den, 

  ač jsou zde dvě názorové skupiny na využití prostoru nad hřištěm tatran, které prosazují vizi svých očí, co je podstatné, že přípravy na akci hřiště 2 probíhají, a probíhají v utajeném modu… To je rozhodně špatně, a naprosto delegimitují celou akci. 

  V takovém zásahu do našeho okolí by mělo proběhnout referendum, a nic jiného. 

 15. Radim Borek napsal:

  Tady každý může vidět jak fungují aktivisté po celé naší zemi. Bořit, bořit a zase bořit. Jak snadné… 

  Vůbec nejde o to, že by přišli na svět Zelení s báječným nápadem, co nového pro občany udělat… Jediné co Zelení vždy hned vědí, je to co je ŠPATNĚ, co V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESTAVĚT, PROTI ČEMU OKAMŽITĚ PROTESTOVAT… Hřiště na fotbal??? Nikdy!!! Však ono se už pak časem něco užitečného najde, co by se tam dalo postavit, to se pak vymyslí… Jediné co víme jistě, že ne! …je hřiště na fotbal!!! MY jsme veřejnost, ne ONI, ti zlí fotbalisté!!! Referendum vše vyřeší, určitě v něm vymyslíme něco úžasného pro veřejnost a fotbalové hřiště to určitě nebude! Dejme hlavy dohromady a uvidíme… Už to mám! Přírodní koupaliště třeba! Jsem geniální…

  …To, že v místě není zdroj vody pro záměr, jedná se o lokalitu ve svažitém území, zcela nevhodnou pro vybudování zemní nádrže, v bezprostřední blízkosti stávajícího fotbalového hřiště (které se nachází bezprostředně pod svahem). Řešení vypouštění vody z nádrže v místě je z kapacitních důvodů veřejné kanalizační sítě a z důvodů absence místní vodoteče zcela nerealizovatelné… To naše aktivní, angažované dámy vůbec netrápí. Koupaliště v místě je totiž z technického hlediska totální nesmysl.

  V Kohoutovicích se nyní vyskytuje pět kusů jedovatého zeleného brouka s názvem „Bořič obecný zelený“… Obtižný hmyz, který se pasoval do role jediného oprávněného mluvčího VEŘEJNOSTI. Pět nepříjemných samiček broučka prudí stovky lidí a libují si v tom. Pruzení je totiž životním posláním, kterým rády ovlivňují životy druhých…

  Naštěstí ŠIROKÁ VEŘEJNOST má možnost prostřednictvím zastupitelstva pokusit se prosadit výstavbu vytouženého hřiště pro děti a tak v jeho výstavbu spolu s desítkami dětí pevně věříme. 
  Ještě, že žijeme v zastupitelské demokracii a ne v ekotero-dikatuře podle Zelených…

 16. Jana Konečná napsal:

  Pane Borku, a proč vám tak vadí, že by se vedoucí politici měli nejdřív ptát lidí, co by v tom kohoutovickém údolí chtěli mít? (Tedy pokud jde o mě, polovička údolí by spolku Tatran už mohla stačit, ta druhá by měla zůstat otevřená i pro širší veřejnost. Ale je potřeba se ptát i ostatních.)

 17. David napsal:

  Hezký večer pane Brouku, nemá cenu na váš výlev moc reagovat. Jedno bych ale rád vyvrátil. Nejsem ani žena, ani nějaký zelený, jak tam vtextu stále opakujete. A pokud bude v referendu 5 „zelených“ hlasů pro biotop (mimochodem nepotřebuje odtok), tak se asi toho vytouženého hřiště dočkáte. Čeho se tedz ta vaše zmíněná zastupitelská demokracie bojí? 

 18. Radim Borek napsal:

  Hlasovat v referendu o „nesmyslech“ je ztráta energie a peněz nás všech. Žijeme v zastupitelské demokracii. Námi zvolení zástupci jsou odpovědní svým voličům za všechna svá rozhodnutí. Proto máme volby, abychom mohli prostřednictvím svých zástupců, ovlivňovat dění kolem sebe. Udělejte si kampaň a použijte „fotbalové hřiště“ jako hlavní téma, stejně nic jiného ani neumíte, než kritizovat druhé. Kdybychom v referendech rozhodovali o každém obecním pozemku, to bychom nedělali nic jiného… Pochybuji, že by vůbec v takovéto otázce bylo dosaženo potřebného qura, určitě ne…viz. všeobecné známé Referndum o ponechání nádraží v centru (vsadím se, že v tom průšvihu jedete také), referendum je neplatné, zaplatili ho všichni lidé… Veškeré náklady za referenda, která skončí bez výsledku, bych nechal hradit nezodpovědným svolavatelům…

  …Myslím, že jedno referndum máte na svých strankách…

  ….Jinak pane Davide, k Vám jsem vůbec nehovořil…To že jste se sám ke skupině prudivých broučků přihlásil je spíše úsměvné…

 19. Jana Konečná napsal:

  O referendu mluvíte hlavně vy, pane Borku. Politici to druhé fotbalové hřiště „na Tatranu“ neměli ve volebním programu, takže by to měli veřejně projednat. Zjistit od lidí, co by tam chtěli. Myslím, že i Kohoutovice by měly podporovat sportovní a rekreační vyžití veřejnosti, nejen organizovaného sportu. 

   

 20. Radim Borek napsal:

  Politici zjistili, že tam lidé chtějí nejvíc fotbalové hřiště – jednoduché…a proto se ho tam děti snad jednou konečně dočkají i na úkor nepřejících dospěláků… Nevím na základě čeho si myslíte, že fotbalové hřiště si veřejnost nepřeje…I na Vašich stránkách suverenně v hlasování zvítězilo, tak proč pořád prudíte? O referendu jsme mluvil, kvůli Vašemu požadavku na něj…. Přijďte někdy mezi nás, všichni lidé dobré vůle jsou vítáni. Vstupte mezi desítky šťastných malých sportovců a chytnete se třeba konečně za nos…Tréninky pro nejmenší a další kategorie jsou vždy v út a ve čt od 16:00 až do večera…Proboha vždyť fotbalisti jsou zájmový spolek na neziskové bázi, všichni dospěláci, trenéři, rodiče tam tráví svůj drahocenný čas jen kvůli úsměvům a radosti těch prcků a omladiny, nikdo z toho nemá žádný profit…Podpořte nás prosím, uděláte dobrou věc…

 21. Jana Konečná napsal:

  Já snad vstoupím mezi ty vaše desítky šťastných organizovaných fotbalistů, už mě to fakt nebaví :) Víte, jde o nedorozumění. Vy se snažíte udržovat ve fyzické aktivitě několik desítek dětí a dospělých, já bych ráda, aby se podařilo víc rozpohybovat těch zbylých několik tisíců lidí, co tu bydlí. A k tomu zjišťování – ne, s lidmi o tom kousku území ještě pořád nikdo nemluvil. 

 22. Radim Borek napsal:

  Chtěl bych Vás vidět jak ty tisíce lidí rozpohybováváte…(: Umím si to živě představit… Určitě jste trenérka a sportovkyně každým coulem (to se dá vytušit z předchozích příspěvků)… Stojíte uprostřed biotopu zaplněného stovkami díky Vám šťastných kohoutovičáků, vedete pohybový kroužek dětí či seniorů v nádrži a předcvičujete ráz dva, ráz dva… Animátorský program jak ho známe od Jadranu, vše zadarmo pro širokou veřejnost, co by člověk neudělal nezjištně pro ostatní…

 23. Jana Konečná napsal:

  Ano, teď jsme oba u toho podstatného. Co se dá dělat pro ty tisíce kohoutovičáků, co sedí doma u televizí a počítačů nebo uklízí byt, a ven chodí tak akorát nakupovat? Aby chodili co nejvíc ven i za pohybem a setkáváním s dalšími občany a sousedy? 

 24. Radim Borek napsal:

  Nevím o jakém setkávání neustále hovoříte…

  Pokud myslíte volná zelená prostranství s lavičkami pro seniory, těch najdete v Kohoutovicích opravdu hodně na každém kroku.

  Nádherné volné prostranství pro konání společenských akcí je nyní po rekonstrukci před horním Albertem. Úžasné místo k setkávání je v areálu Tatranu kryté lavičky s posezením, ohniště, bufet…vše otevřené pro všechny lidi – pro širokou veřejnost. Někdo se o toto místo i stará, pečuje o něj, uklízí jej. Obdobné místo je u provozní budovy u tenisových kurtů, také pro veřejnost! V údolí Tatranu je i prostorný psí výběh pro setkávání pejskařů. Vše můžete, třebas ještě dnes, okamžitě využít – a setkávat se. Stačí jen chtít…

  Nic není uzavřené široké veřejnosti. Pokud toto tvrdíte – lžete!

  Veřejných sportovišt je v Kohoutoviccíh opravdu hodně, ať jde o menší hřiště mezi paneláky, tak o krásná nová hřiště velká – za ZŠ Pavlovská s in-line dráhou nebo pod vodojemem – mnoho posilovacích strojů a další nádherné hřiště na basket. Další velká hřiště jsou u ZŠ Chalabalova. Vše je krom Chalabalky (tam po domluvě) volné pro veřejnost, pochopitelně v určitém režimu správy. Jinak to ani nejde. Kdo chce sportovat v Kohoutovicích může si sportu užít od rána do večera. Pro léto máme i bazén a koupaliště na střeše bazénu. Pan Šafařík se o venkovní veřejná hřiště příkladně stará a opravuje je průběžně. Stačí podnět občana o poškození vybavení a ihned sjedná nápravu, je to člověk na svém místě.

  Jen Ti fotbalisti se bohužel na přetížené a přeplněné hřiště nevlezou. Je nás opravdu hodně. 

  Neznám jediného sportovce, který by si stěžoval, že v Kohoutkách něco chybí a to kolem mne žijí stovky sportovců, krom fotbalistů. Od Vás jsem neslyšel jediný relevantní smysluplný nápad na nové sportoviště, krom boření snahy jiných…

  Nám sportovcům chybí pouze hala na zimu! Kroužky dětí nemají v zimě kde trénovat – basket, floorbal, fotbal, gymnastiku… Je toho hodně, ale to je jiný svět, o kterém jen asi něco tušíte, jak říkáte od televize v paneláku…

  Výstavba haly v Kohoutovicích je ale jiný příběh…

 25. Jana Konečná napsal:

  Sám vidíte, že je prostě potřeba to veřejně projednat, aby se k těm městským pozemkům mohli vyjádřit i občané mimo spolek Tatran.

 26. Radim Borek napsal:

  Každý prodej či pronájem pozemků je vždy veřejný a probíhá podle řádných regulí. Nic sám nevidím jak píšete… Nežijeme v banánové republice. Nevím opět o jakém vyjadřování mluvíte…

  Vyjadřujte se jak je libo, toto právo Vám nikdo neupírá…viz. Vaše opakovaná vyjádření výše na těchto stránkách, oslovte Vámi zvolené zastupitele…zkuste pro svoje skvělé myšlenky a nápady někoho nadchnout a někoho přesvědčit… Případně kandidujte v příštích volbách a ovlivňujte dění kolem sebe napřímo jako jeho zastupitelka…

 27. Jana Konečná napsal:

  Pane Borku, bohužel nemáte pravdu, politici to chystají minimálně od roku 2012 a s veřejností to nikdy neprojednávali. Chápu, že chcete, aby tam spolek Tatran měl ještě i druhé fotbalové hřiště, ale Kohoutky mají přes 13 tisíc lidí, kluky, děvčata i dospělé, které nezajímá fotbal, ale jiné sporty. Je tady v sázce území, které by mohlo sloužit široké veřejnosti, ne jen organizovaným fotbalistům. A jestli jste z Kohoutovic, tak víte, že další takovéto území už tady k dispozici nemáme. 

 28. Jana Konečná napsal:

  Z FB: nikde není psáno, že volba musí stát jen ve stylu „fotbal vs altánek“ – co tak třeba hřišťátko s košem na streetball, vedle dva kurty na beachvolleyball, a vedle nich plácek na venkovní fitness/posilování? Je tohle lepší, nebo horší využití než fotbalplac? No ano, to nevíme – prostě to nevíme, protože se o tom zatím kohoutovická veřejnost vůbec nebavila. – (přetištěno z FB skupiny Kohoutovice jak je chceme): 

 29. Majerník Vít napsal:

  Hřišťátko na basketbal je pod vodojemem, stejně jako další desky s koši na běžných hřištích všude po sídlišti. Běžte se podívat…

  Každé hřiště v Kohoutovicích je navíc možno dovybavit deskami na basket a zahrát si „street“, pokud se najdou streeťáci pan starosta jim mile rád vyhoví. Pod vodojemem je jedno z nejkvalitějších venkovních zařízení pro posilování se spoustou strojů, stačí deset minut chůze… Běžte se podívat… 

  Kurty na „beach“ nelze provozovat bez správy, provoz je vždy zajištěn na komerční bázi již kvůli údržbě, hra je vždy na objednání. Jsou v obdobném řežimu jako tenisové kurty. V Kohoutovicích se o veřejnosti dostupná sportoviště stará mimo jiné Tatran Kohoutovice z.s. a umožňuje tak široké veřejnosti sportovat. Na tenis chodí tisícovky lidí, stejně tak na fotbal. Běžte se podívat… 

  Nevím o tom, že by Zelení někdy něco ve sportovní oblasti dělali pro veřejnost. Je tomu právě naopak…

  Jiné místo pro fotbalové hřiště v Kohoutovicích není a tak v místě bývalého fotbalového hřiště ani nemůže vzniknout nic jiného, nedávalo by to totiž ani smysl… Fotbalistů je v Kohoutkách jednoduše nejvíc…

  Vy ale stejně spíš preferujete „grilování na sídláku“ než sportování..

 30. Jana Konečná napsal:

  No chtělo by to zjistit, co tady všechno máme, co všechno je dnes za možnosti, co nám tady chybí, po čem je největší poptávka, co by stálo u různých zařízení vybudování a pak údržba. Není možné všechno nechat jen fotbalistům spolku Tatran, je potřeba to brát z pohledu potřeb celého sídliště. 

 31. Majerník Vít napsal:

  Chtělo by to… ono se to…

  Projděte celé sídliště ať zjistíte, co tady všechno máme, když po tom voláte… Ke zjišťování Vám postačí Vaše vlastní nohy… On to za Vás nikdo neudělá… Já například osobně vím, co kde je, s dětmi jsem navštívil snad všechna hřiště…

  Po čem je největší poptávka jste zjišťovala ve své anketě, která v tichosti zmizela z Vašich stránek bez závěrečného vyhodnocení zadavatele ankety. Fotbalové hřiště suverénně zvítězilo, mělo přes 1000 hlasů, pokud se nemýlím… Naštěstí to chápe i municipalita v Kohoutovicích a na Magistrátu…Fotbalový oddíl Tatran Kohoutovice patří mezi 4 největší oddíly v Brně… bohužel s nejmenším, nedostatečným zázemím, neodpovídajícím počtu dětí…

  Ano údržba a správa je velmi důležitá, v Tatranu je postavena na dobrovolnících, kteří vše dělají zdarma ve svém volném čase… Umím si živě představit, jak děláte dobrovolně správkyni Vašeho „beachvoleybalového areálu“…

   

 32. Jana Konečná napsal:

  Ano, členové nebo příznivci spolku Tatran sehnali opravdu hodně hlasů do naší ankety, v některých dnech jich přibylo během jedné hodiny 70. To ale neznamená, že 13 tisíc obyvatel Kohoutek chce další fotbalové hřiště. Pokud chtějí politici rozhodovat o využití městských pozemků, musejí o nich mluvit s veřejností.

  (Anketa nezmizela, je spolu s ostatními staršími anketami na stránce Ankety pro Kohoutovice, odkaz je pod novou anketou.)

 33. Majerník Vít napsal:

  Nechápu co je na tom špatného, že se lidé okolo fotbalu snaží pro svůj záměr nadchnout co největší počet lidí. Ono stačí, že oddílem prošli za 30 let již tisícovky lidí (členů). Všichni mají svoje početné rodiny, které s nimi na Tatranu trávili spoustu hezkých chvil. Když prostě vynásobím čísla, počet podporovatelů bude velmi velký, rozhodně větší než byl zdokumentován ve Vaší anketě. Vaše anketa však dokazuje, že podpora pro hřiště je bez diskuze ohromná. Ještě, že jste anketu uspořádala, všichni tak na radnici i na Magistrátu mohli vidět, jak se věci mají. Za to dodatečně za podporovatele fotbalového hřiště děkuji. Alespoň v něčem jste nás dokázala podpořit…

  Jaký počet lidí jste dokázali dosud nadchnout, svou snahou o zboření nápadu jiných, Vy?

  Váš stánek („grilování na sídláku“) podpořilo zatím 70 lidí. Vůbec nepátrám po tom jakým způsobem se snažíte Vy někoho oslovit, přesvědčit a nadchnout pro Váš neotřelý „gril“ nápad…

 34. Jana Konečná napsal:

  Víte pane Majerníku, já zase nechápu, proč politici odmítají mluvit s veřejností o využití městských pozemků. To by vážně měli.

 35. Majerník Vít napsal:

  Paní Konečná. Šíříte zde záměrně dezinformace. O víkendu jsem diskutoval s několika známými, není vůbec pravda, že politici odmítají mluvit s veřejností. Nevím kdo konkrétně Vás odmítl. Záměr byl veřejně odprezentován i v Kurýru údajně (nemám čas dohledávat). Každý se může u svého zastupitele o průběhu věci informovat. Vůbec nevím koho máte namysli, když neustále hovoříte o „veřejnosti“ a neinformovanosti. Mluvila jste Vy osobně vůbec s někým, četla jste Kurýr, šla jste se někoho zeptat? Já myslím, že tady trošku na veřejnost kujete habaďůru a šíříte záměrně dezinformace…

 36. Jana Konečná napsal:

  Pane Majerníku, žádné veřejné projednání těch pozemků pod Voříškovou neproběhlo. Jste vůbec z Kohoutovic, že to nevíte?

 37. Majerník Vít napsal:

  Z Kohoutovic jsem… Vůbec nevím o jakem „veřejném projednání“ hovoříte. Máte patrně na mysli termínus týkající se procesu schvalování územního plánu, kde je nezbytné. Změna ÚP však pro tento záměř není vůbec třeba. Patrně vůbec nevíte o čem hovořite a po čem voláte…

 38. Jana Konečná napsal:

  Víte, využití městských pozemků by měli politici projednat s občany, nežijeme už v totalitě. Jde o velké území, které je pro kohoutovickou veřejnost nenahraditelné.

 39. Majerník Vít napsal:

  Město Brno pronajímá a prodává tisíce pozemků, nemovitostí, dnes a denně. Představa, že by kvůli každému pozemku ve vlastnictví Obce svévolně municipalita svolávala jakási speciální „veřejná projednání“ mimo zákonný režim je naprosto utopická a nesmyslná. K tomu máme odpovědná zastupitelstva a další podpůrné orgány – „např. majetkové komise“, kde se o těchto věcech rozhoduje hlasováním. Vše je veřejné a o hlasování se vedou záznamy, které jsou veřejné. Lidé, kteří nás zastupují, vzešli z řádných voleb a jsou nám svými rozhodnutími odpovědní. Všichni lidé se mohou na své zástupce obracet. „Veřejná projednání“ jsou povinná ze zákona u záměrů povolovaných dle z. č. 100/2001 Sb. (procesy EIA) a při schválování ÚPD.

  Požadujete tedy naprostý nesmysl na základě svého laického dobrozdání…

  Zkuste napsat do parlamentu ať upraví zákony „k obrazu Vašemu“. Ke každé smlouvě budeme pronajímat tělocvičny a sály pro speciální veřejná projednání…

  Přes Vaši stranu Zelených však legislativa půjde změnit těžko. V posledních volbách jste obdrželi, pokud se nemýlím, méně než 1,5% hlasů…. Zkuste hádat, proč asi Vám lidé ty hlasy nehážou…

  Diskuze výše Vám poskytne odpověď…

 40. Jana Konečná napsal:

  Mladý muži, nikdo z politiků neměl druhé fotbalové hřiště na Tatranu ve volebním programu, takže využití těch pozemků je třeba projednat s veřejností. Rada roku 2012 v tichosti rozhodla pro spolek Tatran a pak to pět let tajila veřejnosti, aby byl klid dotáhnout to do konce. Jenže v té radě byli minimálně tři členové Tatranu, předseda Tatranu byl dokonce místostarostou. 

 41. Roman napsal:

  Pane Majerníku,myslím že už jste pochopil že na těchto stránkách argumenty neplatí.Prostě pár aktivistů se ted rozhodlo že tam nechce fotbalové hřiště a udělá všechno možné proto aby tam nebylo.Naprosto s vámi souhlasím že kdyby o každé věci měla rozhodovat veřejnost na schůzi tak se nikam neposuneme.Máme volené zastupce kteří mají rozhodovat.Pokud se to někomu nelíbí tak at kandiduje v podzimních volbách a tam se uvidí.Doporučoval bych jim volební heslo“ Gril do každé ulice,gril ke každému paneláku“

 42. Jana Konečná napsal:

  Žádná strana neměla ve volebním programu to druhé fotbalové hřiště. Kdyby to byl nějaký frcek zelený, ale je to polovina údolí, městské pozemky, nic takového už tady nemáme. Nemělo by se to dát spolku Tatran bez toho, aby se k tomu mohli lidi vyjádřit.

 43. Majerník Vít napsal:

  Ano říkáte správně, že se jedná o městské pozemky ve správě MMB. Mluvíte tedy patrně o volebním programu hnutí stran stávající koalice na Magistrátu…

  Do volebního programu se opravdu takovéto malichernosti z celoměstského pohledu nevměstnají… Viděla jste někdy v nějakém programu informace o záměru pronajmout či prodat konkrétní parcelu? Já tedy ne. Opět voláte po nesmyslech…

  Lidé se VYJÁDŘIT MOHOU! Stačí najít svého zastupitele, udělat si čas, zajít za ním a říct mu svůj názor…

  Udělejte to prosím, vyjádřete se svému zastupiteli nebo je obejděte všechny po jednom, přesvědčte je o svých nápadech („grilování na sídláku“) a už ostatní poté prosím nemystifikujte… Každý ze zastupitelů si Vás jistě mile rád vyslechne, jste v Kohoutovicích již proslavená svou snahou pomoci druhým…

 44. Majerník Vít napsal:

  Jak se věci mají:

  Z Webu pana Hrušky (KDU-ČSL):

  2017/09 – Výkup pozemků pro budoucí výstavbu druhého tréningového hřiště na fotbal „má zelenou“ a to i přesto, že jediný zastupitelský klub, který hlasoval proti přesunu 900 tisíc v rozpočtu na tento nákup byl klub Zelených a Nezávislých.

  Materiál Z249 – Přesun 900 tis Kč s využitím pro výstavbu tréninkového hřiště TATRAN Kohoutovice z.s. podpořilo 15 z přítomných 18 zastupitelů. Poté se hlasovalo o „Voříšku“ a tam byl poměr opět stejný 15 proti „Voříšku“…

  Vše proběhlo řádně na zastupitelstvu veřejným hlasováním!!! Proč tady lidem lžete?! Byli jste jediní (Zelení a Nezávislí) proti! Všichni ostatní zastupitelé hřiště podpořili 15-3!

  …Proč nepíšete PRAVDU?!

  Odmítáte demokratické principy a zastupitelskou demokracii, to je jediný možný závěr…

 45. Jana Konečná napsal:

  Žádný volební program pro Kohoutovice v roce 2014 ani 2010 druhé fotbalové hřiště neobsahoval – volby by možná dopadly úplně jinak. (Politici tajili přípravy hřiště od roku 2012 do roku 2017.) A když se strany bály dát si to do volebního programu, měly by to projednat s obyvateli Kohoutek.

 46. Majerník Vít napsal:

  Vůbec nereagujete na argumenty. Neznám nikoho v mém širkém okolí krom Vás a Vaší skupinky bořičů, komu by hřiště vadilo. Nevím kdo s kým by co projednával?! Představa, že bychom povinně svolali 13 tis. obyvatel Kohoutovic například na stařičký Lužánecký stadion a tam by to pan starosta projednával na mikrofon se všemi obyvateli mi přijde utopická.

  To že zastupitelstvo problém řešilo na svém zasedání přístupném veřejnosti je špatně? Byla jste tam vůbec?

  Jak si to projednávání se všemi 13 tis. obyvateli technicky představujete? Máme na to v Brně vůbec prostory (vhodný stadion)? Bude to všech 13 tis. lidí zajímat? Já myslím, že na zastupitelstvo, kde se to řešilo, nepřišel ani jeden člověk z široké veřejnosti včetně slavných Zelených…

  Takhle to vypadá, když je někdo radikální demokraticky přehlasován a neumí přijmout porážku…Na zastupitelstvu se neřeší pouze body volebního programu, ale aktuální problémy a požadavky obyvatel (byť mimo psaný text ve volebním programu). není možno s problémy čekat do sepsání dalšího volevního programu. Já myslím že Váš „Stánek“ (grilování na sídláku) jste ve volebním programu také neměli …

 47. Majerník Vít napsal:

  Prosím v rámci korektní konverzace o zveřejnění mého předchozího příspěvku…A prosím o odpověď, jak si představujete projednání věci se všemi 13 tis. obyvateli. Děkuji.

 48. Jana Konečná napsal:

  Proč obhajujete, že to politici nechtějí projednat s veřejností? Jde o polovinu údolí, městské pozemky, neměli to ve volebním programu. Veřejné projednání je standartní postup. jak tyto věci řešit.

 49. Kadlec Martin napsal:

  Pročetl jsem zdejší zajímavou diskuzi. Musím dát za pravdu zastáncům fotbalového hřiště. Záměr byl řádně veřejně projednán na zasedání Zastupitelstva MČ Kohoutovice v 09/2017. Zasedání bylo veřejné (pro širokou veřejnost), nechápu tedy vůbec opakované stížnosti paní Konečné. Záměr byl veřejně projednán…Dokonce o věci proběhlo řádné hlasování na Zastupitelstvu…Zřejmě jde ze strany odpůrkyně o zjevnou neinformovanost…

 50. Krapet napsal:

  Dnes jsem získal takový pocit, že letošní volební kampaň bude pěkně dlouhá, zajímavá a notně špinavá.

  Když jsem na náměstí u Alberta potkal skupinu mladých lidí, jak přesvědčují občany o tom, že nové náměstí je jejich práce a jak jediná správná cesta je mladý pán Hruška, který jediný ví, co máme chtít, a jak to má v Kohoutovicích vypadat, tak mne to pobavilo.

  Když však tato skupinka zazvonila i u našich dveří a dotyční začali představovat tohoto ušatého mladíčka jako budoucího starostu.  Přesvědčovat mne, že je jasné, že právě on je ten, kdo volby vyhraje a že přece nemůžeme volit někoho jiného, dost mne to vytočilo. Nejsem sice členem KDU-ČSL, ale tuto stranu jsem až do dnes respektoval, je to strana s historií a tradicí.

  Ale jestli je toto její nová podoba, tak je to velmi trapné a ubohé. Dost na tom, že hlavní tváří je člověk, jehož jedinou zásluhou je jeho otec.  Co jste pane jiného než spousta planých řečí a ukradených veřejně dostupných dat, která zveřejňujete na svých stránkách? Jediné, co jste dokázal je sběr funkcí a osobní zaflikování díry na Voříškové. Od politika, který je ve funkci celé volební období bych si dovolil očekávat víc.

  Co nás čeká příště? Kromě starosty budete nabízet i levnější volání a energii? Vážně trapné. Nechápu kam to tato strana dopracovala :-/, když hlavní tváří má být parazit. Asi bude na čase kromě lístků „žádné letáky“ nalepit na dveře domu cedulku „Žádný Hruška!“

 51. Jana Konečná napsal:

  Dnes mi přišel dopis od radnice dopis k petici, co jsme podali k údolí Voříškova. K tomu, aby politici konečně začali jednat i s veřejností o osudu těch městských pozemků, kde chtějí postavit další fotbalové hřiště pro spolek Tatran Kohoutovice. Napsali mi, že rada MČ Brno-Kohoutovice vzala tu petici na vědomí. 

Napsat komentář