Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Kohoutovická radnice háže dotazy občanů do koše

Taky vám vaše radnice neodpovídá na dotazy? Občanské sdružení Pro Kohoutovice srovnalo výsledky radnic v Bystrci a Kohoutovicích a zjistilo, že kohoutovická radnice háže polovinu dotazů do koše.

Občanské sdružení Pro Kohoutovice se inspirovalo magazínem Bystrčník, který spočítal, že bystrcká radnice odpověděla na svém webu za necelých 13 měsíců na 299 odpovědí. Kohoutovičtí občané, kterých je méně než bystrckých, by podle tohoto poměřování mohli za stejné období očekávat od své radnice 168 odpovědí, dočkali se však jen 71 odpovědí.

„V Bystrci se radnice snaží odpovídat i na otázky na první pohled „mimochodné“, v Kohoutovicích vylučují i věcné dotazy, ať již proto, že jsou radnici nepříjemné nebo je jejich autor ocejchován jako „nehodící se“. Radnice v Kohoutovicích je místními kvůli cenzuře kritizována trvale,“ řekl Viktor Lošťák z magazínu Bystrčník

„Když občanské sdružení Pro Kohoutovice srovnalo informace z radničních webů Bystrce a Kohoutovic, vyšlo mu, že kohoutovičtí občané dostávají jen 42 procent bystrcké „péče“. Vedení kohoutovické radnice i její úředníci patrně hážou přes polovinu dotazů do koše. A je taky možné, že občané Kohoutovic začali postupně rezignovat a přestávají se ptát,“ řekla Jana Konečná z občanského sdružení Pro Kohoutovice .

Zjistit, jaké dotazy padají v Kohoutovicích do koše, není možné. Zatímco v Bystrci odpovídá radnice prakticky na všechny dotazy a všechny dotazy také zveřejňuje, v Kohoutovicích struktura dotazů není veřejně známá.

Z úředníků občany nejvíce informovali Pavel Benda, vedoucí odboru místního hospodářství a úřednice majetkového odboru Dita Vajíková, každému z nich k tomu stačilo vypracovat 10 odpovědí. Miloslav Novák, úředník odboru místního hospodářství, napsal 9 odpovědí.

Politici odpovídali jen dva: starosta Petr Šafařík a místostarosta Radek Rabušic, kteří mají na svém kontě 11 a 12 odpovědí. Místostarosta Jiří Zorník neodpovídal vůbec – proč, to je dobrá otázka. „V době, kdy probíhaly občanské protesty proti stavbě garáží místo lesa, muselo přijít na kohoutovickou radnici velké množství dotazů. Místostarosta Zorník, který je odpovědný za uvedenou kauzu, strčil hlavu do písku a snaží se být neviditelný. Na radničním webu nevysvětlil občanům nic,“ řekla Dana Kalčíková z Pro Kohoutovice. 

„Několik dotazů radnice hodila do koše i mně, teď už jim tam skoro nic neposílám. Hodila by se i otázka: „Proč se vyhýbáte komunikaci se svými občany?“ Ale s velkou pravděpodobností bych ani na ni nedostala odpověď,“ řekla Jana Konečná z Pro Kohoutovice.

Související:

Třináct měsíců otázek a odpovědí (Bystrčník)

Dotazy občanů bez odpovědi

dne 16.5.2012, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Kohoutovický kurýr - stále cenzura?

Další články v rubrice Otevřenost radnice

Další články v rubrice Schůze rady a zasedání zastupitelstva

 1. nestačímsedivit napsal:

  Zase Bystrčník, to je zdroj pravd a všehomíra!

 2. Anna Jančaříková, PK napsal:

  Pane nestačímsedivit, jsou to bohužel tvrdé faktické údaje.

 3. Hynek Bouší napsal:

   
  Vážený/á nestačimsedivit koukám,že Vám leží Bystrčník v žaludku.Spíš bych z Vaší strany nejen já,ale myslím,že především lidé kolem webu kohoutovice.org,kteří do něj investují svůj volný čas bez nároku na odměnu a chtějí lepší „kohoutovické zítřky“ uvítal spíš nějaké konstruktivní návrhy,jak zbavit kohoutovickou radnici strachu odpovídat kohoutovickým na jejich dotazy.Mám z Vás pocit,že považujete všechny kolem Kohoutovice.org  za nepřátele Kohoutovic.Já si myslím,že právě díky tomuto sdružení časem dojde k nápravě vztahu mezi radnicí a občany.A moc si přeji,aby pak Kohoutovice byly vzorem opravdového partnertství radnice a občanů MČ Kohoutovice.
  Docela by mě zajímala Vaše skutečná identita.Jestli náhodou nepatříte ke kohoutovickým radním,co se neumí na oficiálním webu vyjádřit a na alternativním webu je schopen svůj názor, pod virtuální identitou, odprezentovat.V tom případě o to větší význam pak web kohoutovice.org má.Aspoň Vás osmělí komunikovat s ostatními.A v této souvislosti se jeví  Bystrčník jako dobrý učitel:-).
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Hynek Bouší

 4. Viktor napsal:

  Pán s přezdívkou nestačímsedivit má zčásti pravdu. Bystrčník skutečně není v tiskové zprávě citován zcela korektně. Jde o větu „Radnice v Kohoutovicích je místními kvůli cenzuře kritizována trvale“. Ta totiž vychází z informací aktivistů, zčásti právě od lidí z kohoutovice.org. Nyní je jimi znovu citována, fakticky tak uvádějí své vlastní informace, jako by byly od někoho jiného. V publikaci tiskové zprávy na http://www.bystrcnik.cz/?p=19449 jsem z těchto důvodů tento odstavec vypustil.
  Avšak na podstatě věci se tím nic nezmění. To, že kohoutovická radnice dotazy zahazuje s tím, že „takové ptiomosti přece nebudeme zveřejňovat“ mám ověřeno i odjinud, od lidí bez vazeb na kohoutovické aktivisty. Statistika dotazů z Bystrce je správná.
  Bystrčník rozhodně není žádný ideál pravdy, jako jím není vůbec nic. Budeme jen rádi, když budete na nesrovnalosti nebo omyly upozorňovat. Díky za každou kritiku. Zároveň připomínám, že Bystrčník je publikační prostor otevřený každému. Má-li pán nestačímsedivit názor na dění v Kohoutovicích, nechť jej směle pošle na posta@bystrcnik.cz. Stejně tak jej může vyjádřit v komentářích.
  Viktor Lošťák, viktor@bystrcnik.cz
  http://www.bystrcnik.cz – magazín o Bystrci a souvislostech
   
   

 5. nestačímsedivit napsal:

  Vážený pane Bouší. Každému z nás se může něco líbit nebo nelíbit, to doufám uznáte. Já mám jen takový pocit, že permanentní citování jakéhosi Bystrčníku nebo spíše vnucování názoru je poněkud divné. Netvrdím, že je v Kohoutovicích vše v naprostém pořádku. Jen mi kromě plivání po volených zastupcích tady chybí také trocha konstruktívních řešení. Občanská minorita, kterou v Kohoutovicích bezesporu jste, nemůže rozhodovat o všem co se tu děje. Kde berete to přesvědčení, že jen vy (potažmo Bystrčník) máte tu správnou pravdu?

 6. Marie Sotolářová napsal:

  Vážený nobody „nestačím se divit“,  jakže jste nazval aktivitu občanů? Jako  „občanskou minoritu“? Pěkný plivanec!   
  Typický postoj současného papaláše. Jen houšť, jen houšť :-)!  Nedáváte však pozor. Vítr se obrátil proti vám, proto se cítíte být
  popliván.

 7. Anna Jančaříková, PK napsal:

  Pan nestačímsedivit nám tady prokazuje neskutečnou službu svými příspěvky. Kdybych byla někdo zvenku a nevěděla, že to tak není, skoro bych si myslela, že si ho lidé ze sdružení a ta „minorita“ vymysleli :-)))

 8. nestačímsedivit napsal:

  A proto Aničko s vámi končím, koneckonců si tu budete notovat, jaxte chytří a spravedliví! Myslím, že i paná Konečná bude ráda, už mně jednou přístup zrušila. Ať se vám daří, neumětelové!

 9. Jana Konečná, PK napsal:

  Byl jste tenkrát již hrubý, proto jsem vás smazala. Ale vy byste nám asi rád ukázal, jak na to, když se to umí. Tak do toho! Čím víc aktivních občanů, tím lépe. Ovšem „aktivní“ není rovno „kecající“.

 10. Hynek Bouší napsal:

  Pro nestačímsedivit:
  Zdravím,tak teď jsem Vašim posledním komentářem trochu zaskočen,utekl jste z mateřské školky nebo jste tak veselá kopa?
  Vaše příspěvky mají pejorativní nádech (viz Pistrčník) a minoritou jste to taky docela pohřbil a pak se divíte reakcím.Jsou tyto Vaše příspěvky cíleně zaměřené na to,aby jste se následnými reakcemi pobavil?
  Jo holky jsou „fest vostrý“ a nedají se a upřímně se jim vůbec nedivím.Já jim fandím a docela rád bych je jednou viděl jako zastupitelky (netuším jestli by se tam chtěly taky vidět).
  Ať se daří i Vám a až z Vás trošku vyprchají emoce,tak se tady zase uvidíme,ne?
  Hynek Bouší
   
   

 11. Petra napsal:

  Mazání dotazů od občanů, kteří si je na té radnici platí z daní je jen další ukázkou arogantního postoje tohoto vedení a nebo si dotazy tak dlouho přehazují až se ztratí. Ale je zde taky možnost, že dotazy tam nefungují ani tak pro občany, jako reklama jednotlivých odpovidatelů. Takže Kohoutovice nemají vlastně žádné problémy, web ani tak nefunguje pro domorodce jako pro venkovní vizitku.

 12. Jana Konečná, PK napsal:

  Mám velkou radost, protože kohoutovická radnice začala odpovídat na dotazy – v hojném počtu a bez velkého zdržení – asi poprvé odpovídá v květnu na květnové dotazy. Posílám vedení radnice i jeho zaměstnancům své díky! 

 13. Marie Sotolářová napsal:

  Dnes (7 dní před zasedáním zastupitelstva) jsem zaslala v diskusním fóru níže uvedenou žádost na radnici:
  Dobrý den pane tajemníku,
  mohl byste prosím na vašich www stránkách vyvěsit program zasedání březnového zastupitelstva MČ Kohoutovice?                                      Marie Sotolářová, Voříškova 29 623 00 Brno                        

Napsat komentář