Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Stánek pro rekreaci

Náš čtenář nás požádal o zveřejnění článku, upozorňujícího na projekt, který nabídl v Dáme na vás. Protože jde o projekt v Kohoutovicích, rádi jeho žádosti vyhovujeme. Umístění je na městských pozemcích, kam radnice a spolek Tatran chtějí postavit druhé fotbalové hřiště pro spolek a tím uzavřít celé údolí veřejnosti. Druhé fotbalové hřiště v údolí Voříškova neměli politici ve volebním programu a ani ho veřejně neprojednali.

Stánek pro rekreaci – takový je název návrhu projektu v rámci „Dáme na vás“. Je asi ve třech čtvrtinách podaných návrhů a na zeleném pozadí jsou obrysy dvou divadelních masek. Magistrátní internetový grafik/grafička jenž tenhle obrázek stvořil, byl zřejmě pod nějakým vlivem, jehož původ se můžeme jen dohadovat. O žádné divadélko zde totiž nejde, jde prostě jen a jen o to, umožnit většině spoluobčanů, kteří bydlí v obytných domech bez zahrady, stále oblíbenější druh rekreace – grilování na dřevěném uhlí. Ale i bez grilování lze zde pod střechou ve stínu posedět, umýt si ruce a popřípadě načepovat vodu, která se pomalu a jistě stává vzácnou komoditou. Vedle přístřešku se dvěma grily a zahradním nábytkem zde má totiž být i ruční pumpa na vodu z vrtu. V podzemí voda je, o kus dál po spádnici vyvěrá potůček. Takže prosím neváhejte a projekt před 15 tým červnem na webu „damenavas“ podpořte – https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=986.

Redakčně upraveno – doplněn úvod a odkazy na projekt.

dne 6.6.2018, Jaromír Franc, dobrovolník internetového časopisu ARGUMENT

Další články v rubrice Co se staví, stavělo, má stavět a mělo stavět

Další články v rubrice Dáme na vás

Další články v rubrice Údolí Voříškova - "na Tatranu"

  1. Roman napsal:

    Už vidím jak se tam občané Kouhoutovic scházejí a dohadují kdo že si tam něco  ugriluje.

    Proč jsou někteří aktivisté posedlí tím, že by se lidé chtěli scházet na plácku kde o sebe budou zakopávat.Jen dodám že realizace vítězných projektů z Dáme na vás z minulého ročníku je v nedohlednu.Poslední informací kterou jsem četl je,že projekt na rozhlednu Holedná špatně odhadl finanční prostředky  takže by se koukalo do stromů a ted se schání další peníze.

  2. Jarek M. napsal:

    Nebojte oni to politici nechají okamžitě odstranit protože to bude tvořit hluk a budou se tam scházet lidi!

Napsat komentář