Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Schválnost nebo neschopnost?

parkingVe středu 14. května 2014 od 18 hodin se bude konat v jídelně ZŠ Chalabalova veřejné projednávání problematiky parkování. Že o tom nic nevíte? Není divu. V posledním dubnovém čísle Kohoutovického kurýra, hlavního komunikačního kanálu mezi radnicí a občany, o tom není ani řádka. Dočteme se tam sice o oslavách Dne Země, o akci Ukliďme Česko či o tom, že si máte dávat pozor, když jezdíte s dětmi na kole, ale o tak závažné věci, jako je problematika parkování v Kohoutovicích a ve městě Brně, tam není ani zmínka.

Na otázku z titulku si tedy odpovězte sami. Máme dva uvolněné místostarosty, jeden z nich je přímo vyčleněn na problematiku komunikace s občany, ale na tak důležitou akci tam nezbylo místo.

Pozvánka sice visí na webových stránkách radnice, ale zdaleka ne všichni občané sledují internetové stránky. Tištěný zpravodaj je však distribuován do všech schránek zdarma, a to především proto, aby se důležité informace dostaly ke všem občanům. A problematika parkování je bezesporu velmi horká záležitost. Kromě  základní informace o místě a datu konání je možné si stáhnout také  návrhy s fotodokumentací, ve kterých lokalitách by případně v budoucnu mohly stát parkovací domy – Richtrova, v místě stávajícího parkoviště, a Voříškova, tam kde je doposud zeleň. Na toto veřejné projednávání by tedy měli občané přijít a zajímat se.

A taky se mohou zeptat, zda to naši politici s tvrzením, že „chtějí mluvit s občany“, myslí opravdu upřímně.

dne 29.4.2014, Helena Sedláčková

Další články v rubrice Kohoutovický kurýr - stále cenzura?

Další články v rubrice Otevřenost radnice

Další články v rubrice Parkování, garáže

 1. Alice napsal:

  V Kurýru to to není, ale od 23.4. je to na oficiálních stránkách Kohoutovic a od minulého týdne i na nástěnce v domě kde bydlím. Uzávěrka Kurýru bývá více než 14 dní před jeho distribucí do schránek a tak mohlo dojí k tomu, že o termínu bylo rozhodnuto až po uzávěrce.Podle vlastní zkušenosti vím, že pokud bylo po uzávěrce už se do Kurýru nic nového nedostalo.

 2. Jana Konečná napsal:

  Paní Alice, podnětem k tomuto článku byla moje bouřlivá reakce „už zase to udělali“ – zde je to řečeno slušně. Ani netušíte, kolik dalších projednávání, nabídek nebo informací vás minulo jen proto, že nehlídáte úřední desku a úvodní stranu na webu radnice.

  Ale máte pravdu, že tentokrát je to jinak – i v našem domě jsem našla pozvánku. Může to znamenat několik věcí:

  1) tentokrát nejde o nic, co by kohoutovičtí politici potřebovali protlačit co nejtiššeji

  2) je před volbama, dokonce dvojíma – politici se potřebují zviditelnit, ukázat, že dobře pracují, možná se jim dokonce bude hodit, když přijde co nejvíce lidí a oni budou moci zapracovat na kampani pro svoji stranu do EP i do komunálu pro sebe

 3. Martin Hodek napsal:

  ……..a o čem chtějí jednat,když se tiše dohodli a starosta Šafařík to bere(podle úvodníku v Kurýrovi) jako hotovou věc?A někdo ještě věří,že naše připomínky budou vůbec „vzaty v potaz“?Já už moc ne………….

Napsat komentář