Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Opravený zápis schůze rady 11. 9. 2013: další privatizace se neotevírá pro Pavlovskou, ale pro Voříškovou

radniceRadnice opravila původně zveřejněný zápis schůze rady. Bod "Žádost o opětovné projednání prodeje bytů", který se dá rozklíčovat jen po téměř detektivní práci, se nyní nevztahuje k domům na Pavlovské, ale na Voříškové.
Zápis je na internetu bohužel opět bez příloh, není zachyceno ani jmenovité hlasování radních. Ze zápisu se tedy nedozvíme, jak se postavili jednotliví radní k plánované rekonstrukci sportoviště na Bellové předtím, než ji stáhli z programu.

Žádost o opětovné projednání prodeje bytů

Podle materiálu R 1246 patrně starosta Petr Šafařík podnikne kroky, aby nájemníci bytových domů Voříškova 23-25 a 27-29 dostali nyní možnost své byty zprivatizovat, i když původně (podle usnesení kohoutovického zastupitelstva 16. 11. 2011) tuto možnost nedostali.

Zakázky výběrem z oslovených subjektů

Rada vybrala z několika předem oslovených subjektů pro své zakázky Advokátní kancelář JUDr. Radoslav Dostál (poskytování  právních služeb pro MČ Brno-Kohoutovice), firmu Kleiner Brno s.r.o. a firmu OSS Brno s.r.o.

Výběrové řízení na Rekonstrukci veřejného sportoviště Bellova stáhla rada z programu.

dne 25.9.2013, Jana Konečná

Další články v rubrice Privatizace a neprivatizace bytů

Další články v rubrice Schůze rady a zasedání zastupitelstva

Další články v rubrice Veřejné zakázky

 1. Marie Sotolářová napsal:

  Zápis ze schůze Rady městské části Brno-Kohoutovice ze dne 11.9.2013 zmizel a ještě se neobjevil. Hm, ale zato se tam objevila „Pozvánka na mimořádnou schůzi Rady městské části Brno-Kohoutovice na 18.9.2013″. Ona pozvánka byla vytvořena a zveřejněna dva dny po jejím konání, t.j. dne  20.9.2013 ve 14:01:34!!!!  Kocourkov? Čert se v tom vyznej! :-).
  A co na tyto „kejkle“  říká Zastupitelstvo? A jak se ona záměrná  m a n i p u l a c e  s daty slučuje se Zákonem o obcích?

 2. Wankes napsal:

  Nechápu proč se všichni tak vehementně snaží prosadit privatizaci bytů? CO je to za nesmysl? Umíte si vůbec představit KOLIK bude cena normálního 3+1 ? a systém chceš/nechceš za tři roky znova a pak smůla prodáme to někomu jinému??? to je spíš podraz z řad křiklounů tady, než z radnice MČ nezdá se vám? Kde vezme normální rodina muž 19 tis hrubého, manželka na mateřské +2 děti – na to splácet hypotéku 2-3 miliony? Vzpamatujte se !!!!!!!!!!

 3. K privatizaci bytů napsal:

  Chápu, že finanční situace některých rodin není zralá na hypotéky. Ale nikdo nikoho přece nenutí si byt odkupovat. V současné době jsou v Brně stovky volných nájemních bytů. Někde se psalo, že v MČ Brno-střed je jich snad volných až 600. Takže každý má na výběr, zda chce bydlet ve svém, i za cenu toho, že se zadluží, anebo si vybere volný nájemní byt. Podle zpráv v médiích například v Boskovicích, Blansku anebo ve Znojmě odprodali již většinu obecních bytů, stejně tak v MČ Brno-Bohunice. Myslíte, že to bylo proti vůli nájemníků?

 4. Marie Sotolářová napsal:

  ad Wankes Dobrý den, Privatizace bytů, o kterou se snažíme již mnoho let, má probíhat podle “ Pravidel prodeje“ schválených Zastupitelstvem města Brna. Je dobré je nastudovat. Pokud by se jich drželo i kohoutovické zastupitelstvo, nebylo by možné, aby vás někdo nutil byt koupit a v takové ceně! Proč? Měla by ji předcházet písemná žádost většiny nájemníků z jejich vlastního rozhodnutí. To, co v současné době probíhá v Kohoutovicích je jen a jen tzv. podnikatelské rozhodnutí, Jde jim o co největší zisk z prodeje b y t ů, nikoliv domů (bytových jednotek). A ještě bez ohledu na to, zda mají či nemají nájemníci o privatizaci zájem. Je propasný rozdíl v ceně, když kupujete všichni společně celou domovní jednotku (např. 1 nebo 2 vchody) či jeden jediný byt, který vás vyjde mnohem, mnohem dráž!  O tom, kam jdou finanční prostředky z vysokého (a u mnoha občanů státem dotovaného) nájemného napíšu samostatný článek. Budete-li chtít podrobnější informace k celé problematice a v současné době i bytové politice ve městě Brně a zejména Kohoutovicích, jsem vám osobně po vzájemné dohodě kdykoliv  (i se svými kolegy) k  dispozici. Bude-li vás více,  můžeme udělat setkání občanů k dané problematice, kde vše zdokladujeme z osobních  zkušeností i z dat získaných podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Můžeme udělat porovnání ztrát a zisků z nákupu nemovitosti (hypotéky) a ztrát  z placeného vysokého nájemného v souvislosti s prováděnými službami a údržbou. Moc se těším na osobní setkání. Ještě přidávám čerstvý odkaz na to, jak to jde jinde http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech/314281381990224/video/.

 5. Petr L. napsal:

  Pane Wankes, jste vedle. 
  Vtip je v tom, že ty byty se neprodávají za 2-3 milióny (jak správně jako neznalý věci předpokládáte), ale za třetinu tržní ceny – je to přesně dáno „Pravidly“). 3+1 vás tak může klidně vyjít pod milión. To mají ti žadatelé moc dobře nastudováno, a proto po tom jdou jak slepica po flusu. Že se svým způsobem jedná o tunelování a rozkrádání společného majetku nás všech, tady ještě nikdo nezmínil. Vlastně se nejedná o prodej, ale o rozdej…

 6. Marie Sotolářová napsal:

  ad  Petr L. Ano, tentokrát názor z tzv. „druhé strany“. Ale je třeba také pro komplexní posouzení  věci říci, jak je to s „vyšponovaným“ nájemným v obecních bytech pro méně majetné lidi. Platí  poctivě státem stanovenou výši. Popřípadě nájemné dotuje v jednotlivých případech stát (z  daní nás všech). Tyto dotace jdou přímo majitelům domů. Když neplatí nájemník – exekuce. Již ale n i k d o nekontroluje, jak se s vybraným či dotovaným nájemným  h o s p o d a ř í !!!!  A  kdo  z  toho  má nejvíce? Hádejte!  O tom by se daly psát romány. Ujišťuji vás, že ti nájemníci to nejsou! Odkazuji na můj dřívější vstup (připravuji na toto téma dobře dokladovaný článek). Také vám doporučuji podívat se, za jakou cenu se prodávaly obecní byty s umakartovými jádry  dříve a nyní. A zejména porovnejte jejich ceny s cenami tržními dříve a nyní. Moc zajímavé informace. 

 7. Marie Sotolářová napsal:

  Pane Petře L, ještě pro vás přidávám dnešní (a pevně doufám, že ne poslední) zprávu z regionálního tisku na naše diskutované téma: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obzalovani-radni-v-kauze-bytasen-smlouva-byla-vyhodna-20140227.html

  Tak jak to tedy je s tím vámi uváděným „rozdejem“ a „tunelováním“?

 8. Wankes napsal:

  Vy pořád nechápete absurditu celé té situace? Tyhle byty postavil stát pro své občany někdy v roce 1977. A nyní pár lidí v nějakém družstvu a pár lidí na radnici chce rozhodovat o osudech nás všech co v nich bydlíme? Kde berou právo ti arogantní zmetci chovat se, jako by to stavěl každý z nich?

  A další věc – i když počítáme údržbu a provoz – tak nájem platí každý (podle přestěhování – budu počítat od zač.) právě někdy už od roku 1977, takže za tu dobu se cena bytu víceméně zaplatila, tudíž, pokud by je obyvatel měl kupovat do vlastnictví, potom tedy za ZBYTKOVOU cenu, ne za 1/3 TRŽNÍ !!!!!

 9. Kdo má rád LeGrando napsal:

  Ten má rád Konráda Heczka a jeho kamarády a všechno, co se motá kolem Legata. V pondělí 10. března o nich vyšel pěkný článek v Rovnosti. Je to naše kohoutovické rodinné stříbro :-)

   

Napsat komentář