Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Přijďte na zastupitelstvo, možná budou i dotazy

2014-nove-zastupitelstvoVe středu 11. 3. v 17 hodin přijďte na kohoutovickou radnici na zasedání zastupitelů. Bude se jednat o prodeji bytů, dotacích, změnách v dozorčí radě MOPu, nápravě nedostatků v přidělování bytů a o tom, zda se daří práce na vylepšení Kurýra a zlepšení postavení občana na zastupitelstvu. Uvidíme novou zastupitelku a starosta slíbil i natáčet.

Na programu zasedání zastupitelstva je například rezignace zastupitele Jakuba Kořínka a složení slibu nové zastupitelky Petry Němcové (oba Zelení a nezávislí, sdružení pro Kohoutovice) a zprávy z výborů zastupitelstva.

Uslyšíme, jestli se činila pracovní skupina na zlepšení jednacího řádu zastupitelstva. Pracovní skupina vznikla před třemi měsíci na návrh opozice (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) a má například umožnit občanům ptát se svých zastupitelů, co je zajímá.

V prosinci byl na návrh opozice (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) zahájen i proces na zlepšení obsahu Kurýra. Hlasovat se bude o návrhu Dany Kalčíkové (Zelení a nezávislí, Sdružení pro Kohoutovice) na vypuštění jedné věty ze zásad vydávání Kurýra, kterou i právní odbor brněnského magistrátu označuje za nezákonnou.

Pozornost si zaslouží proces rozdělování dotací, a to především těch pro sport, protože tam jdou peníze největší, v gesci je má místostarosta Petr Hruška (KDU-ČSL).

Jednat se bude o prodeji bytů, žadatele o obecní byt bude zase zajímat audit brněnského magistrátu, který na kohoutovické radnici kontroloval dodržování zákonů, předpisů a metodik při výběru žadatelů o byty, bytové náhrady a pronájmy nebytových prostor za rok 2012.

Bez zajímavosti není ani počáteční bod Scválení zápisu prosincového a závěrečný bod Vyřízení dotazů, týkající se například možnosti zveřejňovat smlouvy na webu a informace o výměně členů dozorčí rady MOP Brno, s.r.o. (místo J. Kalouska a D. Geryka a P. Bartoše nově Jiří Richter, Oldřich Šulák a Stanislav Zahradník).

Po zkušenosti z prosince, kdy opoziční zastupitelé natáčeli, se musíme připravit na to, že se zasedání opět dost protáhne. Dá se totiž čekat, že radní zase nebudou hned se vším hotovi tak, jako tomu bývalo v dobách dřívějších, bezzáznamových. A pokud projde návrh zastupitele Jiřího Spousty (A co Brno?), budou se občané moci tentokrát i ptát.

dne 10.3.2015, Jana Konečná

Další články v rubrice Dotace, rozpočet

Další články v rubrice Otevřenost radnice

Další články v rubrice Schůze rady a zasedání zastupitelstva

Napsat komentář