Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Palec nahoru Kohoutovickému kurýru

Mám hroznou radost, že můžu konečně napsat pozitivní článek směrem k vedení kohoutovické radnice. Vypadá to, že loňské obecní volby přinesly příznivou změnu do politické situace, která byla v Kohoutovicích zatuchlá v předchozích letech.

V minulém volebním období politici ČSSD a KDU-ČSL ve vedení radnice nezveřejňovali články opoziční zastupitelky nebo je odsouvali. Zastupitel Jiří Spousta (A co Brno?) na protest opustil koalici a zastupitelka Dana Kalčíková (Zelení a nezávislí) se musela obrátilt na soud, který zveřejnění nařídil.

Nyní, s novým vedením z politiků ČSSD, ODS a ANO, se situace mění k lepšímu. Březnové číslo kurýra přineslo více aktuálních informací z pera více zastupitelů, starosta již nenapadá opoziční zastupitele ani zpravodaj Kohoutovice.org, jak to měl ve zvyku dělat v úvodníku, a také zmizel sloupek šéfredaktorky, která bydlí jinde a psávala „o ničem“, a který býval stěžejní. Také potěšila šíře informací o akcích, které teprve budou a my se jich můžeme i zúčastnit, protože dříve byly uváděny hlavně info o akcích, které už proběhly. V březnovém čísle také bez průtahů vyšel aktuální článek opoziční zastupitelky, který bychom v „normálním“ kohoutovickém režimu našli v kurýru až třeba o dva tři měsíce později a nebo vůbec. (Jistě vás nepřekvapí, že se týká využití prostor bývalé kavárny Grand Prix.)

A za co byste radnici pochválili vy?

dne 23.3.2019, Jana Konečná

Další články v rubrice Kohoutovický kurýr se lepší

Další články v rubrice Otevřenost radnice

Napsat komentář