Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Lidl místo benzinky v OKU

Na ulici Žebětínská v oblasti zvané OKO postavila firma PS Brno, s.r.o. garážový dům, supermarket a kruhový objezd. Lidl otevřel počátkem jara 2017. Občané stavbu vesměs vítali díky prodejně Lidl. Někteří občané z blízkého okolí se obávají zvýšení provozu a hluku, magistrát před stavbou upozorňoval na zastaralost projektu (místo by zasloužilo moderněji řešený objekt) a absenci chodníku (kohoutovičtí radní odmítli po investorovi chodník žádat s tím, že stačí přístup přes parkoviště – přechod pro chodce).

Od benzínky k Lidlu: V OKU měla stát původně benzinka, vedení Kohoutovic (ČSSD+ODS) představilo v roce 2011 plány na garážový dům s centrem pro motoristy a benzínovou pumpou. Po protestech občanského sdružení Pro Kohoutovice firma ustoupila a nahradila pumpu obchodními prostorami. Záměr stavby nikdy neprošel veřejným projednáním, starosta Petr Šafařík (ČSSD) nesplnil svůj slib z roku 2011, že uspořádá anketu k využití OKA. Občané se vyjádřili jen anketami na Kohoutovice.org, kde žádali supermarket, ale především aby radnice jednala s občany. O OKU psaly i noviny.

Parkování u obchodu Lidl – Kohoutovice

11.7.2019 | Radnice Kohoutovice | Žádný komentář

Bezplatné parkování: Po 21 hodině můžete zaparkovat, ale musíte si vzít parkovací lístek z automatu. Parkujete zdarma do 7,30 hodin. Po tomto čase je parkování za poplatek.

Konec Albertů v Kohoutovicích?

19.6.2017 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 2

albert-thumbNekoná se. Vzpomínáte si na ohnivé diskuse ohledně stavby prodejny Lidl? Ozývaly se takové hlasy, že to bude znamenat konec Alberta, že už si ani neškrtnou a podobné řeči. Nakonec se tyto předpovědi naprosto nenaplnily a okouzlení Lidlem ochablo. Každý obchodní řetězec má totiž své produkty, které si lidé oblíbili a chodí si tam pro ně i nadále. Určitě je dobře, že se zrodila konkurence a že si každý může vybrat.

ZŠ a MŠ v Brně-Kohoutovicích získaly 117 350 korun

31.3.2017 | Zuzana Holá, Lidl Česká republika, v.o.s. | Jeden komentář

ZŠ_Pavlovská_v_Brně-Kohoutovicích_získala_58.675_Kč-tumbZŠ v Pavlovské ulici a ZŠ a MŠ v ulici Chalabalova dostaly příjemný dárek. Díky nákupům během prvního dne otevření nové prodejny získaly od společnosti Lidl celkem 117 350 korun. Darovanou částku si rozdělily rovným dílem.


Lidl otevírá 20. března

16.3.2017 | Zuzana Holá, Lidl Česká republika | Žádný komentář

Pekárna-thumbV pondělí 20. března otevře Lidl v Brně-Kohoutovicích prodejnu nové generace a zvýší tak počet svých prodejen na celkových 234. Z nákupů uskutečněných v tento den navíc podpoří místní mateřskou a základní školu.


Kdy se bude otevírat a co tam najdeme

29.11.2016 | Helena Sedláčková | Žádný komentář

nova_prodejna_thumbŽe tam bude stát Lidl, o tom už nikdo nepochybuje. Vedly se mezi lidmi debaty o tom, zda bude v Oku právě tato prodejna a ne nějaká jiná. Teď už lidi zajímá, kdy bude otevřeno a co tam všechno bude. A na to jsem se zeptala přímo u pramene a odpověděla mně Zuzana Holá ze společnosti Lidl.

Lidé chtějí nový supermarket. Vadí zeleným

9.2.2016 | Alžběta Nečasová, Rovnost | Jeden komentář

OKO_leteckyTři větší obchody s potravinami, ve kterých může v Kohoutovicích nakupovat zdejších třináct tisíc obyvatel, doplní již příští rok další. Zatímco lidé nový nákupní dům vítají, plány vadí brněnským politikům ze Strany zelených. Podle nich současný návrh budovy nebere ohled na chodce a předem předpokládá, že do obchodu každý jezdí autem.

Supermarket v OKU: o krůček blíže k uskutečnění?

14.1.2015 | Jana Konečná | Počet komentářů: 18

vozikyLidé v Kohoutovicích toužebně vyhlížejí nový konkurenční supermarket v lokalitě OKO za restaurací Montana. Nyní svitla naděje, že by se přece jen mohlo začít stavět. Jde jen o to, zda se řízení o změně stavby stačí uzavřít dříve, než soud zatratí kontroverzní aktualizaci územního plánu Brna.


Starosta Petr Šafařík: Chtěl bych udělat park

17.11.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 11

SAFARIKČeská strana sociálně demokratická s přehledem vyhrála kohoutovické obecní volby 2014. Z celkem 21 zastupitelů jich má opět sedm, v pětičlenné radě má tři radní včetně starosty. Petr Šafařík funkci starosty obhájil a povede Kohoutovice další čtyři roky. V prvním z rozhovorů s novými zastupiteli jsme se ho zeptali, co se mu v Kohoutovicích povedlo a jak to vidí dál. Kromě jiného jsme se dozvěděli, že je na spadnutí zveřejnění koaliční dohody.

Pár poznámek k Oku a dopravě

16.5.2014 | H.P. | Počet komentářů: 36

2013-03-02 11.18.09Přetiskujeme názor čtenářky a kohoutovické občanky na výstavbu v lokalitě Oko a s tím související obchodní a dopravní vybavenost sídliště.
V kohoutovickém Oku zaparkuje dvě stě aut

4.4.2014 | Anna Fajkusová, Rovnost | Počet komentářů: 4

Jak se dostanete do nového obchodního domu? To musíte po novém kruhovém objezdu kolem kamenného kohouta. Tak možná v roce 2016 poradí přespolním obyvatelé brněnských Kohoutovic. Ještě letos má totiž začít stavba obchodního a garážového domu i kruhového objezdu v takzvané lokalitě Oko, kterou tvoří mimoúrovňová křižovatka Žebětínské ulice a Libušiny třídy a její blízké okolí.

Co bude s lokalitou OKO?

18.3.2014 | Dana Kalčíková | Počet komentářů: 5

radnice-podzim-04 Lokalita Oko se nachází v sousedství Libušiny třídy, která je páteřní komunikací Kohoutovic. Jedná se o jeden z posledních větších stavebních pozemků v tomto sídlišti. Již dlouho se uvažuje o tom, jak účelně tuto lokalitu využít. Náš „poklad“ - okolní lesy – jsou totiž i našim velkým omezením. Sídliště nemůže nikam růst, aniž by se nezačaly kácet. I z tohoto důvodu má lokalita Oko pro celé sídliště velký význam. Navíc velká část pozemků v Oku zatím stále patří městu Brnu. A majitel rozhoduje o tom, co se na jeho pozemku postaví.

Přijďte na zastupitelstvo 19. 3. 2014 – budou interpelace, privatizace a možná i OKO

14.3.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 9

radnice-podzim-04Březnové zasedání zastupitelstva se koná ve středu 19. března v 17 hodin v budově radnice a je veřejné. Pokud se přijdete podívat na své zastupitele, dozvíte se například o stavu privatizace bytů v Kohoutovicích nebo zda zastupitelé stojí o dotazy občanů. Možná nejzajímavější však bude bod, který na programu zasedání není - chystaná stavba v OKU, která se právě dostala do fáze územního rozhodování.

Kohoutovické kokrhání – leden 2014

4.2.2014 | Dana Kalčíková | Jeden komentář

lipsko_07Vážení čtenáři, opět vám přinášíme shrnutí zaznamenání hodných událostí v naší čtvrti, o kterých se v kohoutovické kronice nejspíš nedočtete. Tentokrát za leden 2014. Ky ky ry ký!

Připomínky k návrhu aktualizace územního plánu Brna

31.1.2014 | Dana Kalčíková, o.s. Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 19

upmb2Kontroverzní návrh aktualizace územního plánu, který zvedl obrovskou vlnu kritiky po celém Brně, nenechal chladným ani občany v Kohoutovicích. Současné vedení brněnského magistrátu zpřístupnilo svůj návrh veřejnosti sice značně nepřístupně, přesto se občanskému sdružení Pro Kohoutovice podařilo detailně prostudovat navržené změny. Členka sdružení Pro Kohoutovice Dana Kalčíková pak vypracovala k návrhu připomínky, které mohou zamezit zhoršení kvality života kohoutovických občanů. Aby tyto připomínky vzal magistrát v potaz, je nyní třeba podpisů 200 občanů, kteří Danu Kalčíkovou podpoří coby zástupkyni veřejnosti (viz pokyny na konci článku). Podpisové archy budou pak doručeny náměstkovi primátora Ladislavu Mackovi, vedoucí odboru územního plánování a rozvoje (OÚPR) Kateřině Leopoldové a primátoru Romanu Onderkovi, kteří jsou za návrh odpovědní.

Ze zápisu rady 20. 11. 2013 – pozemky soukromníků, pozemky v OKU, herny, byty

15.12.2013 | Jana Konečná | Jeden komentář

radnice-podzim-04Druhá část článku ke schůzi kohoutovické rady 20. 11. se zabývá hlavně pozemky. Dozvíme se také, že investor parkovacího domu a Lidlu v OKU se pokouší vyjednat si mnohem lepší pozici, než kterou mu přisuzují dosavadní dohody.

Schůze rady 26. 6. 2013 – OKO, zakázky, pozemky

9.7.2013 | Redakce | Jeden komentář

radniceKohoutovická rada na své schůzi jednomyslně schválila například výstavbu garážového domu a domu s obchodními plochami s venkovním parkovištěm v "OKU", jednomyslně zamítla propojení chodníků na Talichové a jednomyslně připravila pár zakázek výběrem z oslovených firem. Různé postoje členů rady se projevily jen při jednáních o prodeji a pronájmu několika pozemků v Kohoutovicích, bohužel bez bližšího určení.

Plánovanou benzinku nahradí supermarket

10.4.2013 | Deník Rovnost | Žádný komentář

OKO_leteckyV garážový dům, parkoviště a obchodní centrum se má proměnit místo u křižovatky Žebětínské ulice a Libušiny třídy. Developer tam původně plánoval motoristické centrum.


Pumpa v OKU je odpískaná

14.3.2013 | Jana Konečná | Žádný komentář

Tuto informaci píšu moc ráda, protože zabránit stavbě benzinové pumpy v „OKU“ jsem v roce 2011 pojala jako svůj hlavní dílčí cíl, kterého chci prostřednictvím občanského sdružení a tohoto webu dosáhnout.

Schůze rady 6. 6. 2012 – interpelace staženy, změny v MOPu a prodej bytu.

22.6.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Jednatel MOPu rezignoval a ředitel MOPu má asi střet zájmů. Rada prodala byt na Chopinové a nedoporučila prodej zahrádky na Jurance. Nachystala čtyři veřejné zakázky bez otevřené soutěže a jednala o pozemcích v OKU. Interpelace občanů odsunula do nedohledna. Schůze rady 6.6.2012.

Pumpa z Oka vypadla? Klepu na dřevo…

11.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 3

Starosta Petr Šafařík řadu let mluví o přípravě motoristického centra s parkovacím domem a benzínovou pumpu v lokalite "Oko" za restaurací Montána v Kohoutovicích. Proti záměru se zvedl silný odpor občanů, kteří namítali, že pumpa přitáhne do Kohoutovic osobní i nákladní auta, které by se jinak Kohoutovicím vyhnuly. Investor PS Brno nyní v plánech pumpu nemá, musel by ji tam přidat až na základě nového požadavku radnice nebo magistrátu.

Oko a námitka ke konceptu územního plánu

5.5.2011 | Jakub Kořínek, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Jeden komentář

Starosta Petr Šafařík říká: „Pumpu nechci“. O slíbené anketě mlčí a chystá územní rozhodnutí.

12.10.2011 | Jana Konečná | Žádný komentář

Investor benzínku také nepotřebuje

9.12.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

15.11.2011 se zástupci o.s. Pro Kohoutovice sešli se starostou Petrem Šafaříkem a zástupci investora PS Brno, panem Hanákem a panem Hrochem. Investorovi jsme přednesli výhrady, které podle našich informací mají obyvatelé Kohoutovic k benzinové pumpě v rámci motoristického centra.

Z jednání se starostou o Oku a hotelu za poštou

12.10.2011 | Jaromír Franc, Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Starosta Petr Šafařík pozval zástupce os Pro Kohoutovice k jednání poté, co jsme 12. 10. 2011 požádali o informace k OKU.

Námitky ke konceptu územního plánu pro Kohoutovice a okolí

10.5.2011 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář