Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Maraton odstartován, přidat se můžete kdykoliv

chmelik6. ledna v poledne jsme v komorním složení a mlžném oparu odstartovali Kohoutovický maraton pro každého a rozdali první Zápisníky. K maratonu se nyní může přidat každý kdykoliv během roku.Stačí, když si vytisknete Zápisník Kohoutovického maratonu a začnete do něj zaznamenávat těch pár desítek nebo stovek metrů, které jste si někde za barákem odběhli indiánským způsobem (rychlá chůze a pomalý nebo velmi pomalý běh, stačí pár metrů). 

O víkendech se pak občas uskuteční i organizované společné poběhnutí na různých místech Kohoutovic, kde obdrží Zápisník i ti, kdo ho ještě nemají.  Za tím účelem je dobré kouknout vždy na Kohoutovice.org, jestli se něco koná (do komentářů v pravém sloupci).

Tak doufám, že maratonských běžců bude přibývat. Já sama zvedla ruce k tělu a začala jinak našlapovat vloni o dovolené, když jsem se příšerně nudila a od té chvíle jsem se nudit přestala. Jen se to nesmí na začátku přehnat, aby člověku „v každém věku“ nezatuhly svaly z nezvyklého pohybu. Opravdu stačí střídat rychlejší chůzi a pár metrů velmi, velmi pomalého běhu, jen tak, aby nás nic nebolelo, a nestydět se, že nás předbíhají chodci jdoucí svižným krokem. A mohu vám slíbit, že už nezažijete ten děs, kdy se snažíte doběhnout autobus a ono to nejde. 

Start maratonu

Ke startu připravit, pozor, teď! Na fotce Jakuba Hrušky vidíte většinu redakce Kohoutovice.org a některé z podporovatelů maratonu.

dne 10.1.2018, Jana Konečná

Další články v rubrice Sport a Kohoutovice

  1. Jana Konečná napsal:

    V sobotu 20.1. v 11 hodin  pod Lipskem u slunečních hodin, stavte se pro Zápisník Kohoutovického maratonu a možná i krátké názorné popoběhnutí či opatrnou procházečku :)

  2. Jana Konečná napsal:

    Dneska (27.1.) se sejdeme už v deset na zastávce Glinkova, přijít může kdokoliv. Přijťe včas, nečekáme (nemrzneme) a vydáme se hned cestou dolů – krátká procházka s krátkým popoběhnutím. Kdo ještě nemá, dostane Zápisník Kohoutovického maratónu. 

  3. Jana Konečná napsal:

    Kdo máte chuť, přijďte dnes v sobotu 3.2. v deset hodin k budově sdružení Samaritán (za školkou nad zastávkou Glinkova). Zajdeme si proti sluníčku do starých Kohoutek a pak dle domluvy. Kdo nemá, dostane Zápisník maratonu, a kdo už má, vezměte ho s sebou, ať koukneme na běžecké úspěchy v lednu. 

Napsat komentář