Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Lidovce nahradila komunistka. Změna výsledku voleb zbourala dohodnutou koalici

Komunista místo lidovce. Krajský soud v pondělí zamíchal výsledky voleb v brněnských Kohoutovicích. Soudce uznal stížnost komunistů, že jim v městské části komisaři nezapočítali všechny hlasy. Rozhodnutí soudu zasáhlo i do povolebního jednání. Místo lidoveckého Jakuba Sychra získá jeden mandát komunistka Helena Sýkorová.

V jedenadvacetičlenném zastupitelstvu tak mají šest členů sociální demokraté a lidovci jen pět. „Byli jsme před podpisem koaliční smlouvy se zástupci občanských demokratů a Zelenými. Měli jsme dohromady jedenáct mandátů. Byla by to akceschopná koalice,“ poznamenal lídr lidovecké kandidátky Jakub Hruška.

Hrušku mrzí i to, že mandát získali právě komunisté. „Měli jsme radost, že v zastupitelstvu už zástupci strany nebudou působit,“ dodal Hruška.

Komunisté rozhodnutí soudu vítají. „Těší nás, že se právo a spravedlnost ukázaly. Ubrali nám přes pět set hlasů. Jenom nás mrzí, že není odvaha přepočítat celé město. Na základě tohoto případu se můžeme domnívat, že stejné chyby jsou i v dalších okrscích,“ uvedl předseda brněnských komunistů Martin Říha.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy

Blíže viz https://photos.google.com/

dne 6.11.2018, Ondřej Kaloud, Deník Rovnost

Další články v rubrice Volby a Kohoutovice

 1. Marie Sotolářová napsal:

  Ach jo, zklamaný lidovecký pan Hruška Jakub. No, jako demokrat by měl ctít výsledky demokratických voleb a nejlépe mlčet. A kát se za „nechtěné“ přehmaty. Vždyt lidovci byli s CSSD (dosavadní koalice) nadmíru spokojeni po všech stránkách. A komunisté jim tvrdili muziku. Najednou jinak?

 2. Jana Konečná napsal:

  Mě by zase zajímalo, v čem chtěl být Jakub Hruška lepší starosta než ten dosavadní. Údolí Voříškova chce taky zastavět druhým fotbalovým hřištěm, a taky bez domluvy s lidmi kteří tu bydlí. 

 3. Petr Lindner napsal:

  Odhlédnu-li od toho, že v zastupitelstvu Kohoutek bohužel pořád sedí komouši, pak se ptám: Jak je vůbec možné, že se volební komise spletla o 500 hlasů, jak píšou v Brněnském deníku. 500 hlasů! Pět set není pět nebo padesát, to je sakra hodně! Předpokládám, že za to nebude nikdo potrestaný, jak to v tomhle státě bývá zvykem, že ano? Možná je nejvyšší čas přemýšlet o změně volebního systému, minimálně o změně volební technologie. Možná si toho někdo nevšiml, ale je 21. století a tyhle volební papírky nejsou zrovna moderní… 

 4. Petr Ledvina napsal:

  Na kandidátce je 21 lidí, dejme tomu, že první měla měla hlasy v pořádku. Dalším dvaceti lidem sebrali cca 25 křížků, tedy 25 lidí hlasovalo pro celou stranu. To se násobí: 25*cca 20=500. Jde o počet hlasů a ne lidí. V Kohoutoviích má při volbách jich každý těch 21. Kdyby volilo 5000 lidí, tak je celkem přes 100 000 hlasů. Tady je vidět, že kandidáti KSČM v tom okresku dostali nějak málo hlasů: https://volby.cz/pls/kv2018/kv111111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=5&xnumnuts=6202&xobec=551147&xokrsek=11001&xstrana=47&xstat=0&xvyber=1

Napsat komentář