Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Lidovce nahradila komunistka. Změna výsledku voleb zbourala dohodnutou koalici

Komunista místo lidovce. Krajský soud v pondělí zamíchal výsledky voleb v brněnských Kohoutovicích. Soudce uznal stížnost komunistů, že jim v městské části komisaři nezapočítali všechny hlasy. Rozhodnutí soudu zasáhlo i do povolebního jednání. Místo lidoveckého Jakuba Sychra získá jeden mandát komunistka Helena Sýkorová.

V jedenadvacetičlenném zastupitelstvu tak mají šest členů sociální demokraté a lidovci jen pět. „Byli jsme před podpisem koaliční smlouvy se zástupci občanských demokratů a Zelenými. Měli jsme dohromady jedenáct mandátů. Byla by to akceschopná koalice,“ poznamenal lídr lidovecké kandidátky Jakub Hruška.

Hrušku mrzí i to, že mandát získali právě komunisté. „Měli jsme radost, že v zastupitelstvu už zástupci strany nebudou působit,“ dodal Hruška.

Komunisté rozhodnutí soudu vítají. „Těší nás, že se právo a spravedlnost ukázaly. Ubrali nám přes pět set hlasů. Jenom nás mrzí, že není odvaha přepočítat celé město. Na základě tohoto případu se můžeme domnívat, že stejné chyby jsou i v dalších okrscích,“ uvedl předseda brněnských komunistů Martin Říha.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy

Blíže viz https://photos.google.com/

dne 6.11.2018, Ondřej Kaloud, Deník Rovnost

Další články v rubrice Volby a Kohoutovice

  1. Marie Sotolářová napsal:

    Ach jo, zklamaný lidovecký pan Hruška Jakub. No, jako demokrat by měl ctít výsledky demokratických voleb a nejlépe mlčet. A kát se za „nechtěné“ přehmaty. Vždyt lidovci byli s CSSD (dosavadní koalice) nadmíru spokojeni po všech stránkách. A komunisté jim tvrdili muziku. Najednou jinak?

  2. Jana Konečná napsal:

    Mě by zase zajímalo, v čem chtěl být Jakub Hruška lepší starosta než ten dosavadní. Údolí Voříškova chce taky zastavět druhým fotbalovým hřištěm, a taky bez domluvy s lidmi kteří tu bydlí. 

Napsat komentář