Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Lidé si podle městských částí obecních bytů neváží. Problémy napraví domovníci

Nájemníci obecních bytů porušují pravidla. Třeba je na černo pronajímají. Zástupci brněnských městských částí s problémy bojují. Využívají především služeb domovníků.

Devastují vybavení, ruší sousedy i na černo pronajímají byty. Podobně se začíná podle zástupců radnice brněnské městské části Kohoutovice chovat čím dál více nájemníků. Proto v některých domech nově zavedou funkci domovníka. V jiných částech města s nimi už mají dobré zkušenosti.

V Kohoutovicích zatím domovník působí v jedné budově ve Stamicově ulici. Nejpozději do září je chce kohoutovický starosta Petr Šafařík doplnit na dalších pět adres ve Stamicově a Voříškově ulici. „Jsou to výškové domy. V každém bydlí asi pětašedesát domácností. Proto je v místě velký pohyb lidí a to i cizích. Domovník bude mít přehled a zajistí větší pořádek a bezpečí nájemníků,“ konstatoval starosta.

Podle něj by měli v domech pracovat osm hodin denně. „Budou se zabývat také drobnými opravami a údržbou,“ dodal. Zavedení služby domovníka zástupci radnice lidem do nájmu nepromítnou.

Celý článek si přečtěte na https://brnensky.denik.cz/

dne 20.5.2019, Ondřej Kaloud, Brněnský deník

Další články v rubrice Obecní bydlení

Napsat komentář