Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Letní nápady pro Aničku

pakostoviNoční stolek z překližkových šanonů? To napadlo Petru Pakostovou, kohoutovickou maminku Tomíka a Aničky. Psali o tom v novinách. A díky tomu jsem se dostala až na jejich internetové stránky. Úžasné!
Tolik nápadů, jak si hrát s dětmi! Malovat, tvořit, vymýšlet! Neusadit děti před obrazovku či monitor, ale nechat je třeba malovat na tělo. Stačí zajít do nějakého papírnictví, za pár korun koupit barvy a uvidíte, co jste ještě neviděli. Vaše děti mohou být pomalované od hlavy až k patě a přitom velmi šťastné, píše se tam.

To je jenom jeden z nápadů, který Petra Pakostová na stránkách www.napadyproanicku.cz bezplatně nabízí. Jsou tam omalovánky, sudoku, různé pracovní listy, celoroční tvoření pro děti, třeba lampionek pro nejmenší, maková panenka….ostatně podívejte se sami. 

nocni-stolek
Zajímalo mě, co Petru vedlo k tomu, aby založila tyto stránky:

„Začala jsem přemýšlet, co kreativního bych mohla dělat na rodičovské dovolené, abych se také trochu seberealizovala. 

Ideální bylo dělat něco z domu a přímo s dětmi. Tak mě napadlo vytvořit si stránky pro tvořivé rodiče a děti. Stejně často něco vyrábíme, tak proč to nenafotit a nezveřejnit. Manžel mi stránky naprogramoval a já je začala postupně plnit. Stránky existují necelé dva měsíce a na facebooku máme už přes 250 fanoušků. Občas mi i lidé napíší, že se jim naše stránky líbí a že se budou inspirovat. Tak z toho mám radost.“

A jak to bylo s tím nočním stolkem z šanonů?

„Vyrobila jsem dětem do nového pokojíčku dva nízkonákladové stolky z překližkových šanonů a starých dřevěných kostek. Protože se často také inspiruji na internetových stránkách s různými vychytávkami do domácnosti, rozhodla jsem se ho poslat na mezinárodní web s upravenými Ikea výrobky. Tam jej uveřejnili. Na iDnes pak o tom napsali článek. Pro nás to byla moc dobrá reklama, ale mrzelo mě, že článek vyzněl dost vychloubačně a bombasticky.“

Paní Petra je skromná, přestože její nápad oceňuje celý svět. Pokud také víte o někom, kdo bydlí v Kohoutovicích a něco zajímavého podniká, napište nám na náš web. Rádi to zveřejníme.

dne 24.7.2014, Helena Sedláčková

Další články v rubrice Rozhovory, osobnosti

Napsat komentář