Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Koalice v městských částech: jednání se vlečou

povolebni-vyjednavani-kohoutovice-brnoSpekulace i snaha obejít vítěze. Na konci druhého týdne po volbách stále nemají na radnicích některých městských částí jasno. V Kohoutovicích ...
V Kohoutovicích nemohou najít shodu dvě nejsilnější strany. „Lidovcům jsme nabízeli spolupráci, protože nám přišla pro Kohoutovice nejlepší varianta spojení dvou nejsilnějších stran. Opakovaně jsme ale byli odmítnuti,“ řekl lídr vítězné ČSSD Petr Šafařík.

Jinak to vidí zástupce lidovců, kteří se umístili hned za nimi. „Není to tak jednoduché. Osloveni jsme byli, ale rozhodně ne jako první. Z toho jsme vnímali, že nepatříme mezi první variantu, o kterou by sociální demokraté měli zájem. Spolupráci si navíc představujeme širší, než dvě strany,“ uvedl Jakub Hruška z KDU-ČSL.

Jednání se táhnou i v Novém Lískovci. „Jsme v situaci, kdy výsledek voleb umožňuje vznik několika koalic. Všechny strany si snaží něco prosadit, proto jsme se dohodli, že nebudeme na utvoření koalice spěchat,“ sdělila Jana Drápalová z vítězných Tří oříšků pro Lískovec.

Rozhodnuto nemají ani v Bosonohách, Kníničkách, Židenicích a v Brně-středu. Na nových koalicích se dohodli v Jehnicích, kde ve vedení budou nezávislí kandidáti 1 a 2 spolu s KDU-ČSL. Vedení zůstane také v Útěchově, starostou bude i nadále Zdeněk Drahoš a místostarostkou Šárka Cechová. V Bohunicích do koalice po jednáních přibrali ODS ke stávající koalici ČSSD a KDU-ČSL.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/koalice…, foto je ilustrační 

dne 20.10.2018, Ondřej Kaloud, Deník Rovnost

Další články v rubrice Volby a Kohoutovice

Napsat komentář