Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice

V květnovém kurýru starosta Petr Šafařík informuje, že Kohoutovice by se mohly stát průkopníky v zachytávání dešťové vody ze střech paneláků. Na tuto myšlenku navazuje projekt v letošním Dáme na vás.

Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice

Chceme v Kohoutovicích vybudovat vodní biotop? Třeba jezírko nebo tůň? Brno může zafinancovat odbornou studii, která by byla podkladem pro takové rozhodování.

Odborná studie může vytipovat místa vhodná pro umístění jezírka nebo umístění tůně. Politici ve spojení s veřejností pak mohou rozhodnout, zda některé z takových řešení chtějí. Případná realizace by pak byla záležitostí dalších let, možná i dalšího Dáme na vás. 

Voda do jezírka nebo tůně by se přiváděla z nádrže s dešťovou vodou. Takové nádrže má vedení městské části v úmyslu zřídit a jímat do nich dešťovou vodu ze střech paneláků. Proto právě v této chvíli, kdy teprve vzniknou projekty na zachycování dešťovky, je vhodné myslet i na různé možnosti jejího využití. Nemusí to být jen zavlažování zeleně, může to být i vodní biotop. Kohoutovické vedení i kohoutovičtí občané však potřebují odborný podklad pro rozhodnutí, zda by využití v podobě jezírka nebo tůně vůbec chtěli, a když ano, tak kde.

Projekt: „Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice“ můžete podpořit na https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1183

dne 23.5.2019, Dáme na vás, Jana Konečná

Další články v rubrice Dáme na vás

Napsat komentář