Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Jako pod mořským dnem. Podchod v Kohoutovicích vymalovali školáci

podchod-thumbChobotnici nebo ztroskotaný koráb potkají Kohoutovští v podchodu na konečné trolejbusu v Jírovcově ulici. Nakreslily je tam děti z tamní základní školy v Pavlovské ulici. Pomáhali jim výtvarníci ze sdružení Malujeme jinak.

Podchod měly původně malovat jen děti. „Jevilo se nám to jako nebezpečné vůči vandalismu, jelikož každý nemá takovou úctu k dětským kresbám. Propojili jsme je tedy s graffiti a realistickými obrazy. S prací žáků jsem ale moc spokojený,“ sdělil umělec Lukáš Veselý.

Výtvarníci z přibližně třiceti návrhů vybrali deset nejlepších. Byl mezi nimi i podmořský svět žákyň deváté třídy Terezy Vodáková a Lenky Křížové. „Podchod byl hrozně škaredý. Jsme rády, že jej můžeme zlepšit. Kreslení nás baví,“ řekla Křížová.

Dále obstál obrázek ryby smíšené s chobotnicí nebo ztroskotaný koráb. „Napřed jsme si s kamarádem nakreslili předlohu na papír a teď podle ní kreslíme na zeď. Budeme tam asi do jedné hodiny odpoledne a zřejmě budeme pokračovat i ve středu,“ uvedl žák sedmé třídy Ondřej Smyčka.

Nápad se líbí i místním. „Je hezké, že na podchodu pracují děti. Je o něco barevnější,“ pochvalovala si kolemjdoucí Alice Synková.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/

 

dne 30.11.2017, Klára Vašíčková, Rovnost

Další články v rubrice Stalo se, a vše, co se nevešlo jinam

Napsat komentář