Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Hotel na louce: díl druhý

Ve čtvrtek 8.listopadu od 17 hodin v jídelně základní školy Chalabalova pořádá radnice setkání, na kterém chce občany Kohoutovic seznámit s uvažovaným záměrem výstavby polyfunkčního objektu v lokalitě Stamicova. Tento projekt chce zrušit celou horní louku za poštou, tedy místo, které každou zimu beze zbytku využívají kohoutovické děti předškolního i školního věku k zimním radovánkám.

Jak už jsme psali na Kohoutovice.org ( Na louce za poštou má být hotel, pozemek za minimální cenu) a následně psala i Rovnost (Hala pro badminton místo zelené louky v centru?), kohoutovická radnice v září 2011 v tichosti schválila výstavbu objektu, který celou horní louku za poštou zabírá pro sedmipatrový objekt (tři podlaží pod zemí). V objektu bylo naplánováno převážně parkování, hotel, restaurace, haly pro badminton a fittness.

Radnice projekt výstavby na zelené louce s občany předem neprojednala. (O.s. Pro Kohoutovice se o projektu dozvědělo náhodně od starosty Petra Šafaříka měsíc po schválení.) Výstavbu a následný prodej parcely za zvláště nízkou cenu posvětil na jaře 2012 v rychlosti i magistrát a mohlo se stavět.

Dobrý den pane starosto, nad vaším článkem „Slovo starosty“ v říjnovém Kohoutovickém Kurýru je vaše pozvánka na veřejnou diskusi, na které máme být (my občané) seznámeni s uvažovaným záměrem výstavby polyfunkčního objektu v lokalitě Stamicova.

1. Nejdříve k termínu konání diskuse. Na pozvánce je uvedeno, že se setkání uskuteční v úterý 8. listopadu 2012 v 17 hodin v jídelně ZŠ Chalabalova. 8. listopadu není úterý, ale čtvrtek. Jde o „chybu“ nebo jde o „záměr“?

2. Nyní k samotnému obsahu sdělení. Má-li ve čtvrtek 8. listopadu 2012 proběhnout opravdu kvalifikovaná diskuse, měli by mít občané včas a k dispozici stejné množství informací jako mají investoři a zainteresovaní zastupitelé. Proto žádám o předběžné zveřejnění všech relevantních informací o záměru na www stránkách Městské části Brno-Kohoutovice.
Předem děkuji. Marie Sotolářová

Těsně před započetím stavby však investor, firma V-Honey, zjistil, že výška objektu nevyhovuje technickým podmínkám v dané lokalitě, takže schválený projekt musí přepracovat a dát znovu ke schválení (viz Investor hotelu chce zastavět celou louku). Radnice nyní využívá možnosti udělat to napodruhé lépe a zve občany k veřejné diskuzi o záměru výstavby. Můžeme si jen přát, aby tato diskuse byla opravdu diskusí o záměru, a ne jen představením projektu občanům.

Pro ty, kdo si myslí, že zastavět horní louku za poštou nějakým objektem je dobrý nápad, ještě připomínáme plány investora: do dvou pater objektu chce firma V-Honey umístit 26 hotelových pokojů, 6 kanceláří, konferenční místnost, 4 badmintonové haly, tělocvičnu a prostor pro fittness, třetí patro vyhrazuje restauraci s terasou, čtvrté technologiím. Do tří podzemních pater chce kromě bazénu s vířivkou a třemi saunami umístit 116 parkovacích stání s příjezdovými komunikacemi.

dne 25.10.2012, Jana Konečná za občanské sdružení Pro Kohoutovice

Další články v rubrice Hotel a garáže na louce

 1. Marie Sotolářová napsal:

  Že by šlo o nenápadně plíživou výstavbu zázemí pro tzv. „kohoutovickou lyžařskou sjezdovku“, kterou plánují naši zastupitelé vybudovat z druhé strany kopce :-o)? Podle hesla – „Betonujeme rádi a říkáme tomu rozvoj a pokrok naší městské části“.

 2. Jana Konečná, PK napsal:

  Paní S., přetiskla jsem váš dopis starostovi k článku s pozvánkou, myslím se to tam hodí.

 3. Helena Sedláčková napsal:

  Co se týká termínu setkání s občany, je v tom opravdu zmatek. Na webu radnice v sekci AKTUALITY je zavěšena pozvánka, kde je uveden termín úterý 6. listopadu 202.

 4. Helena Sedláčková napsal:

  Překlepla jsem se v letopočtu, 6. listopadu 2012.

 5. Marie Sotolářová napsal:

  Rychlou odpověď pana starosty na mou otázku v „Otázkách a odpovědích“ jsem dnes našla pouze v mé soukromé poště! Tak ji zveřejňuji zde:
  Vážená paní Sotolářová,
  jedná se skutečně o tiskovou chybu. Tato nepřesnost mě mrzí a omlouvám se za ni.

  Setkání s občany je svoláno právě z toho důvodu, aby obdrželi od autora projektu všechny informace o připravovaném záměru výstavby polyfunkčního objektu. Až následně bude žádost o dispozici s pozemky na investiční akci projednána v komisi a případně i RMČ.

  S přáním krásného dne
  Petr Šafařík
  starosta MČ
  Pak bych panu starostovi doporučila nenazývat tuto akci „diskuzí s občany“.  Nemůžeme přece věcně a kvalifikovaně diskutovat, když uvidíme sdělené informace poprvé, bez možnosti vlastní hlubší analýzy na dopad kvality bydlení v Kohoutovicích!  Z mého pohledu jde jen a jen o  „předváděcí firemní akci“  –  o nic jiného.      Marie Sotolářová
   

 6. Jana Konečná, PK napsal:

  Ten termín konání „diskuse“ byl nejdřív uveden zmatečně na webu kohoutovice.cz, a pak i v Koh.kurýru… Na webu už to nyní opravili. Myslím by to měl pan starosta připravit znovu a lépe.

Napsat komentář