Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Dotace, rozpočet

Kohoutovičtí radní svými dotacemi dlouhodobě významně podporují především sportovce (Dotace do 2015). Opozice kritizuje, že vedení Kohoutovic nevyužívá možnost žádat o evropské dotace a že na investice, opravy a rekonstrukce raději používají 10 % z nájemného bytů, i když tyto peníze jsou třeba pro regenerace bytových domů a bytů.
Rozpočet MČ Brno-Kohoutovice
Občané se mohou aktivně zapojit do brněnského participativního rozpočtu Dáme na vás, podat vlastní projekt nebo hlasovat pro projekty jiných občanů.

Březen 2019

Půjčky s úrokem 2,48% od Brna na opravu a modernizaci bytových a rodinných domů od 1. září do 15. října

27.8.2019 | Magistrát města Brna | Žádný komentář

Brno vyhlašuje nabídkové řízení pro poskytování návratných účelových zápůjček na opravu a modernizaci bytových a rodinných domů a bytových jednotek pro I. etapu roku 2020 z Fondu rozvoje bydlení města Brna Termín vyhlášení: 01. 09. 2019, termín pro podání žádostí: do 15. 10. 2019

Oprava bývalé kavárny Grand Prix vyjde na 15 až 16 milionů

8.5.2019 | informace z webu radnice | Žádný komentář

Kohoutovická rada vyčleňuje z rozpočtu obce další prostředky na rekonstrukci prostoru bývalé kavárny Grand Prix na Voříškové 2. Celkově bude stát rekonstrukce více než 15 milionů Kč. Prostory bývalé kavárny měla v předchozí řadě let pronajata firma LOKO Trans za nezvykle nízké nájemné.

Pomozte starostovi počítat

11.3.2019 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí) | Jeden komentář

Pomozte starostovi spočítat, kolik dětských hřišť může opravit z výnosů nájmu firmy LOKO TRANS! Firma sídlí od roku 2004 v obecních prostorách "Grand Prix", nájemné dávají radní do oprav a investic v Kohoutovicích. Veškeré potřebné informace jsou v zadání. První řešitelka nebo řešitel, která/ý zveřejní správnou odpověď, získá chutnou odměnu z nabídky Lidlu.

„Dáme na vás 2019″ odstartováno, můžete podat projekt

15.2.2019 | Brno, Dáme na vás | Žádný komentář

Ode dneška mohou občané Brna, tedy i Kohoutovic, zasílat své návrhy - projekty do třetího ročníku brněnského participativního rozpočtu. Hlasování o projektech začne v listopadu. Pravidla pro hlasování se pro letošek změnila, záporné hlasy již neovlivní pořadí projektů.

Podchod „dálnice“, gril, tančírna, možná i rozhledna

23.9.2018 | Jana Konečná, redaktorka Kohoutovice.org (Zelení a nezávislí) | Žádný komentář

rozhledna-holednaNa podzim budeme hlasovat o dalších projektech, aby dosáhly na financování z brněnského participativního rozpočtu. Předtím se podíváme, jak si vedou úspěšné projekty z ročníku předešlého. Čtyři z nich jsou velmi blízko Kohoutovic.


Odměny si zvýšíme, ale odpovědnost za škody po nás nechtějte

8.2.2018 | Dana Kalčíková, zastupitelka (Zelení a nezávislí, Sdružení Pro Kohoutovice) | Jeden komentář

PenízeV rozpočtu na rok 2018, který zastupitelé schválili v prosinci, číhá nemilé překvapení v položce, ze které jsme placeni my, politici. Zatímco v roce 2017 stačilo na platy starosty, místostarostů a členů komisí a výborů 3,09 mil. Kč, na rok 2018 koalice odsouhlasila razantní zvyšování odměn. Ty přijdou na celkem 4,515 mil. Kč.

Rozpočet Kohoutovic na rok 2016

2.12.2015 | Dana Kalčíková, zastupitelka za Zelení a nezávislí, Sdružení Pro Kohoutovice | Žádný komentář

penizeRok se s rokem sešel a je tu opět návrh rozpočtu Kohoutovic na následující rok. Zatím vše běží podle scénářů z let minulých. V rámci dodržování zákona zveřejnila radnice na úřední desce tabulku, které kromě několika osob, jež se živí účetnictvím, nikdo nerozumí. A vyzvala veřejnost, aby k této tabulce podávala připomínky.

Školka Bellova se zatepluje, vyhrál druhý

17.8.2015 | Jana Konečná | Jeden komentář

bellova-skolka-thumbNedávno jsem potřebovala palubky na chatu. Koukla jsem do hypermarketu na cenu "kusovek" a těšila se, jak ušetřím u dodavatele na internetu. Ale ouha, ceny ve velkoskladu byly o více než polovinu vyšší, i když dodávky šly po větších množstvích. (Majitel firmy mi vysvětlil, že z cen na internetu je možné domlouvat slevu.) - Vzpomněla jsem si na to posléze nad výsledkem veřejné soutěže o zateplení školky v Kohoutovicích.

Co zastupitelstvem neprošlo

3.4.2015 | Jana Konečná | Žádný komentář

2014-nove-zastupitelstvoToho březnového podvečera 11. 3. 2015 toho zastupitelé schválili dost, zajímavější ale bylo, co neschválili. Opozice totiž podala několik návrhů na zprůhlednění práce lidí, kteří se starají o obecní majetek nebo jsou financováni obecními penězi. Žádný z nich však koaliční hradbou neprošel. Koaliční KDU-ČSL navíc pomohla opozici zablokovat již rozjetou privatizaci bytů.

Střípky ze zastupitelstva
Nešlo by to jinak?

12.3.2015 | Helena Sedláčková | Jeden komentář

Zastupitelstvo březen 2015Stručný popis toho, co se na zastupitelstvu 11. března projednávalo a jaká usnesení byla přijata, to si mohou za pár dní přečíst všichni v zápise z jednání, který bude zveřejněn na webových stránkách. Dovolím si proto v následujících řádcích popsat pár situací, o kterých se v zápisech nedočteme.

Přijďte na zastupitelstvo, možná budou i dotazy

10.3.2015 | Jana Konečná | Žádný komentář

2014-nove-zastupitelstvoVe středu 11. 3. v 17 hodin přijďte na kohoutovickou radnici na zasedání zastupitelů. Bude se jednat o prodeji bytů, dotacích, změnách v dozorčí radě MOPu, nápravě nedostatků v přidělování bytů a o tom, zda se daří práce na vylepšení Kurýra a zlepšení postavení občana na zastupitelstvu. Uvidíme novou zastupitelku a starosta slíbil i natáčet.

Přijďte 17. 12. na radnici, zastupitelé možná odstraní cenzuru Kurýra

12.12.2014 | Jana Konečná | Počet komentářů: 18

radnice-podzim-04Pokus o zrušení cenzury Kohoutovického kurýra a větší transparentnost jednání zastupetelstva, rozpočet na příští rok, který neschválil ani finanční výbor s převahou koalice. To a mnoho dalšího bude k vidění ve středu 17. 12. 2014 od 17. hodiny na kohoutovické radnici na veřejném zasedání zastupitelstva. Tak přijďte!


Zastupitelka Dana Kalčíková: Minulé vedení rezignovalo na dotace z EU

22.11.2014 | Jana Konečná | Jeden komentář

kalcikovaZelení a nezávislí, občanské sdružení pro Kohoutovice vybojovali v obecních volbách druhou příčku a získali tři mandáty zastupitele, jsou nejsilnější opoziční stranou. Lídryně Mgr. Dany Kalčíkové jsme se zeptali, jak to vidí očima zastupitelky. Pokud vás neodradí rozsáhlost odpovědí, dozvíte se, že chce "rozsvítit" na radnici a konečně zrušit kohoutovickou cenzuru. Taky upozorňuje, že nám pod rukama zbytečně utíkají dotace z EU a radnice si místo toho raději bere peníze z nájmů, které by mohla investovat zpět do bytů.

Bylo nás pět. Možná čtyři

22.6.2014 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 5

ospaly_kalousekTolik občanů se zúčastnilo zasedání kohoutovického zastupitelstva, které se konalo 18. června 2014. O čem tento počet vypovídá? Dílem o tom, že lidi to nezajímá, že se jim nechce anebo také proto, že mají pocit, že stejně nemohou nic změnit. Nebo také z jiného důvodu. Zastupitelé schvalovali například závěrečný účet za rok 2014 a rozpočtové opatření 11/2014. Opozice upozornila na předražené docházkové zařízení, a také na to, že starosta a dva místostarostové na plný úvazek nemají dostatečnou pracovní náplň.

Zastupitelstvo, rozpočet 2014 a tři radní na plný úvazek

14.1.2014 | Jana Konečná, upraveno 17. 1. 2014 | Počet komentářů: 6

radnice-podzim-04Ráda bych ještě dnes doplnila informace, které v předchozím článku nakousla Dana Kalčíková. Na veřejném zasedání zastupitelstva 18. 12. 2013 vedla opozice spor nad návrhem rozpočtu obce na rok 2014. Zastupiteli za TOP09 se nelíbily zbytečně vysoké výdaje na uvolněné radní, snížit chtěl i některé další výdaje. Koalice ČSSD, ODS a KDU-ČSL však držela pevně.

Co se stalo v Kohoutovicích – prosinec 2013

8.1.2014 | Dana Kalčíková | Počet komentářů: 4

Konecna_JirovcovaVážení čtenáři, protože kohoutovická kronika vypadá tak, jak vypadá, přinášíme vám shrnutí zaznamenání hodných událostí v naší čtvrti za prosinec 2013. Pokud se to podaří, budeme v tom pokračovat, možná spíše ve čtvrtletním rámci.

Účet za Vánoční zvonění 2013

31.12.2013 | Lukáš Stejskal, Jana Konečná | Počet komentářů: 2

vanocni-zvoneni-2013-05

Redakci Kohoutovice.org zaujala pozvánka v prosincovém Kohoutovickém kurýru, kde firma Starez-Sport zve kohoutovické občany na Vánoční zvonění. Protože pozvání od kohoutovické radnice v magazínu nebylo, vypadalo to, že nás bude na tradiční adventní akci bavit akciová společnost, jejímž jediným akcionářem je město Brno.

Chystané zasedání zastupitelstva 18. 12. 2013 – herny, Kurýr, rozpočet a špatný plán práce

17.12.2013 | redakce Kohoutovice.org | Žádný komentář

penizeNa veřejné zasedání kohoutovického zastupitelstva, které proběhne ve středu 18. 12 . 2013 v 17 hodin v budově radnice, by se měli zastupitelé připravit opravdu důkladně. Měli by napravit chybný návrh plánu práce a věnovat čas poněkud neprůhlednému návrhu kohoutovických radních týkajícímu se zákazu hazardních her pro celé Brno. Kromě toho mají schválit rozpočet MČ Brno-Kohoutovice na rok 2014, který jim radní připravili. Veřejné projednání návrhu rozpočtu se koná hodinu před samotným zasedáním zastupitelstva, tedy v 16 hodin.

Příliš štědré Vánoční zvonění

11.12.2013 | Helena Sedláčková | Počet komentářů: 2

vanocni-zvoneni-2013-05

Loni pořádala Vánoční zvonění radnice, letos povolala firmu Starez - Sport. Bylo to lepší. Stromek je opravdu pěkný, myslím, že jeden z nejhezčích, co tam kdy při této příležitosti stál.

Dramaturgie nepřinesla nic nového. Děti zpívaly koledy z třídních besídek a pár tanečků předvedly děti z kroužků v Legatu. Viděli jsme to už tolikrát…a rodiče těchto dětí to nejspíš letos uvidí ještě jednou při vánočních besídkách ve školách a školkách. Ale co taky pořád vymýšlet, že?

Ze zápisu rady 25. 9. 2013: parkovací dům Ulička, parkoviště Chopinova, „veřejné“ zakázky a Vánoční zvonění

17.10.2013 | Jana Konečná, Lukáš Stejskal | Žádný komentář

radnice Radní se věnovali hlavně parkování a posvětili stavbu nového parkovacího domu v lokalitě Ulička a podstatné rozšíření parkoviště na ulici Chopinova. Firmy pro obecní zakázky vybrali bohužel opět jen z těch, které předtím oslovili vyzývacím dopisem. Všechna hlasování o obecních bytech již tradičně vynechal jeden z radních. Podklady z jednání radních poskytla radnice již bez problémů, ještě lepší by bylo, kdyby je automaticky zveřejnila na svém veřejném webu.

Schůze rady 14. 8. 2013 – MOP, zakázka, rozpočtový výhled

3.9.2013 | Jana Konečná | Žádný komentář

radniceZápis schůze rady ze srpna 2013 je na internetu stále bez příloh. Radní se chystají něco udělat ve věci nedostatečného vymáhání dluhů z nájmů firmou MOP Brno, s.r.o. Také připravili materiály, které by měly ovlivnit rozdělování peněz na dlouhá léta dopředu.


Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko

24.6.2013 | Lukáš Stejskal | Počet komentářů: 2

zastupitelstvo-2013-06Na posledním zasedání kohoutovického zastupitelstva bylo pořádně horko, a to v obou významech toho slova. U tří kontroverzních bodů programu se rozvinula živá debata: stížnost na Kohoutovického Kurýra, petice proti zástavbě louky na ulici Stamicova a ocenění bytů určených k privatizaci, kvůli kterému přišli občané v hojném počtu.

Na červnovém zasedání zastupitelstva se bude jednat o důležitých věcech

15.6.2013 | Jana Konečná | Počet komentářů: 2

radniceVeřejné zasedání zastupitelstva se bude konat ve středu 19.6. v 17 hodin a nemělo by uniknout pozornosti kohoutovických občanů.
Bude se jednat nejen o bytech, louce za poštou, ale také o závěrečném účtu. V neposlední řadě i o rozdělení více než 10 milionů, které městská část dostala nyní navíc.

Veřejné projednání rozpočtu veřejněji

15.12.2012 | Milan B. | Žádný komentář

"Posílám Vám pozvánku na veřejné projednávání rozpočtu na rok 2013 MČ Kohoutovice. Je to v trochu lidštějším formátu, a hlavně, pokud pozvánku uveřejníte i na vašich stránkách, určitě se o ní doví více lidí... Zdraví Milan. B."

Žena přes palubu. Dotace Tatranu na tapetě.

17.8.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Počet komentářů: 5

Koalici ČSSD+ODS z kohoutovické radnice opustila jedna ze dvou jejích žen. A nechce už být spojována s dotacemi pro TJ Tatran.

Zastupitelstvo odkrylo nejasnosti kolem financování Juventusu

11.7.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Na červnovém zasedání zastupitelstva (20.6.2012) upozornila opozice na ne zcela korektní převod peněz z bytového hospodářství na rekonstrukci Juventusu. Rovněž výběrové řízení spojené s Juventusem doprovázejí pochybnosti.

Zasedání zastupitelstva 20.6.2012: účet za rok 2011

18.6.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Nic zvláštního se na červnovém zastupitelstvu patrně neodehraje. Do závěrečného účtu za loňský rok většinou opozice nešťourá a toužebně očekávané interpelace občanů stáhla rada z programu.

Rozpočet 2012 přidává hlavně sportu a budově radnice

6.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Koalice ČSSD+ODS až překvapivě navýšila výdaje na sport a výdaje na provoz budovy radnice. Zkrátka přijde stavba přirozeného centra Kohoutovic, nesportovní neziskové organizace a plánovaný Senior park.

Zasedání zastupitelstva 21.3.2012 – dotace sportu (107 tisíc Tatranu)

20.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Zasedání zastupitelstva 21.12.2012 – rozpočet, chybějící Programové prohlášení

2.1.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Pozemek na garáže nabídnut k prodeji v tichosti

25.7.2011 | Jana Konečná, úřední deska radnice | Jeden komentář

Schůze rady 7.3.2012 – Stavební dvůr, dotace Tatranu…

22.3.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář

Rada řeší lokalitu "Stavební dvůr" a hlavně rozdává dotace: 100 tisíc TJ Tatran (hlasoval i předseda TJ Tatran Jiří Zorník), desítky tisíc gymnastkám i asociaci sportu na Merhautové ulici. Ostatní neziskovky včetně knihovny dostanou jen několik tisíc.

Schůze rady 28. 12. 2011 pokuta MOPu, 5. 10. 2011 prodeje pozemků, 29. 6. 2011 dotace Tatranu

22.1.2012 | Jana Konečná za os Pro Kohoutovice | Žádný komentář