Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Grilování v Brně? Nově v Novém Lískovci…

Nový Lískovec má nový obecní venkovní gril s posezením v úžasném areálu Pod Plachtami na Kamenném vrchu. Město Brno jej udělalo za peníze z participativního rozpočtu Dáme na Vás. Zkuste se nechat inspirovat, podat projekt můžete letos do půlky května.

Sezonu vedení městské části oficiálně zahájí na konci dubna při pálení čarodějnic, zájemci tam mohou opékat už nyní. „Věřím, že tři grily místním stačí. Pokud se bude lidí scházet hodně, přidáme další stoly a lavičky,“ uvedla starostka Nového Lískovce Jana Drápalová. Prostranství v blízkosti dráhy pro terénní kola má sloužit rodinným večeřím nebo pro setkávání se sousedy.

K novým grilům mají lidé vyrazit s vlastním palivem, například dřevěným uhlím. „V blízkosti také stojí klec se dřívím, kterou budeme pravidelně doplňovat. Pomůže třeba při rozdělání ohně. Hlavně ale chceme, aby lidé topili tím, co si přinesou,“ vyzvala Drápalová.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/zabava-ale-i-ruseni-klidu-a-neporadek-grilovani-v-brne-nove-na-deviti-mistech-20190424.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxikuTeplé počasí láká k přípravě šťavnatých stejků nebo grilované zeleniny pod širým nebem. Venkovní posezení provoněné jídlem pečícím se na otevřeném ohni si letos poprvé užijí lidé v Novém Lískovci. Díky úspěchu v loňském ročníku participativního rozpočtu tam trojice grilů vyrostla v Parku pod Plachtami.

Celý článek si přečtěte na https://brnensky.denik.cz/…

Projekt můžete přihlásit v https://damenavas.brno.cz/prihlaseni-projektu-pruvodce/
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/zabava-ale-i-ruseni-klidu-a-neporadek-grilovani-v-brne-nove-na-deviti-mistech-20190424.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-bo

dne 24.4.2019, Ondřej Kaloud, Marek Hadrbolec - Deník.cz

Další články v rubrice Dáme na vás 2020

  1. Jiří Mazánek napsal:

    Jaká nádhera – máme tři rezavé grily a tři betonové kvádry v ceně 1,3 milionu korun. Gratuluji starostce k vynikajícímu nápadu! Co takhle příště to udělat levnější o 300 000 a grily a betonové „lavičky“ tam vůbec nedávat? Však lidi si to přinesou z domu, stejně jako mřížky nebo vidličky, bez kterých jsou nám grily k ničemu.

     

Napsat komentář