Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Dětský lesní klub Šiška v Kohoutovicích

Nepřijali vaše dítě do mateřské školy? Přejete si, aby se všestranně rozvíjelo a učilo se samostatnosti? Chcete, aby trávilo co nejvíce času v přírodě?

Od září 2012 je v Kohoutovicích v prostorách Legata (pracoviště SVČ Lužánky) a především v okolních lesích otevřen Dětský lesní klub Šiška inspirovaný myšlenkou lesních mateřských škol známých např. z Německa či skandinávských zemí.
Nabízí alternativu předškolního vzdělávání pro děti od 3 do 7 let, pestrý program v přírodním prostředí kohoutovických lesů a obory Holedná, celodenní provoz od pondělí do pátku, 2-3 zkušené pedagogy na skupinku 18 dětí, pedagogické přístupy respektující osobnost dítěte, výuku inspirovanou montessori a waldorfskou pedagogikou, partnerskou spolupráci s rodiči.
Ceny za pobyt dítěte se pohybují od 2.500 Kč/měsíc (2 dny v týdnu), přes 3.450 Kč/měsíc (3 dny v týdnu) po 4.750 Kč/měsíc (5 dnů v týdnu). Docházku lze také kombinovat s navštěvováním klasické mateřské školky.
Přihlášky a podrobnosti naleznou zájemci na 728 272 470.
Během letních prázdnin nabídla Šiška dva turnusy příměstského tábora pro děti od 3 let fungujícího na principech lesní mateřské školky, které se setkaly s pozitivními reakcemi dětí i rodičů a jejichž kapacita byla zcela zaplněna.

Napsala Lucie Kořínková

dne 6.9.2012, Lucie Kořínková

Další články v rubrice Lesní klub Šiška

Napsat komentář