Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

V Dáme na Vás 2019 můžete podpořit projekty, i ty pro Kohoutovice

Podívejte se, jaké nápady podali obyvatelé města Brna včetně těch pro Kohoutovice. Zaujaly vás některé? Podpořte je až do 31. května svým "líbí se mi" a pomozte jim do velkého listopadového finále. Podporu ve formě „líbí se mi“ je možné udělit neomezenému počtu projektů.

15. května bylo ukončeno podávání projektů do Dáme na vás. Obyvatelé města Brna měli od 15. února možnost podat své návrhy a nápady, jak změnit Brno k lepšímu.  A jak letošní podávání dopadlo?

Celkově bylo podáno 148 projektů. Z nichž nyní máme v galerii 112 projektů v celkové hodnotě 192 mil. Kč. Osm projektů, které byly podány v termínu, byly vráceny na úpravu a čekáme na reakci jejich navrhovatelů. 22 projektů bylo označeno jako nevhodných, neboť nesplňovaly Zásady participativního rozpočtu. Čtyři projekty byly uzavřeny/staženy samotnými navrhovateli a dva projekty nebyly potvrzeny finálovým odkazem pro podání projektů.

Projekty v galerii budou do 31. května bojovat o vaši podporu, aby mohly postoupit do další fáze a být blíže listopadovému finále. Připomínáme  je potřeba získat alespoň 300 „líbí se mi“ nebo 30 podpisů na podpisovém archu. Podporu ve formě „líbí se mi“ je možné udělit neomezenému počtu projektů.

Podpořte ty nejlepší!

Projekty podané pro Kohoutovice

1. Konec zmoklých slepic u Anthroposu

Vybudování přístřešku na rušné zastávce Anthropos ve směru N.Lískovec/Kohoutovice

2. Obnovení stezky podél části Pisárecké

Propojení lesoparku pod hotelem Myslivna s parkem u Anthroposu s návazností na cyklostezku podél Svratky.

3. Přestupní uzel Anthropos – chodník

Vybudování chodníku ze zámkové dlažby místo již vyšlapané blátivé cesty, která vede trávníkem mezi zastávkou aurobusu č. 44 Anthropos a zastávkou trolejbusů č. 37, 25, 26, a busu 52 tamtéž.

4. Jezírko nebo tůň? Studie pro Kohoutovice

Chceme v Kohoutovicích vybudovat vodní biotop? Třeba jezírko nebo tůň? Brno může zafinancovat odbornou studii, která by byla podkladem pro takové rozhodování.

Všechny projekty ročníku 2019

Galerie všech projektů Dáme na vás 2019

dne 17.5.2019, Brno, Dáme na vás

Další články v rubrice Co se staví, stavělo, má stavět a mělo stavět

Další články v rubrice Dáme na vás

Napsat komentář