Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Co bude s loukou za poštou?

louka-za-postou

Jak již bylo dříve napsáno, 5. dubna 2013 byla odevzdána na kohoutovickou radnici petice proti zástavbě louky za poštu, a to s 682 podpisy nespokojených občanů. Stejná petice byla také odevzdána o dva týdny později na Magistrát města Brna (Brno je vlastníkem zmíněného pozemku 2249/8), a to se 726 podpisy.

Společnost V-Honey prozatím od výstavby polyfunkčního domu odstoupila. Na louce se ale stále může stavět. Zájem může projevit také jiný investor a ve vhodnější dobu než je dnes. Příští rok jsou volby a před nimi si již politici nechtějí rozzlobit své potenciální voliče.

Peticí se snažíme napravit chybu ve využití pozemku 2249/8, která v minulosti vznikla v územním plánu. Tehdy došlo ke změně z funkce „městská zeleň“ na funkci „zvláštní plocha pro rekreaci“. Na pozemku s takovou funkcí je možné stavět. O tom se zde bylo možné přesvědčit nedávno při snaze o výstavbu sedmipodlažního hotelu s garážemi, restaurací a sportovišti. Jde nám tak o změnu funkce tohoto pozemku zpět na „městská zeleň“, aby sloužil místním obyvatelům k tomu, k čemu jej využívali posledních 35 let. Nový koncept územního plánu Brna sice počítá s loukou s využitím „městská zeleň“ pod názvem “Park Libušina třída“. Do doby, než bude schválen (což může trvat ještě dlouho), je třeba ohlídat, aby na louce mezitím někdo něco nepostavil. Proto jsme podali návrh na pořízení změny ještě ve stávajícím Územním plánu Brna. Nicméně poslední slovo v pořizování změn má Zastupitelstvo města Brna, které může projednávat také návrhy jiných subjektů k tomuto pozemku. Nezanedbatelnou váhu však má také názor kohoutovické radnice.

Nespokojení občané proto očekávají jednoznačný postoj a vyjádření odpovědných zastupitelů k jednotlivým požadavkům petice.

Přijďte i Vy

ve středu 19. června 2013 v 17 hodin na kohoutovickou radnici

na veřejné zasedání zastupitelstva (Bašného 36), které bude projednávat následující požadavky:

1. zastavení případných budoucích záměrů pronájmu nebo prodeje výše uvedeného pozemku
2. ponechání tohoto pozemku v současném, tj. nezastavěném, stavu
3. změnit funkci tohoto pozemku v územním plánu na „městská zeleň“, resp. ponechat v jednotlivých variantách konceptu nového územního plánu města Brna navrhované využití – „Park Libušina třída“ (kód stavby Pv-233/m).

 

Více informací najdete na www.stamicova.cz

 

dne 7.6.2013, Zbyněk Svoboda

Další články v rubrice Hotel a garáže na louce

  1. Marie Sotolářová napsal:

    Nedá mi to, abych zde pod tímto článkem neumístila hit posledních 2 dnů. Můj hlas je zelenej:-) http://www.youtube.com/watch?v=ppcuYt198gI

  2. Jana Konečná napsal:

    Můj hlas je taky zelenej, viz Ondřej Liška na youtube.com

Napsat komentář