Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Chystané garáže nad ulicí Richterova

Redakce: Radnice odpověděla na dotaz kohoutovického občana, který je nespokojený s plánovanou výstavbou hromadných garáží v oblasti s poloprázdnými parkovišti. Místostarosta Jiří Zorník vysvětluje, že jde teprve o prověřovací práce a slibuje občany dále informovat. Otázka zní: přizve radnice občany k veřejnému projednání tohoto projektu?

Dotaz:

Dobrý den, v kurýru 6/2012 jsem se v článku „Řešení problému s parkováním v Kohoutovicích“ dočetl informaci, že je připravován mimo jiné projekt na hromadné garáže v prostoru nad ulicí Richterova. Jako obyvatel této ulice nemám pocit, že by zrovna tato lokalita měla problém s parkováním a že by výstavba hromadných garáží této lokalitě prospěla. Můžete mi, prosím, upřesnit o jaký projekt se jedná a v jakém konkrétním místě (např. číslo parcely) je umístění uvedeného objektu plánováno? Je možno někde získat nějaké podrobnější informace (v jaké fázi je uvedený projekt, kdo je investor, vizualizace objektu atd)?.

Odpověď místostarosty Jiřího Zorníka:

Na Váš dotaz ohledně stupně projektové dokumentace parkování v prostoru nad ulicí Richterova Vám sděluji, že se zatím jedná o tzv. prověřovací studii, jejíž název napovídá, že prověřuje všechny aspekty možné výstavby – prověřuje soulad s územním plánem, se všemi zákonnými normami, možnost napojení na inženýrské sítě, na dopravní strukturu, prověřuje majetkoprávní vztahy k pozemkům, atd. Řeší se tedy jak umístění, tak velikost uvažované stavby. Co se týká vašeho argumentu, že zrovna vaše ulice nemá s parkováním problém, bych rád uvedl, že na problematiku je potřeba se podívat komplexněji. Docházková vzdálenost třeba 10 min. není u tohoto typu stavby problém. Stejně jako obchod či jinou občanskou vybavenost budujeme pro větší spádové území. Další kroky budeme jistě prezentovat na stránkách KK, ale budu rád, když se osobně potkáme a budeme moci Vaše názory, či návrhy společně prodiskutovat.
Jiří Zorník, místostarosta MČ Kohoutovice

Zdroj: web radnice

dne 24.7.2012, odpověď Jiří Zorník, místostarosta Kohoutovic

Další články v rubrice Parkování, garáže

Napsat komentář