Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Bez lyží, na trávě a s velkou radostí!

freeskiacademy-thumbNejde ani o to, abych vysvětlovala, co je to travní lyžování, ani o to, jaké byly výsledky jihomoravského poháru v tomto sportu. Důležité je to, že se ta akce konala u nás v Kohoutovicích a že mezi závodníky byla spousta kohoutovických dětí. Byla sobota 17. října 2015 dopoledne a místo toho, aby děti seděly doma u počítače, tak běhaly venku.

Na louku pod Juventusem dorazilo 80 kluků a holek všech věkových kategorií, včetně Toníka Fišara, který nedávno oslavil své 2. narozeniny smiley.  Nejde o překlep, jeho rok narození je 2013! Máme potvrzeno od ředitelky závodu Mgr. Markéty Slováčkové, trenérky oddílu Freeski Akademie Brno. A kdo byl nejstarší? Nezjišťovali jsme, ale příští rok si můžeme zkusit všichni. Horní věková hranice u tohoto sportu je neomezená.

Podrobné výsledky závodu, včetně spousty fotek  a dalších informací najdou zájemci zde: www.freeskiacademy.cz.

Kdo šel zrovna v ten čas kolem, musel uznat, že atmosféra soutěže byla senzační. Nadšení a radost se daly krájet. Smekám před organizátory, smekám před Markétou, kterou dlouhá léta znám a vím, že pro volný čas dětí neváhá obětovat většinu volného času svého. 

A malá poznámka na konec. Všechno se odehrávalo na louce, na které měla stát Černá perla. Možná si ještě někteří čtenáři vzpomenou na stejnojmenný příběh pár let dozadu. Investor stavbu propagoval jako sportovní centrum, ale v podstatě šlo o hotel s parkovacím domem dohromady. Mezi lidmi se proti tomu zvedl odpor a nakonec z toho nic nebylo. A na louce dneska běhají děti.

Zdroj a více fotografií: http://freeski.rajce.idnes.cz/

dne 25.10.2015, Helena Sedláčková

Další články v rubrice Hotel a garáže na louce

Další články v rubrice Sport a Kohoutovice

Napsat komentář