Kohoutovice.org
zpravodaj k dění v Kohoutovicích

Stavět či nestavět? Kohoutovická radnice zjišťuje názory anketou

Redakce: Za dvanáct dnů se v anketě radnice vyjádřil zatím rekordní počet 318 občanů. Plány investora postavit "polyfunkční centrum" na louce pod Stamicovou ulicí 18% hlasujících podpořilo, 79% odmítlo. Přitom 13 % hlasujících si stavbu přeje na jiném místě Kohoutovic. Stav jsme zachytili v grafu, anketa běží do konce ledna. Situace se nyní ve svém článku dotýká Bystrčník.

Www.bystrcnik.cz: “Souhlasíte s tím, aby bylo v Kohoutovicích postaveno Polyfunkční sportovní centrum?” – tak zní otázka, kterou položila radnice Kohoutovic svým občanům. Polyfunkční sportovní centrum je stavba, jež by podle záměru investora měla vzniknout u Stamicovy ulice. Mezi místními lidmi projekt vzbudil značné protesty.

Investorem budoucí stavby je společnost V-Honey. Úřad městské části už k projektu uspořádal setkání s občany, na němž se zástupci developerské společnosti snažili místní přesvědčit, že sportoviště bude pro městskou část přínosem. Část obyvatel Kohoutovic je však přesvědčena, že jim projekt nic nepřináší; protestující hlasy tvrdí, že hlavním účelem stavby bude ve skutečnosti hotel a sportoviště jsou jen nevýznamným doplňkem. Objekt má také prý zabrat louku, kterou místní lidé považují za významnou součást městské zeleně.

Anketu ke stavbě vyvěsila na své stránky městská část na konci prosince. Lidé mají na výběr ze čtyř možností, jak odpovědět. Hlasy se budou sbírat do konce ledna. Zatím převažuje odmítaný názor; plné dvě třetiny hlasujících si stavbu v žádném případě v Kohoutovicích nepřejí.

-vl-, Bystrčník

dne 2.1.2013, www.bystrcnik.cz

Další články v rubrice Hotel a garáže na louce

 1. Bučej J. napsal:

  Dobrý den, jak se dá hlasovat v anketě? Na Kohoutovice CZ tam sice anketa je ake nedá se na ni nijak kliknout, jak to funguje? Děkuji za odpověď.

 2. Jana Konečná, PK napsal:

  Mělo by to jít, zkuste se zeptat na radnici viz spojovatelka: 547 130 511

 3. Viktor napsal:

  Bučej: Asi už jste hlasoval, pokud vidíte výsledky.

 4. Viktor napsal:

  Trochu jsem to zkoumal, hlas je vázaný na IP adresu počítače. Pokud už někdo ze stejné IP adresy hlasoval, vidíte jen výsledky a znovu hlasovat nemůžete. Bohužel to neznamená, že jste hlasoval vy sám, za stejnou adresou může být celá síť, takže mohl hlasovat třeba váš soused nebo obecně někdo jiný z jiného počítače.

 5. roman napsal:

  Zdá se že moje příspěvky jsou cenzůrovány,no zkusím ještě jeden.Osobně se domnívám že pokud se má zastupitelstvo rozhodovat podle výsledků ankety tak by měla být representativní.Nevím přesně kolik mají Kohoutovice obyvatel(určitě přes 10000) v anketě zatím hlasovalo 374 osob ztoho zhruba 70% říké ne,tedy cca 260 osob.Pokud bych vzal jen těch 10000(a vím že je obyvatel více) tak to jednoznačné NE říká cca 2,5% obyvatel-TO JE OPRAVDU JEDNOZNAČNÉ NE?!

 6. roman napsal:

  Anketa nefunguje.Požádal jsem kolegu z práce který žije  30 km od Brna aby se na stránku koukl.Vidí procenta ale nelze hlasovat(že by již někdo z jeho lokality/siti hlasoval) se mi zdá dost nepravděpodobné)

 7. Jana Konečná, PK napsal:

  Bohužel, v anketě právě úřaduje nějaký manipulátor, škoda, zatím to vypadalo čistě…

 8. Marie Sotolářová napsal:

  Přikládám pro informaci dala, ktrerá jsem okopírovala k 3. lednu 2013 v 0:46

  Ano, moc by se mi to líbilo 18 % (66)
  Ano, ale ne na Stamicově ulici 12 % (42)
  Ne, v žádném případě 68 % (238)
  Je mi to jedno 0 % (3)
  Platí do 31.01.2013 23:11
  Počet hlasů: 349
  Počet hlasujících: 349
   

 9. Marie Sotolářová napsal:

  A nyní situace k 3.1.2013 ve 22:16

  Ano, moc by se mi to líbilo

  38 % (202)

  Ano, ale ne na Stamicově ulici
  8 % (47)

  Ne, v žádném případě
  51 % (274)

  Je mi to jedno
  1 % (6)

  Platí do 31.01.2013 23:11
  Počet hlasů: 529
  Počet hlasujících: 529

 10. bodka napsal:

  Anketa je samozřejmě zmanipulovaná !!!!!!!!!!!!! Už jsem vznesla dotaz na radnici, ale nepředpokládám že mi někdo odpoví, zatím mi neodpověděli ani jeden dotaz, který jsem přes oficiální web napsala. Každý den anketu sleduji a zatím přibylo každý den pár hlasů, v průměru tak 20 za den, od včerejšího večera do dnešního rána přibylo u odpovědi „Ano, moc by se mi to líbilo“ najednou téměř 150 hlasů, což je absolutní nesmysl, takže samozřejmě opět VELKÝ PODVOD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Je mi z celého našeho Kohoutovického zastupitelstva špatně, jsou to lháři a podvodníci !!!!!!!!!
  Pro pana „Viktora“: Pro normálního uživatele je samozřejmě hlasování vázané IP adresou a může tedy hlasovat jen jednou, to ovšem neplatí pro správce webu m.č.Kohoutovice, který udělá to se mu nařídí a který může s anketou a jejími výsledky manipulovat jak se mu zlíbí,  dnešní výsledky hlasování jsou toho důkazem !!!!!!!!
   

 11. roman napsal:

  Tak poslední události (zaznamenané paní Sotolářovo)jenom potvrzují můj názor že takováto anketa je k ničemu.

 12. roman napsal:

  Aktuální počet hlasujících je 617.Nějak se snimi „roztrhl pytel“.Nejsem IT specialista ale mám dva počítače(doma a v práci).Každý má jinou IP adresu a přesto že jsem hlasoval z domácího počítače tak i můj pracovní ukazuje již jen výsledky bez možnosti hlasovat.Takže moc nevěřím že je to navázano jen na IP adresu a není jinak manipulováno.Navíc mne napadla další otázka-Proč by za rodinu která má čtyři dospělé osoby měl být jen jeden hlas?Co když jsou všichni 4 proti či pro,a nebo 3:1 atd?Proč neudělat anketu kde každý bude moci odevzdat lístek se svou volbou s uvedením jména a adresy.Vždyt Zastptelsvo má k dispozici seznam obyvatel sloužící pro účel voleb.

 13. roman napsal:

  Co jsem psal svůj přispěvěk přibylo 6 hlasujících.Jenom pozor aby nakonec nehlasovalo víc osob než mají Kohoutovice obyvatel

 14. Eva H. napsal:

  Hlasování je „podivné“ – mně se podařilo hlasovat 2x z jednoho počítače (ve středu 2.1. a v pátek 4.1. 2013)

 15. Viktor napsal:

  Eva H.: Je to možná pro vás neočekávané chování, ale neznamená asi žádnou nekalost. Podle typu připojení se IP adresa počítače může v čase měnit, pak můžete hlasovat víckrát. Je také možné, že hlasování ze stejné IP adresy anketní systém dovolí až po nějaké době, svou logiku by to také mělo.

 16. rip napsal:

  Stav k 6. 1. 18:30
   
   

  Ano, moc by se mi to líbilo
  28 % (372)

  Ano, ale ne na Stamicově ulici
  4 % (57)

  Ne, v žádném případě
  66 % (864)

  Je mi to jedno
  0 % (9)

  Platí do 31.01.2013 23:11
  Počet hlasů: 1302
  Počet hlasujících: 1302

 17. roman napsal:

  Stav v 10,14 dne 7.1. hlasovalo 1500osob.At mi nikdo neříká že anketa je fér.Navrhuji zrušit a najít opravdu jiný způsob.

 18. Lukáš Stejskal napsal:

  Není to fér, už od čtvrtka. Teď se ale  pro změnu masivně hlasuje proti stavbě – možná aby podezření na manipulaci náhodou nepadlo na radnici nebo stavbaře :).

 19. Viktor napsal:

  Jestli vás správně chápu, pane Stejskale, tak když přibývají neúměrně rychle hlasy pro stavbu, může za to radnice, která chce prosadit stavbu, a když přibývají neúměrně rychle hlasy proti stavbě, může za to radnice, která chce zabránit podezření? Ta vaše radnice je pěkně démonická.

 20. Marie Sotolářová napsal:

  V každém případě zde musí jít o „velké prachy“, že jim stojí za to udělat  z obyvatel Kohoutovic (i zastupitelů) anketní hlupáky.  Já to vidím na instituci,  která je ukrytá za oficiálním investorem. Tento přiznává majetek v hodnotě  100 000 Kč a přitom chce investovat do stavby multifunkčního  centra (tzv. „Černé perly)  na Stamicové 100 milionů!!!! Podívejme se na to, které chapadlo stojí v pozadí! Tam je odpověď na otázku „čarodějných“  změn v anketě. A můžeme začít odpovědí na otázku: „Kdo přišel první s nápadem využít anketní hlasování  o stavbě na zelené louce?“ 

 21. Viktor napsal:

  Paní Sotolářová, pletete si patrně pojmy „majetek“ a „základní kapitál“, viz https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a196972&typ=actual&klic=zuf1c9. Nebo odkud pochází vaše informace o stotisícovém majetku formy V-Honey?

 22. Marie Sotolářová napsal:

  Jj, Viktore, díky. Základní kapitál, kterými se ručí za závazky.
  Tak mne napadá souvislost s  pojmenováváním dějů na jaře minulého roku (Akce Zachraňme Kohoutovice – Les za ulicí Chopinovou). Asi dva dny jsem se učila onu floskuli „vyjmout území z funkce lesa“:-)!   A to jsem docela světa a úředničiny znalý člověk se dvěma vysokými školami!  Manipulace s veřejným míněním dostává sofistikovanou podobu líbivých  sdělení (např.  „nejde  o záměr kácet les, ale  p o u z e  o  vyjmutí území z funkce lesa“), které mají za úkol zamaskovat pravý úmysl zainteresovaných. Podobně vnímám i termín „polyfunkční sportcentrum“ pro černou budovu na zelené louce mezi již dvěma nedaleko existujícími bazény.

 23. Viktor napsal:

  Společnost s ručením omezeným ručí za své závazky celým svým majetkem, paní Sotolářová. Výše základního jmění s tím nemá nic společného. Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Spole%C4%8Dnost_s_ru%C4%8Den%C3%ADm_omezen%C3%BDm

 24. Marie Sotolářová napsal:

  Tak dobře Viktore. jeden čerstvý příklad ze života, nikoliv moudra z wikipedie. Vyhráli jsme soudní při se společností s ručením omezeným, dluží nám sice jen 164 000 Kč a úroky z dlužné částky, které stále naskakují. Protože však ona společnost svůj celý. majetek špatně  „obhospodařovala“, chcete-li „neodhadla investiční záměr“, přepsala či odklonila s.r.o  se 100 000  z á k l a d n í h o kapitálu na tzv. „bílého koně“  Ten nemá nic, ani domov.  I tak lze charakterizovat onu omezenost v ručení.
   

 25. Viktor napsal:

  Paní Sotolářová, základní jmění se zpravidla ihned po založení společnosti vrací tam, odkud se vzalo. Celá ta operace s jeho dočasným uložením v bance je poměrně nesmyslná, už dlouho se uvažuje o změně zákona, který by žádné základní jmění při založení SRO nevyžadoval. SRO dluží do výše svého skutečného majetku, když nic nemá, ani smrt nebere. To je princip společnosti s ručením omezeným, úplně běžná rutinní věc, vůbec nevím co vás na tom udivuje nebo nad čím se pozastavujete.
  Jestli chcete nějak zpochybňovat V-Honey, s. r. o., můžete třeba poukázat na to, že nezveřejnili ještě svou účetní závěrku za rok 2011 (https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl?subjektId=isor%3a196972&klic=w9d30u) nebo si zjistit, proč na stejné adrese má sídlo plných 22 firem (http://regiony.kurzy.cz/moravany-okres-brno-venkov/modricka/486-34/firmy-vypis/). V roce 2010 měla firma v hmotném majetku 6,5 mega (https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl.pdf?subjektId=isor%3a196972&dokumentId=C+19392%2fSL11%40KSBR&partnum=0&variant=1&klic=4isefl) a asi pět mega dluhů (tamtéž) – ale možná čtu tu rozvahu špatně, na rozdíl od vás se v úředničině zas tak nevyznám. Nebo se místo spekulací zeptat jednatele firmy (Zdeněk Vančura, dat. nar. 30. srpna 1961, Moravany, Modřická 486/34, PSČ 664 48), jak to s financováním hotelu bude.
   

 26. Lukáš Stejskal napsal:

  Viktor: „Jestli vás správně chápu, pane Stejskale, tak když přibývají neúměrně rychle hlasy pro stavbu, může za to radnice, která chce prosadit stavbu, a když přibývají neúměrně rychle hlasy proti stavbě, může za to radnice, která chce zabránit podezření? Ta vaše radnice je pěkně démonická.“
  No dobrá, ty hlasy proti stavbě už mohly být jen nějaký hec. Že by je tam přihodil nějaký aktivista s úmyslem ovlivnit hlasování, to si doufám nemyslíte – tou dobou už byla anketa zprofanovaná. A pak zbývá třetí možnost – když původní útočník viděl, že mu původní záměr ovlivnit hlasování ve prospěch stavby nevyšel, rozhodl se pro plán B – anketu znemožnit úplně a, jak říkáte, zabránit podezření. Dosáhl tím toho, že se do té doby slibně se vyvíjející anketa hodila do koše a betonáři mají druhý pokus. Mě to zas až tak démonické nepřijde. A kdo jiný má větší motivaci tohle dělat kromě lidí, kteří na té louce chtějí stavět (tzn. lidé z radnice a stavbaři)? Proč by se zrovna na tomhle chtěl vyřádit nějaký hacker?

 27. Jana Konečná, PK napsal:

  Pro Romana, viz „Zdá se že moje příspěvky jsou cenzůrovány,no zkusím ještě jeden…“ Našla jsem náhodou ještě vaše dva neschválené komenty z počátku ledna. Zasekly se asi proto, že to byl váš první a druhý příspěvek vůbec, ten první se vždy schvaluje, další už by měly jít rovnou. Ani se mi nechce omlouvat, počátek ledna byl hektický a i já toho mám hodně i jinde. Vaše administrátorka.